reklama
CNN Prima News George W. Bush

George W. Bush

Výpis příspěvků ke štítku „George W. Bush“

Bush: Láme mi to srdce. Za stažení amerických vojáků zaplatí hlavně afghánské ženy

Bývalý americký prezident George W. Bush vyjádřil pro německou stanici Deutsche Welle své znepokojení nad stahováním amerických vojáků z Afghánistánu. Podle něj se tím Biden dopouští „chyby,“ jejíž důsledky budou „neuvěřitelně špatné.“ Bush se obává, že nejvíce za stažení aliančních sil zaplatí afghánské ženy, které pod tálibánským režimem utrpí „nevýslovnou újmu“.

Bush pogratuloval Bidenovi. Volby proběhly zcela férově, vzkázal americký exprezident

Bývalý americký prezident George Walker Bush zvedl v neděli telefon a zavolal Joeovi Bidenovi, aby mu pogratuloval k dobytí Bílého domu. „Volby proběhly zcela férově a jejich výsledek je jasný,“ řekl jediný žijící exprezident USA z řad republikánů. Hned poté vytočil číslo Kamaly Harrisové, která bude první viceprezidentkou v historii země.

Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí

Pokud se kandidáti na amerického prezidenta zaměřují v kampani na některý ze států nejvíc, bývá to tradičně Florida. A nejinak tomu je i letos. Oba kandidáti utratili za kampaň na Floridě nejvíc peněz, oba k floridským voličům nejčastěji promlouvají a odkazují na ně ve svých projevech. A nejen to, současný prezident Donald Trump se na Floridu loni dokonce i přestěhoval a v sobotu tam předčasně odvolil. Čím to je, že politici napínají tolik svého úsilí právě k Floridě?

Republikáni v USA bojovali proti otroctví, dnes prosazují národní hrdost

Před 166 lety vznikla strana, která bojovala za zrušení otroctví v nejkrvavější válce na území USA. Z frakce, která lpěla na tradicích a svobodě všech živých bytostí, se během času stala jedna z nejsilnějších politických stran v USA. Republikáni se mění stejně jako americká společnost. Dnes jsou považováni za konzervativce, které volí spíše venkované.

reklama