CNN Prima News George Washington

George Washington

Výpis příspěvků ke štítku „George Washington“

Putin poškodil Rusko na generace, řekl expert CNN. Jaderná válka může způsobit převrat

Vladimir Putin poškodil svou zemi rozpoutáním války na Ukrajině do takové míry, že bude trvat generace, než se pověst Rusů ve světě vylepší. Pro americkou CNN to prohlásil profesor Henry Hale z univerzity George Washingtona, mezi jehož specializaci patří ruská politika. Podle něj Rusko nemá šanci na žádnou formu plnohodnotného vítězství, a proto může v zoufalosti nasadit veškerou možnou sílu.

Smrdutá sklenice i nekončící projevy. Nejlepší návod, jak zablokovat parlamentní jednání

Demokracie je diskuse. Výrok, který je připisován prvnímu československému prezidentovi, v sobě skrývá nejen základní princip rovnosti názorů ve svobodných společnostech, ale často také velmi širokou škálu prostředků, kterými si někteří politici tuto rovnost vynucují. Naposledy na sebe protahováním jednání upozornil poslanec Lubomír Volný, který se zdá být v tomto ohledu v současné Poslanecké sněmovně daleko před ostatními. V historii české i světové však můžeme najít momenty, které dokázaly vyřadit parlament z řádného jednání na mnohem delší dobu.

Očkování není povolením typu „dělej si, co chceš“. Roušky budou dále, tvrdí lékařka

Vakcína proti COVID-19 snižuje vaše celkové riziko, ale neznamená, že byste hned měli dělat každou „vysoce rizikovou aktivitu“. Očkování není povolením typu „dělej si, co chceš“, vakcína je jen dalším nástrojem ke snížení rizika vedle sociálního distancování, roušek a karantén. Konec COVID-19 by mohl přijít, jakmile získáme kolektivní imunitu. V rozhovoru pro CNN o očkování a opatřeních promluvila lékařská analytička a profesorka ze zdravotního institutu z George Washington Univesity Leana Wenová.

Trump: Mít hlavu vedle prezidentů na Mount Rushmore? Zní to jako dobrý nápad

Americký prezident Donald Trump zmínil, že mu vzhledem k tomu, čeho všeho dosáhl během svého prvního funkčního období, „zní jako dobrý nápad“, aby se objevil vytesán po boku čtyř bývalých amerických prezidentů na známém národním památníku Mount Rushmore. Uvedl to v příspěvku na Twitteru, v němž vyvracel zprávu The New York Times, že jeho tým kontaktoval guvernérku Jižní Dakoty s tím, aby byl Trump přidán na zmíněný památník vedle Washingtona, Jeffersona, Lincolna a Roosevelta.

Lůza nevymaže naši historii a kulturu, opřel se do radikální levice Trump

Aktualizováno

Americký prezident Donald Trump se při příležitosti připomenutí Dne nezávislosti tvrdě pustil do demonstrantů, kteří v posledních týdnech pustošili americká města. V projevu před památníkem Mount Rushmore řekl, že cílem radikálů není lepší Amerika, ale její konec. Podle něj jsou děti ve školách učeny a vedeny k nenávisti vůči Americe. Demokraté plánovanou akci označili již dříve za oslavu bílé nadvlády. Trump je mimo jiné kritizován i za pořádání projevů v době prudkého nárůstu nakažených nemocí COVID-19.