reklama

Muž porušil zákaz nočního vycházení, za trest dostal 300 dřepů. Druhý den zemřel

Fyzický trest ho stál život. Na 28letého muže, který nerespektoval nařízení, narazila tamní policie. Porušil zákaz vycházení. Jako trest mu přikázala, aby udělal 300 dřepů. Filipínec ještě dokázal dojít domů, následující den ale zemřel, informuje britský zpravodajský web BBC.

reklama

Filipínec Darren Manaog Penaredondo si měl ve městě General Trias, které se nachází v provincii Cavite, kupovat vodu. Svým činem ale porušil večerní zákaz vycházení, tedy vládní protikoronavirové opatření, uvádí BBC.

Policie proto muže potrestala způsobem, který praktikují například i v Indii nebo Indonésii. Mladý muž tak musel vykonat fyzický trest – sto dřepů. A nebyl jediný, kdo porušil zákon. Dřepovat musel s dalšími hříšníky, a to souběžně. Když se jim to nepovedlo, policisté je donutili úkol zopakovat. Nakonec dřepů provedli až 300, uvádí rodina Penaredondoa.

Zmožený muž se domů vrátil kolem šesté hodiny ranní ve velkých bolestech, uvedl jeho bratr. „Celý den se snažil chodit, jen se plazil. Ale nebrali jsme to vážně, protože říkal, že je to jen obyčejná bolest těla,“ uvedla rodina.

Následující den se ale Darren Manaog Penaredondo zhroutil a přestal dýchat. Ani přivolaná pomoc sousedů, kteří se ho snažili resuscitovat, nepomohla. Mladý muž zemřel ve věku 28 let.

Ony Ferrer, starosta města tak nařídil šéfovi policie provést důkladné vyšetřování tohoto incidentu. Trest dřepů pak popsal jako „mučení“. Ferrer také dodal, že je v kontaktu s rodinou pana Penaredonda.

Začátkem tohoto měsíce organizace Human Rights Watch varovala, že porušovatelé pravidel na Filipínách jsou zneužíváni. Skupina pro práva uvedla, že existují případy, kdy policie a místní úředníci uvěznili lidi v klecích pro psy, další byli například nuceni sedět na poledním slunci.

Tagy:
policie smrt trest Filipíny fyzický trest dřepy General Trias

Hlavní zprávy

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků
Koronavirus

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

Boj o pandemický zákon ve Sněmovně: Umožní větší restrikce, odpůrci šikanují poslance

Poslanci by v úterý mohli projednat vládní novelu pandemického zákona a možnost vyhlášení mimořádného ředitelského volna kvůli covidu. Kabinet chce, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze. Ráno se k nim sejdou výbory, schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku. Proti schválení novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Rekordní nárůst. V pondělí laboratoře odhalily přes 30 tisíc nakažených koronavirem

V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci COVID-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.

Medailový rozbor ZOH: Ženy, děkujeme. Češky v dovozu cenných kovů z olympiád válcují muže

Medailové bilancování olympijských her v Pekingu teprve přijde, začínají 4. února. Už teď je ale možné říct, že pravděpodobněji cenný kov přiveze některá z dam. Vyplývá to z rozboru úspěchů na předchozích zimních sportovních svátcích. Celkem tuzemská výprava v samostatné historii republiky přivezla zpod pěti kruhů zapadaných sněhovými vločkami 31 cenných kovů.

reklama

Domácí zpravodajství

Česko je v boji s korupcí na 49. místě světa. Za západní Evropou výrazně zaostává

Česko na zveřejněném žebříčku organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech, zůstalo v roce 2021 na 49. příčce. Zlepšení o čtyři pozice oproti roku 2020 naopak dosáhlo Slovensko, kterému loni připadla 56. příčka. Česko a Slovensko nadále zaostávají za průměrem oblasti západní Evropy a Evropské unie, i tak ale dosáhly lepšího výsledku než dvě třetiny sledovaných zemí.

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

reklama