CNN Prima News šetření

šetření

Výpis příspěvků ke štítku „šetření“

Čekají nás nejdražší Vánoce za 20 let. Pozor, ať neskončíte v dluhové pasti, varuje Pikora

Letošní Vánoce budou pravděpodobně nejdražší za posledních 20 let, upozornil ve vysílání CNN Prima NEWS ekonom Vladimír Pikora. Svůj názor zakládá na rekordní inflaci, která stále ovlivňuje naši ekonomiku. To znamená, že za stejné množství peněz nakoupíme méně dárků než v loňském roce. V pořadu Co na to vaše peněženka? také varoval před půjčkami a odloženými splátkami.

Jak ušetřit a vyzrát na ceny v obchodech? Nemějte velké oči, radí ekonomové

Když se vám zboží zdá drahé, nekupujte ho. Podobné rady ekonomové dávají už roky. Celá věc však není tak přímočará, jak se na první pohled zdá. Experti spíše míní, aby lidé nenakupovali zbytečně do zásoby, ale raději porovnávali ceny napříč obchodními řetězci. Jejich zástupci pak chválí zákazníky za to, že ve srovnání s jinými roky už nevyhazují tolik potravin.

Kdy se začít zajišťovat na stáří? Ideálně před třicítkou, radí experti

Češi ve velkém vybírají penzijní fondy. Důvodem jsou obavy a nejistota, protože není jasné, kdy a jak stát změní podmínky pro jejich vedení. Jak se vlastně můžeme připravit na podzim života, abychom ho mohli strávit bez existenčních obav? Kolik je zapotřebí si odkládat peněz měsíčně a kdy s tím začít? Na podobné dotazy Lucii Hrdličkové v pořadu Co na to Vaše peněženka odpovídali Vít Endler, ředitel společnost Fingoot a ekonom Vladimír Bezděk. Základní radou je podle nich začít co nejdříve.

KOMENTÁŘ: Vládě radí Nesmrtelná teta aneb Trhací kalendář politických slibů

Pamatujete si pohádkovou komedii Nesmrtelná teta z roku 1993? Do přízně krále Ctirada, který přišel o rozum, se jednoho dne vloudí paní Závist. Ta králi namluví, že je jeho tetičkou a bude mu se vším radit. Aby nikdo nepoznal, že moudra, která král pronáší, jsou ve skutečnosti z její hlavy, domluví si, že Ctirad bude vždy dělat pravý opak toho, co mu ona bude radit. O třicet let později je pohádka realitou. Král alias Petr Fiala a jeho vláda, dělají všechno přesně naopak, než slibovali ve volbách. Ba co hůř, dělají i pravý opak toho, co říkali ještě před pouhým rokem.

Jelínek: Ministři hájí zbytné instituce, kde škrtat, neví. Budou muset zvýšit daně, řekl Šídlo

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) stále nemá jasnou představu o tom, kde škrtat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Jelínek. Jednotliví ministři si podle něj hájí řadu zbytečných institucí, kvůli čemuž dochází k paradoxům, kdy se celá koalice hlásí k úsporám, ale každý říká, že u něj v resortu ne. Komentátor Jindřich Šídlo vedle toho konstatoval, že vláda sice mluví o škrtání ve spoustě dotací, ale kromě toho bude muset zvednout i nějaké daně.

Nebuďte k*kot, zareagoval Bartoš na Kalouska. Připomněl tím legendární pirátské video

Vládo, šetři, napsal exministr financí a bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek a navrhl v rámci úspor zrušit několik vládních křesel, včetně „pána od Pirátů“. Tím ale vyprovokoval reakci pirátského vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. Ten mu vyčetl, že si sám netroufl škrtat, když byl ve vládě Miroslava Topolánka. „Vašimi slovy se na vás obracím: Nebuďte k…t,“ rýpnul si Bartoš a připomněl tím legendární video, v němž Kalousek rozdával Pirátům autogramy.

Klaus cupoval „mistrovskou hru“ Fialy a Blažka: Přiznali zoufalství ODS, není pravicová

Vládní ODS nemá s pravicovostí nic společného. Premiér Petr Fiala (ODS) hraje „mistrovskou hru“ a ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se přiznal k zoufalství strany největším možným způsobem, okomentoval směřování občanských demokratů exprezident Václav Klaus v Partii Terezie Tománkové. Podotkl, že představený ozdravný balíček není vůbec ozdravný. „Žijeme nad své poměry a máme dlouhodobě největší deficit v historii naší země. Opravdu smutním,“ řekl Klaus v nedělním vysílání CNN Prima NEWS.

Fiala: Zrušíme daňové výjimky, zdraží alkohol a tabák. Zlevní naopak potraviny a bydlení

Zrušíme 22 daňových výjimek. DPH bude mít dvě sazby. Více zdaníme alkohol a tabák, zlevníme důležité položky, bez kterých se nikdo neobejde, tedy potraviny a bydlení. Na čtvrteční tiskové konferenci to uvedl předseda vlády Petr Fiala (ODS). Veřejnosti představil klíčové body důchodové reformy a konsolidačního balíčku, který má zarazit zadlužování státu.