CNN Prima News hnízdo

hnízdo

Výpis příspěvků ke štítku „hnízdo“

Agresivní čáp znovu terorizuje obyvatele Oseku. Dobýval se do dveří obecního úřadu

8. května 2022 10:31

Možná si vzpomenete na případ, kdy samice čápa uklovala své mládě. Živý přenos z hnízda sledovaly tisíce lidí. Některé pobouřilo, že ochránci přírody nezasáhli. Její partner zase v minulých letech terorizoval místní tím, že útočil na auta a okna. Na hnízdo v Oseku u Rokycan se před několika týdny čápi vrátili a pravděpodobně jde o stejný pár. Samec totiž opět začíná být tak trochu agresivní.

Co způsobilo smrt novorozence v hnízdě záchrany? Ministr promluvil o závažném pochybení

23. dubna 2022 06:47

Nález mrtvého novorozence v hnízdě záchrany v jedné z bratislavských nemocnic šokoval celé Slovensko. Případem se teď zabývá policie, která zahájila ve věci trestní stíhání. Speciální zařízení, ve kterém se děsivá událost odehrála, je v současnosti mimo provoz. Slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský prohlásil, že je v těchto zařízeních potřeba přijmout přísnější opatření, aby se podobná tragédie neopakovala.

Sokoli z litvínovské chemičky již sedí na vajíčkách a brzy přivítají mladé. Buďte u toho!

28. března 2022 10:27

Sledujte v přímém přenosu na www.starameseosokoly.cz hnízdění sokolů stěhovavých, kteří se již dvanáct let pravidelně vracejí na komíny výrobního závodu ORLEN Unipetrolu v Záluží u Litvínova, aby tu vyvedli mladé. Samička sokola snesla v polovině března dvě vajíčka a nyní je zahřívá. Hnízdo je umístěné ve stometrové výšce na komíně teplárny T700, která je součástí největšího chemického závodu v Česku. Druhé hnízdo, umístěné na komíně etylenové jednotky v petrochemické části závodu, zatím čeká na své sokolí obyvatele.

KOMENTÁŘ: Uklované čapí mládě jako symbol odtržení lidí od přírody i varování

15. července 2021 15:30

Případ oseckých čápů, kdy se matka rozhodla zabít jedno z mláďat, poukázal na celou řadu velmi důležitých věcí. Že část veřejnosti není ochotna akceptovat to, co se v přírodě běžně děje většinou mimo kamery. Že spousta lidí neví, jaká je skutečná funkce záchranných stanic. Že zjitřené emoce jsou více než vědomosti a zkušenosti doplněné o mnohaletou praxi. A že se potýkáme s mnohem závažnějším problémem, který může ohrozit ne jedno čapí mládě, ale nepřeberné množství všech živočišných druhů.