Covid na vzestupu: V září v Česku onemocněly desetitisíce lidí, přibývá i obětí. Jak se bránit?
heslo
Výpis příspěvků ke štítku „heslo“
Jaká je nejlepší ochrana bankovních účtů? Základem jsou nejen silná hesla a obezřetnost
Placení a spoření, zkrátka vše, co se týká peněz, bylo vždy záležitostí, která vyžaduje obezřetnost. V současnosti to platí obzvlášť. Moderní doba přináší vymoženosti, o kterých se nám dříve ani nesnilo - během okamžiku dokážeme zaplatit obchodníkovi na druhé straně planety a se stejnou lehkostí své peníze přesouváme, kam uznáme za vhodné. Ovšem pokrok s sebou nese i jistá rizika. Stejně snadno se může stát, že o své peníze přijdeme. Zuby si na ně brousí nespočet podvodníků, kteří cílí na méně opatrné klienty bank. Jak chránit své finanční prostředky na bankovních účtech? To bylo téma Nového Dne.
Slova, která odemknou kryptoměnové bohatství. Kovanda v Kryptě poradí, kam je schovat
Tématem dalšího dílu pořadu Krypta je problematika seedu, což je heslo složené z 12 nebo 24 slov, které otevírá a zavírá brány ke kryptoměnám uloženým na hardwarových či softwarových peněženkách. Ekonom Lukáš Kovanda v pořadu poradil, jak se seedem správně zacházet. Pořad Krypta můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.
Pozor na „žraloky“. Zákeřný SharkBot se tváří jako užitečná aplikace, krade ale osobní data
Majitelé mobilních telefonů s Androidem by měli zbystřit. V Obchodě Play (Google Play) se totiž objevily aplikace, které se na první pohled tváří jako užitečné nástroje. Ve skutečnosti ale v sobě skrývají vrátka pro zákeřný malware zvaný SharkBot. Ten dokáže krást citlivá data uživatelů a zneužívat je k nabourávání do jiných aplikací a účtů. Škodlivé programy si před jejich odstraněním z virtuálního obchodu stáhly desítky tisíc lidí.
Olympijské symboly mají pozoruhodnou historii a význam. Znáte je všechny?
Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu se nezadržitelně blíží. Slavnostní zahajovací ceremoniál se koná v pátek 4. února a největší sportovní akce trvá až do 20. února. S každými olympijskými hrami si lidé připomínají i jejich symboly. Jaký mají význam a historii?
Co hrozí lidem, kterým unikla data z Facebooku? Krádeže identity i peněz, říká expert
Facebook řeší závažný únik údajů více než půl miliardy uživatelů po celém světě. Data unikla již před lety, ale právě nyní se objevila na internetu. Nedobrovolné zveřejnění citlivých dat se má týkat téměř 1,4 milionu Čechů. Podle experta na kyberbezpečnost a vysokoškolského pedagoga Vladimíra Smejkala lidem, které únik dat Facebooku postihl, hrozí celá řada nebezpečí, například krádež identity či peněz.
Instrukce zněly jasně: Kde je Jonáš? Jak ilegální klub v Praze používal tajná hesla
Jak probíhala komunikace mezi organizátory nelegálních akcí v nočním klubu a budoucími zákazníky? Postačil jeden účet na sociálních sítích a soukromá zpráva. Účastníci akce, která byla v noci z pátku na sobotu přerušena policejním zásahem, se měli například scházet maximálně ve čtyřech, nebýt hlasití a znát denní heslo.
Heslo 123456 je stále v kurzu. Prolomit jej přitom zabere méně než sekundu
Více než dva a půl milionu lidí využívá k zabezpečení mobilů a počítačů slabá hesla typu 123456, vyplynulo z výzkumu společnosti NordPass. Mezi další oblíbená patří slovo password nebo iloveyou. Prolomit přitom takové heslo zabere hackerům méně než sekundu. Mezi známé osobnosti, které používají slabá hesla patří například i americký prezident Donald Trump. Jeho Twitter prolomili už dvakrát.