Dlouhý zimní večer u Trmákových. Matka Jarmila má jako vždy televizní deku. Ale stejně jí je zima. Manžel, jenž má na sobě jen trenky a lahváče Braníku za čtyřicet sedm, protestuje, ale Jarmila stejně vstává a otáčí topením na stupeň pět. Protisystémově.
„Mám úplně studený nohy. A děti taky,“ říká Jarmila, zatímco dojídá rohlík bez ničeho za deset korun. Jejich děti teplotu nevnímají, sledují na TikToku livestream z popravy Shopaholic Adel.
Udělali to. Zatopili. PŘETOPILI.
Hú húú hú húúú.
„Je to tady!“ ozve se v centrále SEP, Síkelovy energetické policie, která sleduje teplotu lidí v bytech – tedy těch, které ještě jejich majitelé nezapálili, protože na ně neměli a nebydlí nyní v komunitních karavanech, které „naprosto přirozeně“ zřídil Andrej Babiš: „Sú to karavany proti Fialovu deštníku.“
„Výjezd k Trmákovým, mají tam 25 stupňů,“ říká jeden z členů Síkelovy energetické policie a bere si slzák. „Úplně fyzicky cítím, jak díky tomu Putin dobyl nějaké ukrajinské město,“ dodává.
Komando přijíždí k Trmákovým. Je to 7 km, takže cesta naftovou policejní dodávkou vyjde jen na 1 800 korun. Tři členové jednotky vypínají topení, další klečí na paní Trmákové v televizní dece, poslední vypisuje bloček na pokutu 200 tisíc korun. To je sedm bas Braníku. „Škoda,“ pomyslí si pan Trmák.
Nikdo si nevšímá dětí, které zrovna sledují, jak Shopaholic Adel odpadává hlava, kterou jí odřezává část followerů. „Válka nekončí. Kvůli Trmákovým,“ dodává pak v pořadu Partie, která se kvůli vysokým energiím vysílá za tmy, Markéta Pekarová Adamová. Lidé na sebe začínají práskat, důchodkyně si kupují dlouhé teploměry, aby je mohly prostrčit k sousedkám a měřit jim okny teplotu.
Národ se ještě více rozdělil. Lidé, kteří mají dva svetry, nenávidí lidi bez dvou svetrů. Zakazují se fráze jako „Ten mi pořádně zatopil“ nebo „Tady je horko jak v prd*li“.
Apokalypsa nastane již brzy.