CNN Prima News George W. Bush

George W. Bush

Výpis příspěvků ke štítku „George W. Bush“

Voják prezidentem? Pavel není výjimkou, země vedli i generálové de Gaulle či Eisenhower

Čerstvě zvolený český prezident Petr Pavel proslul svojí vojenskou kariérou. Končící hlava státu Miloš Zeman jej však kvůli tomu před časem zkritizovala. Podle Zemana totiž vojáci nejsou hlavou státu „v drtivé většině civilizovaných zemí“. Historie ovšem už ukázala opak. Významné prezidenty, kteří byli vysoce postavenými armádními veliteli, má za sebou Francie či Finsko a to ještě v nedávné minulosti. Celá řada amerických prezidentů pak nějakou formou prošla armádou a ani mezi nimi nechybějí generálové. V neposlední řadě mělo takového prezidenta už i Československo.

Vylezl z díry a dostal pěstí. Voják po 20 letech prozradil, jak proběhlo zatčení Husajna

Je tomu již téměř 20 let, co se americké speciální jednotce Task Force 121 podařilo dopadnout sesazeného iráckého prezidenta Saddáma Husajna, který své zemi dlouhá léta vládl železnou rukou. Jeden z vojáků nyní promluvil a popsal podrobnosti zadržení autoritářského vládce, který se schovával v díře pod zemí. Vysloužilý americký voják Kevin Holland uvedl, že Husajn byl v době zadržení viditelně na pokraji sil a prozradil, co jim tehdy řekl.

Pozvánku na pohřeb Alžběty II. nedostali Trump ani Obama. Odborníci prozradili proč

Státní pohřeb zesnulé královny Alžběty II. se koná ve Westminsterské katedrále. Vejde se do ní asi 2 200 lidí. Kromě královské rodiny a představitelů britské vlády se pohřbu účastní také zahraniční státníci či další osobnosti. Pozvánku však neobdržel ani jeden z bývalých amerických prezidentů. Podle exministra zahraničí Cyrila Svobody (KDU-ČSL) šlo o diplomatický tah Londýna, jak se vyvarovat vměšování do politiky USA.

Trump se před ní ztrapnil, Reagana rozesmála. Alžběta zažila na trůnu 14 prezidentů USA

Zatímco exprezident USA Barack Obama ještě nebyl ani na světě, Alžběta II. se už osobně znala s několika jeho předchůdci v prezidentské funkci. Britská královna v počtu let strávených v čele země hravě strčila do kapsy jiné světové rekordmany. Rovnat se jí v tomto ohledu nemohl ani kubánský vůdce Fidel Castro, který byl u moci téměř půl století.

Patří do výbavy astronautů, mají ho i prezidenti. Švýcarský armádní nůž slaví 125. výročí

Nejznámější kapesní nůž slaví 125 výročí svého vzniku. Tradičně bývá červený a má na sobě bílý kříž značící zemi původu – Švýcarsko. Proto se mu také říká švýcarský armádní nůž. Ovšem nevyužívají ho jen vojáci, často se nachází také v kapsách skautů, trampů či turistů, ale i manažerů. A také prezidentů

Překazili jsme atentát na Bushe, tvrdí FBI. Útočník se měl mstít kvůli válce v Iráku

FBI zhatila plánovaný atentát na bývalého amerického prezidenta George W. Bushe. Díky utajeným informátorům agenti zatkli útočníka Shihaba Ahmeda Shihaba Shihaba. Iráčan žijící v USA plánoval zabití někdejšího prezidenta přímo v jeho rezidenci v Dallasu. Muži spolupracujícímu s teroristickou organizací ISIS měli s provedením útoku pomáhat čtyři další Iráčané, které měl Shihab dostat do USA přes mexickou hranici. Útok měl být odplatou za válku v Iráku.

Putin válečným zločincem? A co Bush, Clinton nebo Obama, ptá se komunista Skála

Je ruský prezident Vladimir Putin kvůli invazi na Ukrajinu válečný zločinec? Na tuto otázku nechtěl přímo odpovědět kandidát KSČM na prezidenta Josef Skála. Místo toho prohlásil, že během 21. století by se našli jiní váleční zločinci a jmenoval americké prezidenty Baracka Obamu, George Bushe mladšího či Billa Clintona. Hosté z vládních stran, europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) a poslanec Jiří Havránek (ODS), v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS naopak Putina za válečného zločince považují.