CNN Prima News genderová nerovnost

genderová nerovnost

Výpis příspěvků ke štítku „genderová nerovnost“

Hledá se šampionka formule 1. Český miliardář Komárek chce vypátrat ženské „Hamiltony“

30. června 2022 18:01

Do kokpitu formule 1 nemůže usednout někdo fyzicky nepřipravený. Ale zároveň na trati nevyhrává pilot s největší silou, rozhodují dovednosti, odvaha, mentální stránka a monopost. Tím pádem může být za volantem i žena, oproti většině sportů nemá hendikep. Může, ale ve skutečnosti to tak není. Motorsport včetně F1 je silně machistickým světem. Právě to chtějí změnit český miliardář Karel Komárek spolu s bývalým jezdcem Davidem Coulthardem.

Morgan: Transgender vzpěračka na OH je katastrofa. To vidí každý i s polovinou mozku

23. června 2021 21:13

Nepohodlnou, ale nezvratnou pravdou je, že povolení startu první transgender ženy na olympiádě je pro ženský sport katastrofou a porušením olympijských zásad. Novinář Piers Morgan to uvedl pro web Daily Mail. Údajnou propagací ‚rovnosti‘ při začlenění transgender vzpěračky, vytvořil olympijský výbor novou nerovnost, což podle něj musí vidět každý, kdo má polovinu mozku. „Kde jsou výkřiky feministek?“ ptá se.

Kolik bere kolega? Firmy by měly zveřejňovat rozdíly v platech mužů a žen, chce Brusel

6. března 2021 15:48

Mezi platy, které za stejnou práci dostávají muži a ženy, jsou pořád propastné rozdíly. Evropská komise tomu chce zabránit novými pravidly. Firmy by v budoucnu musely svým zaměstnancům na požádání sdělit, kolik berou jejich kolegové. Pokud by muži brali za stejnou práci neodůvodněně víc než ženy, zaměstnavatel by to musel napravit, jinak by hrozila pokuta.

Genderová nerovnost zmizí za 100 let. Nůžky se rozevírají v politice a financích

1. listopadu 2020 22:36

Bude trvat téměř sto let, než zcela vymizí nerovnost mezi pohlavími, ukazuje studie Global Gender Gap Report. Podle ní se tedy rovnosti současna generace nedožije. Uzavření propasti mezi muži a ženami se nejvíce blíží oblast vzdělávání a zdravotní péče, nejhůře je na tom naopak politická angažovanost a ekonomické faktory. Žebříčku genderové rovnosti dlouhodobě vévodí Island.

Technologie zhoršují mzdovou nerovnost. Koronavirus by naopak mohl pomoci

2. srpna 2020 06:50

Mzdová nerovnost neboli gender pay gap se projevuje zejména na pozicích s vysokými příjmy, vysvětlila pro CNN Prima NEWS ekonomka Barbara Pertold-Gebická z Univerzity Karlovy. Rozdíly v platech mužů a žen prohlubuje i robotizace. Koronavirová pandemie by se naopak mohla v dlouhodobém měřítku projevit na situaci pozitivně, míní expertka.