CNN Prima News George W. Bush

George W. Bush

Výpis příspěvků ke štítku „George W. Bush“

Pozvánku na pohřeb Alžběty II. nedostali Trump ani Obama. Odborníci prozradili proč

19. září 2022 13:25

Státní pohřeb zesnulé královny Alžběty II. se koná ve Westminsterské katedrále. Vejde se do ní asi 2 200 lidí. Kromě královské rodiny a představitelů britské vlády se pohřbu účastní také zahraniční státníci či další osobnosti. Pozvánku však neobdržel ani jeden z bývalých amerických prezidentů. Podle exministra zahraničí Cyrila Svobody (KDU-ČSL) šlo o diplomatický tah Londýna, jak se vyvarovat vměšování do politiky USA.

Trump se před ní ztrapnil, Reagana rozesmála. Alžběta zažila na trůnu 14 prezidentů USA

9. září 2022 17:27

Zatímco exprezident USA Barack Obama ještě nebyl ani na světě, Alžběta II. se už osobně znala s několika jeho předchůdci v prezidentské funkci. Britská královna v počtu let strávených v čele země hravě strčila do kapsy jiné světové rekordmany. Rovnat se jí v tomto ohledu nemohl ani kubánský vůdce Fidel Castro, který byl u moci téměř půl století.

Patří do výbavy astronautů, mají ho i prezidenti. Švýcarský armádní nůž slaví 125. výročí

2. července 2022 07:51

Nejznámější kapesní nůž slaví 125 výročí svého vzniku. Tradičně bývá červený a má na sobě bílý kříž značící zemi původu – Švýcarsko. Proto se mu také říká švýcarský armádní nůž. Ovšem nevyužívají ho jen vojáci, často se nachází také v kapsách skautů, trampů či turistů, ale i manažerů. A také prezidentů

Překazili jsme atentát na Bushe, tvrdí FBI. Útočník se měl mstít kvůli válce v Iráku

25. května 2022 13:03

FBI zhatila plánovaný atentát na bývalého amerického prezidenta George W. Bushe. Díky utajeným informátorům agenti zatkli útočníka Shihaba Ahmeda Shihaba Shihaba. Iráčan žijící v USA plánoval zabití někdejšího prezidenta přímo v jeho rezidenci v Dallasu. Muži spolupracujícímu s teroristickou organizací ISIS měli s provedením útoku pomáhat čtyři další Iráčané, které měl Shihab dostat do USA přes mexickou hranici. Útok měl být odplatou za válku v Iráku.

Putin válečným zločincem? A co Bush, Clinton nebo Obama, ptá se komunista Skála

18. března 2022 20:44

Je ruský prezident Vladimir Putin kvůli invazi na Ukrajinu válečný zločinec? Na tuto otázku nechtěl přímo odpovědět kandidát KSČM na prezidenta Josef Skála. Místo toho prohlásil, že během 21. století by se našli jiní váleční zločinci a jmenoval americké prezidenty Baracka Obamu, George Bushe mladšího či Billa Clintona. Hosté z vládních stran, europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) a poslanec Jiří Havránek (ODS), v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS naopak Putina za válečného zločince považují.

Drama Alcarrás získalo Zlatého medvěda. Nemohu tomu uvěřit, radovala se režisérka

16. února 2022 23:00

Zlatého medvěda za nejlepší film 72. ročníku Berlinale získalo španělsko-italské drama Alcarrás španělské režisérky Carly Simónové. Ve středu večer to na slavnostní ceremonii oznámil předseda sedmičlenné poroty M. Night Shyamalan. Festival, který začal 10. února, předáním cen nekončí, ale pokračuje až do neděle v rámci dnů publika.

Další přešlap Bidena. Už popáté líčil setkání s mužem, který byl v tu dobu rok po smrti

22. října 2021 06:55

Joe Biden opět vzbudil rozruch. Tentokrát historkou o setkání s průvodčím ve vlaku. Má to ale jeden háček. Zmíněný pracovník amerických železnic byl v době, kdy se měl s prezidentem setkat, už rok po smrti. A není to zdaleka jediná věc, která v příběhu nesedí. Za poslední rok přitom Biden tuto příhodu odvyprávěl v různých verzích už popáté. Naposledy během středečního vystoupení ve svém rodném městě Scranton, kde hovořil o svých plánech ohledně infastruktury.

Trump naznačil, že bude kandidovat. Odchod vojáků by lépe zvládlo i pětileté dítě, řekl

12. září 2021 21:25

Ani výročí teroristických útoků ve Spojených státech nezastavilo bývalého prezidenta Donalda Trumpa před kritikou současné administrativy. Při sobotní návštěvě newyorského 17. policejního okrsku sice ocenil práci policie a hasičů před 20 lety, vzápětí se ale pustil do tvrdé kritiky amerického prezidenta Joea Bidena. Podle Trumpa by odchod z Afghánistánu zvládlo lépe i pětileté dítě. Bývalý prezident také nepřímo potvrdil svoji prezidentskou kandidaturu za tři roky.