reklama
CNN Prima News genderová nerovnost

genderová nerovnost

Výpis příspěvků ke štítku „genderová nerovnost“

Morgan: Transgender vzpěračka na OH je katastrofa. To vidí každý i s polovinou mozku

Nepohodlnou, ale nezvratnou pravdou je, že povolení startu první transgender ženy na olympiádě je pro ženský sport katastrofou a porušením olympijských zásad. Novinář Piers Morgan to uvedl pro web Daily Mail. Údajnou propagací ‚rovnosti‘ při začlenění transgender vzpěračky, vytvořil olympijský výbor novou nerovnost, což podle něj musí vidět každý, kdo má polovinu mozku. „Kde jsou výkřiky feministek?“ ptá se.

Kolik bere kolega? Firmy by měly zveřejňovat rozdíly v platech mužů a žen, chce Brusel

Mezi platy, které za stejnou práci dostávají muži a ženy, jsou pořád propastné rozdíly. Evropská komise tomu chce zabránit novými pravidly. Firmy by v budoucnu musely svým zaměstnancům na požádání sdělit, kolik berou jejich kolegové. Pokud by muži brali za stejnou práci neodůvodněně víc než ženy, zaměstnavatel by to musel napravit, jinak by hrozila pokuta.

Genderová nerovnost zmizí za 100 let. Nůžky se rozevírají v politice a financích

Bude trvat téměř sto let, než zcela vymizí nerovnost mezi pohlavími, ukazuje studie Global Gender Gap Report. Podle ní se tedy rovnosti současna generace nedožije. Uzavření propasti mezi muži a ženami se nejvíce blíží oblast vzdělávání a zdravotní péče, nejhůře je na tom naopak politická angažovanost a ekonomické faktory. Žebříčku genderové rovnosti dlouhodobě vévodí Island.

reklama