CNN Prima News generace Z

generace Z

Výpis příspěvků ke štítku „generace Z“

V Česku otevřel největší evropský autobazar. Louda láká na unikátní způsob nákupu

Před více než třiceti lety otevřel svůj první autosalon. Postupně se Pavel Louda vypracoval na jednoho z největších prodejců automobilů v Česku. Na začátku června otevřel novou prodejnu, která se stala největším krytým showroomem zánovních a ojetých vozů v Evropě. Vedle tisícovek vozů je budova u dálnice D11 ve Vrbové Lhotě zajímavá i z pohledu technologií. Nákupní zvyky zákazníků se totiž mění a poděbradský rodák chce, aby se z nákupu automobilu stal zážitek.

Zoufalství generace Z: Ekonomické vyhlídky nemají optimistické, náladu si zlepšují luxusem

Generace Z v zoufalství ze svých ekonomických vyhlídek utrácí za luxusní předměty, jako je třeba vintage kabelka od francouzské značky Chanel. Lidé narození od poloviny devadesátých let 20. století do roku 2010 nevěří, že si někdy budou moct koupit dům, pořídit děti nebo spořit na důchod. Takové drobné radosti jim alespoň přinášejí okamžité uspokojení, píše agentura Bloomberg.

Talentovaný hráč si vzal život kvůli depresím. Karlova rodina založila fond na pomoc mladým

Byl talentovaným hráčem. Karel Ašenbrener pod přezdívkou Twisten válel v počítačové hře Valorant. Jenže vedle toho bojoval s depresemi a letos v červnu si vzal život. Tragický čin motivoval jeho rodinu v čele s maminkou Ivanou a otcem Karlem k založení nadačního fondu Twisten Foundation. „Chceme přetavit bolest v něco smysluplného,“ uvedla Ivana Ašenbrenerová.

Závislost na sociálních sítích je pro společnost přijatelné riziko, myslí si Koreš

Před několika týdny vyšlo dokumentární drama Sociální dilema. To pojednává o škodlivosti sociálních sítí. Sami odborníci, kteří se na jejich vývoji podíleli, před nimi varují. Čím jsou sociální sítě zrádné? A jak může člověk poznat, že je na nich závislý? Na tyto otázky v pořadu Interview odpovídal zakladatel poradny pro nelátkové závislosti PREVENT 99 Jiří Koreš.

Zoomers, zeros a generace Z: Jak koronavirus rozštěpí trh práce

Evropské země se pomalu probouzejí z koronavirového spánku, opatření se uvolňují, ekonomiky by měly začít ožívat. Jenže i poměrně krátký dvouměsíční „lockdown“ výrazně ovlivní postavení obyvatel na trhu práce. Ne všichni se totiž mohli přepnout do on-line pracovního režimu. Nůžky mezi jednotlivými skupinami pracovních sil se rozevírají.