reklama
CNN Prima News hnízdo

hnízdo

Výpis příspěvků ke štítku „hnízdo“

V USA zlikvidovali gigantické hnízdo „zabijáckých sršní“. Bylo v něm na 200 královen

V americkém Washingtonu zlikvidovali hnízdo obřích sršní mandarínských, kterým se často přezdívá „vražední sršni“. Jde o první zaznamenanou kolonii tohoto invazivního druhu, který je hrozbou zejména pro včelstva, na severu země. Podle odborníků v hnízdě žilo zhruba pět set jedinců, z toho až dvě stovky královen schopných založit vlastní kolonie.

Hnízda jiřiček z fasády odstraňoval wapkou, teď mu hrozí pokuta

Velké pobouření vzbudilo video z Českolipska, které se objevilo na sociálních sítích. Muž na záběrech odstraňuje z fasády domu silným tlakem vody desítky hnízd zákonem chráněných jiřiček. Případem se už zabývá policie i inspekce životního prostředí. V době hnízdění totiž není možné bez vyjádření odborníka odstranit jakékoliv ptačí hnízdo, které máte na svém domě.

Ze supermarketu shazovali hnízda jiřiček, ochránci zvířat hrozí trestním oznámením

V pátek dopoledne dostala záchranná stanice ve Vlašimi podnět ohledně shazování hnízd jiřiček i s mláďaty z fasády tamního supermarketu Albert. Záchranáři na místě zastihli pracovníky společnosti specializující se na výškové práce. Podle výpovědí svědků a záchranářů měli shodit okolo desítky hnízd, dalším shozům se podařilo zabránit. Záchranná stanice chce podat trestní oznámení. Vedení řetězce slibuje, že potenciální viníky tresty neminou.

Poslové jara se vrátili. Budou mít kde hnízdit?

Bílé bříško, černá hlavička a v letu viditelná „vidlička“ z ocasních per – jiřičky už u nás můžete vidět několik týdnů. Vrátily se z Afriky a nastal čas hnízdění. Někde na ně však čekají překážky, které je mohou ohrozit na životě. Proč bychom si měli jiřičky hýčkat a jakou záhadu představují pro ornitology?

reklama