reklama
CNN Prima News šetření

šetření

Výpis příspěvků ke štítku „šetření“

Češi šetří, zdražování je ale nekompromisní. S ním se zvýší kriminalita, míní ekonom

15. ledna 2022 16:16

V případě ztráty hlavního zdroje příjmu by téměř polovině Čechů vystačily osobní úspory maximálně na tři měsíce. Zároveň přibližně polovina respondentů uvedla, že jim po zaplacení nezbytných výdajů každý měsíc zbývá dostatečné množství peněz. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos Mori, který si nechala zpracovat společnost Provident Financial. Průzkum se konal v září mezi 510 respondenty.

Ekonom varuje: V příštím roce budeme brzdit. Někomu mzdy porostou pomaleji než ceny

31. prosince 2021 16:15

Tlaky na růst cen přetrvají i v příštím roce. O to razantněji zřejmě zakročí centrální banky – nejen u nás, ale ve všech klíčových zemích. Utahování opasků nás ale nečeká. „Žádná katastrofa, pořád porosteme, ale budeme brzdit,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ekonom Mojmír Hampl. Nedostatek zaměstnanců bude přetrvávat, ztráta práce podle něho tedy v dohledné době nehrozí.

Společná kasa je minulostí. Téměř pětina Čechů má před partnerem tajemství ohledně peněz

27. listopadu 2021 08:42

Tajemství týkající se peněz má před partnerem nebo partnerkou 18 procent Čechů. Častěji jsou to muži než ženy, nejvíce ve věku 35 až 44 let se základním nebo středoškolským vzděláním a z menších obcí od 1 000 do 1 900 obyvatel. Vyplývá to z průzkumu, který agentura NMS Market Research uskutečnila pro Raiffeisenbank mezi více než tisícovkou respondentů.

Kde na to vezmou a co zdražování? Okamura cupuje program nové vlády, koalice se brání

4. listopadu 2021 12:46

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se pustil do dokumentu, který má být stavebním kamenem programového prohlášení pravděpodobné vlády koalice Spolu a Pirátů se Starosty. Kritizuje absenci témat týkajících se covidu nebo zdražování. Politici ale namítají, že koronaviru se věnuje samostatná skupina a do finálního prohlášení je ještě hodně času.

V Thermalu respirátory neřešili. Hostům filmového festivalu hrozí až desetitisícová pokuta

28. srpna 2021 16:36

Se zahájením Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se strhla i vlna kritiky. Ve Velkém sále hotelu Thermal většina z 1200 hostů protikoronavirová opatření neřešila a roušky s respirátory nechala odložené. Za tento prohřešek nyní mohou dotyční dostat až desetitisícovou pokutu. Přestupek totiž řeší karlovarská hygienická stanice. S informací přišel Radiožurnál.

UEFA prošetří případ člena týmu FK Karabach. Na Facebooku vyzýval k zabíjení Arménů

3. listopadu 2020 22:57

Evropská unie fotbalových asociací (UEFA) zahájí vyšetřování v souvislosti s ázerbájdžánským klubem FK Karabach. Jeden z činitelů týmu měl podle Arménské fotbalové asociace zveřejnit na sociální síti Facebook nenávistný vzkaz vyzývající k zabíjení všech Arménů. S odkazem na pondělní informaci řídícího orgánu UEFA to uvedla agentura AFP.

reklama