reklama
CNN Prima News George W. Bush

George W. Bush

Výpis příspěvků ke štítku „George W. Bush“

Trump naznačil, že bude kandidovat. Odchod vojáků by lépe zvládlo i pětileté dítě, řekl

12. září 2021 21:25

Ani výročí teroristických útoků ve Spojených státech nezastavilo bývalého prezidenta Donalda Trumpa před kritikou současné administrativy. Při sobotní návštěvě newyorského 17. policejního okrsku sice ocenil práci policie a hasičů před 20 lety, vzápětí se ale pustil do tvrdé kritiky amerického prezidenta Joea Bidena. Podle Trumpa by odchod z Afghánistánu zvládlo lépe i pětileté dítě. Bývalý prezident také nepřímo potvrdil svoji prezidentskou kandidaturu za tři roky.

Mohl jsem být terčem útoků 11. září, tvrdí Bush. Invazi do Afghánistánu dál hájí

3. září 2021 06:04

Exprezident George Walker Bush, který šéfoval Bílému domu v době teroristických útoků 11. září 2001, se v novém dokumentu BBC rozpovídal o podrobnostech katastrofálního dne. Zmínil například, že jeho letecký prezidentský speciál mohl být terčem útoku. Mimoto se vyjádřil také k Afghánistánu – jím nařízenou invazi do země nadále hájí.

Bush: Láme mi to srdce. Za stažení amerických vojáků zaplatí hlavně afghánské ženy

15. července 2021 11:39

Bývalý americký prezident George W. Bush vyjádřil pro německou stanici Deutsche Welle své znepokojení nad stahováním amerických vojáků z Afghánistánu. Podle něj se tím Biden dopouští „chyby,“ jejíž důsledky budou „neuvěřitelně špatné.“ Bush se obává, že nejvíce za stažení aliančních sil zaplatí afghánské ženy, které pod tálibánským režimem utrpí „nevýslovnou újmu“.

Bush pogratuloval Bidenovi. Volby proběhly zcela férově, vzkázal americký exprezident

8. listopadu 2020 21:31

Bývalý americký prezident George Walker Bush zvedl v neděli telefon a zavolal Joeovi Bidenovi, aby mu pogratuloval k dobytí Bílého domu. „Volby proběhly zcela férově a jejich výsledek je jasný,“ řekl jediný žijící exprezident USA z řad republikánů. Hned poté vytočil číslo Kamaly Harrisové, která bude první viceprezidentkou v historii země.

Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí

26. října 2020 11:42

Pokud se kandidáti na amerického prezidenta zaměřují v kampani na některý ze států nejvíc, bývá to tradičně Florida. A nejinak tomu je i letos. Oba kandidáti utratili za kampaň na Floridě nejvíc peněz, oba k floridským voličům nejčastěji promlouvají a odkazují na ně ve svých projevech. A nejen to, současný prezident Donald Trump se na Floridu loni dokonce i přestěhoval a v sobotu tam předčasně odvolil. Čím to je, že politici napínají tolik svého úsilí právě k Floridě?

Republikáni v USA bojovali proti otroctví, dnes prosazují národní hrdost

30. srpna 2020 06:22

Před 166 lety vznikla strana, která bojovala za zrušení otroctví v nejkrvavější válce na území USA. Z frakce, která lpěla na tradicích a svobodě všech živých bytostí, se během času stala jedna z nejsilnějších politických stran v USA. Republikáni se mění stejně jako americká společnost. Dnes jsou považováni za konzervativce, které volí spíše venkované.

reklama