GRU

Výpis příspěvků ke štítku „GRU“

Na rozdíl od Babiše jsem nespolupracoval s StB, uvedl Pavel. Co říká na srovnání s Putinem?

16. ledna 2023 11:14

Zdá se, že mezi prvním a druhým kolem prezidentské volby si postupující kandidáti neodpočinou ani chvíli. Armádní generál ve výslužbě Petr Pavel reagoval na ostrá slova šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, která pronesl během tiskové konference ve svém volebním štábu. Babiš Pavla mimo jiné přirovnal k Vladimiru Putinovi. „To je opravdu hodně přitažené za vlasy,“ uvedl Pavel v rozhovoru pro web iDNES.cz. Rovněž připomněl Babišovu spolupráci se Státní bezpečností (StB).

Petr Pavel o své minulosti lže, byl v utajovaném kurzu vojenské rozvědky, říká historik

6. září 2022 08:38

Myslím, že Petr Pavel o své minulosti lže. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl historik Petr Blažek. Je toho názoru, že se prezidentský kandidát účastnil utajovaného kurzu a cvičil se na dráhu rozvědčíka. V pořadu se však neopřel pouze do generála ve výslužbě, ale také do předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a dalšího kandidáta Tomáše Zimy.

Putin může být brzy odstraněn. Generálové to svedou na infarkt, tvrdí expert

6. června 2022 08:16

Spekulace o možné smrti ruského prezidenta Vladimira Putina jsou opět na stole. Podle britského deníku The Sun existuje pravděpodobnost, že by vládce Ruské federace mohl být odstraněn svými generály, přičemž ti by atentát mohli maskovat zdravotními problémy, například infarktem. Odborníci již delší dobu říkají, že ze záběrů Putina je patrné, že je na tom ruský prezident zdravotně hůře než před válkou.

Nové informace o Vrběticích? Ruští zpravodajci jsou v Česku stále zakořeněni, říká Šedivý

30. května 2022 20:49

Jsem přesvědčen, že v Česku je stále zakořeněná ruská zpravodajská skupina, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS bezpečnostní expert a bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Reagoval tak na vývoj kauzy Vrbětice, vyšetřovatelé totiž nejspíše podezřívají ruskou manželskou dvojici ze špionáže na českém území. Šedivého nová zjištění nepřekvapila.

Nová zjištění k výbuchům ve Vrběticích: Ruským špionům pomáhal bývalý voják s manželkou

30. května 2022 09:31

Kauza explozí v muničních skladu ve Vrběticích z roku 2014 má novou linku. Vyšetřovatelé totiž podle všeho podezřívají ruskou manželskou dvojici ze špionáže na území Česka. Informuje o tom Český rozhlas Radiožurnál. Podle něj si Nikolaj Šapošnikov, Rus s českým občanstvím, a jeho manželka Elena vyměňovali e-maily s citlivými informacemi s představitelem ruské tajné služby GRU, jejíž agenti mají mít výbuch ve Vrběticích na svědomí.

Ruské elity vědí, že Putin válku prohrál. Ve hře je vzpoura i útěk ze země, věští expert

19. května 2022 18:55

Špičky ruských tajných služeb GRU i FSB vědí, že válka na Ukrajině je pro Vladimira Putina ztracená. Myslí si to expert na Rusko a šéf investigativního projektu Bellingcat Christo Grozev, který své myšlenky představil v rozhovoru pro rádio Svobodná Evropa. Ruské elity se tak podle něj mohou snažit uprchnout ze země, nebo vyvolat vzpouru.

Ruské tajné služby lanařily ke spolupráci českého diplomata. Když nereagoval, byl vyhoštěn

17. dubna 2022 13:52

Českého diplomata Tomáše Harta, vyhoštěného tento týden z Ruska, se předtím neúspěšně pokusily získat ke spolupráci ruské úřady, uvedly v neděli weby Respekt.cz a Deník N. Kromě vypovězeného zástupce českého velvyslance v Moskvě podle nich ruské tajné služby kontaktovaly ještě jednu diplomatku, kterou se pokoušely zastrašit. Moskva vyhostila zástupce českého velvyslance ve středu v reakci na březnové vyhoštění zástupce jeho ruského protějšku z Česka.