hřib

Výpis příspěvků ke štítku „hřib“

Houby už rostou, včetně oblíbených hřibů. Mykologové poradili, na jakých místech hledat

Když se po vyprahlém červenci přehnaly první vydatnější srážky, Češi – národ houbařů – na nic nečekali a vyrazili do lesů po celé republice. Houby, včetně těch nejoblíbenějších s hnědými klobouky, už konečně rostou, jak se přesvědčil i štáb CNN Prima NEWS ve Středočeském kraji. Zatím se musí dobře hledat, na přeplněné košíky si ještě chvíli počkáme.

Hřib o hmotnosti 1,6 kilogramu našel v Polsku muž, který houby ani nesbírá

Polský houbař našel v lesích v okolí Krakova hřib, jaký podle svých slov ještě neviděl, ačkoliv na houby chodí do lesa už od dětství. Houba totiž vážila asi 1,5 kilogramu. Napsal o tom list Gazeta Wyborcza, podle kterého Polsko momentálně prožívá opravdové „hřibobraní“. Sociální sítě jsou teď plné snímků z houbařské úrody, zejména z lesů na jihu Polska.

Česko-čínské vztahy ovlivňuje vztah s Tchaj-wanem. Vadí to Číně i Zemanovi

Oznámení předsedy Senátu o cestě na Tchaj-wan následovala kritika od Miloše Zemana a Andreje Babiše, podle kterých cesta poškodí české zájmy. Tchaj-wan je třetím největším asijským obchodním partnerem, ČR ho ale jako stát kvůli Číně neuznává. Dobré vztahy s ním buduje například Praha. Kroky Kubery a Hřiba se ale Číně nelíbí, odložila kvůli tomu dokonce česko-čínské fórum.