CNN Prima News hmotné rezervy

hmotné rezervy

Výpis příspěvků ke štítku „hmotné rezervy“

Nenavyšujte marže, žádá pumpaře šéf státních rezerv. K cenám mají přistupovat uvážlivě

Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr vyzval distributory a prodejce pohonných hmot, aby přistupovali ke zvyšování cen uvážlivě a nenavyšovali neobjektivně marže. Situaci kolem dodávek ropy a ropných produktů na český trh SSHR monitoruje, v tuto chvíli je situace se zásobováním v normálu. Švagr to řekl po jednání Národní organizace pro společný postup ve stavu ropné nouze (NESO).

Na druhou vlnu jsme připraveni. Ochranných pomůcek je v rezervách dost, tvrdí Švagr

Poslední počty nakažených naznačují, že na následující měsíce budou lidé potřebovat miliony ochranných pomůcek, a to především lékaři a další pracovníci v první linii. Zatímco na začátku března Česko pandemie zaskočila a lidé museli šít roušky, na druhou vlnu je podle předsedy Správy státních hmotných rezerv Pavla Švagra připravené. Uvedl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Nula ochranných pomůcek, takový je stav státních hmotných rezerv, přiznal předseda

„V tuto chvíli v hmotných rezervách z ochranných pomůcek máme nulu,“ sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové předseda Správy státních hmotných rezerv ČR (SSHR) Pavel Švagr. „Reálné zásoby má ještě ve skladech ministerstvo vnitra a v Sedlčanech jsou ještě zásoby ministerstva zdravotnictví, odkud stále probíhá distribuce,“ dodal Švagr. Proto teď SSHR vypisuje zakázky pro doplnění zásob, aby se připravila na případnou druhou vlnu pandemie. Jenže SSHR zásobuje jen státní instituce a zaměstnance. Hospodářská komora ČR (HK) proto řeší, jak zajistit přípravu i pro soukromé podniky, uvedl v pořadu za HK Ivo Hlaváč s tím, že je potřeba také dbát na zvýšení podílu českých dodavatelů právě do státních hmotných rezerv.

Druhá vlna koronaviru? Česko připravuje nákupy ochranných pomůcek

Správa státních hmotných rezerv chce být lépe připravena na možnou druhou vlnu pandemie. Vypisuje proto zakázky pro doplnění zásob ochranných pomůcek. Jenže ze státních rezerv půjdou jen pro státní zaměstnance. Firmy a nestátní zdravotnická zařízení by si měly prostředky zajistit samy. Hospodářská komora se správou hmotných rezerv vyjednala, že dodávky roušek, respirátorů a dalších pomůcek zajistí české firmy.