CNN Prima News hnízdo

hnízdo

Výpis příspěvků ke štítku „hnízdo“

Čeští včelaři bijí na poplach. Agresivní sršeň je u hranic, plení úly a zuřivě útočí i na lidi

Sršeň asijská je považována za velkou hrozbu pro evropské včelařství. Po zprávách o jejím výskytu v Maďarsku se na její přílet začali připravovat i čeští včelaři. Jak uvedla předsedkyně jejich svazu Jarmila Machová pro CNN Prima NEWS, dříve nebo později tento agresivní hmyz dorazí i do tuzemska. Oslovení malí včelaři mají o své chovy obavy, sršeň asijská je totiž schopná vyhubit celá včelstva a v Evropě nemá přirozené nepřátele. „Mohu zúžit česno, ideálně mít silná včelstva, ale co jinak mohu dělat?“ ptal se jeden ze včelařů. Na přílet agresivních sršní se začínají připravovat i hasiči. Není totiž nebezpečná jen pro včely, ale i pro lidi.

Agresivní čáp znovu terorizuje obyvatele Oseku. Dobýval se do dveří obecního úřadu

Možná si vzpomenete na případ, kdy samice čápa uklovala své mládě. Živý přenos z hnízda sledovaly tisíce lidí. Některé pobouřilo, že ochránci přírody nezasáhli. Její partner zase v minulých letech terorizoval místní tím, že útočil na auta a okna. Na hnízdo v Oseku u Rokycan se před několika týdny čápi vrátili a pravděpodobně jde o stejný pár. Samec totiž opět začíná být tak trochu agresivní.

Co způsobilo smrt novorozence v hnízdě záchrany? Ministr promluvil o závažném pochybení

Nález mrtvého novorozence v hnízdě záchrany v jedné z bratislavských nemocnic šokoval celé Slovensko. Případem se teď zabývá policie, která zahájila ve věci trestní stíhání. Speciální zařízení, ve kterém se děsivá událost odehrála, je v současnosti mimo provoz. Slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský prohlásil, že je v těchto zařízeních potřeba přijmout přísnější opatření, aby se podobná tragédie neopakovala.

Sokoli z litvínovské chemičky již sedí na vajíčkách a brzy přivítají mladé. Buďte u toho!

Sledujte v přímém přenosu na www.starameseosokoly.cz hnízdění sokolů stěhovavých, kteří se již dvanáct let pravidelně vracejí na komíny výrobního závodu ORLEN Unipetrolu v Záluží u Litvínova, aby tu vyvedli mladé. Samička sokola snesla v polovině března dvě vajíčka a nyní je zahřívá. Hnízdo je umístěné ve stometrové výšce na komíně teplárny T700, která je součástí největšího chemického závodu v Česku. Druhé hnízdo, umístěné na komíně etylenové jednotky v petrochemické části závodu, zatím čeká na své sokolí obyvatele.