Japonskými prefekturami Aiči a Saitama otřásla dvojitá tragédie, při níž vyhaslo šest lidských životů. Zatímco jeden případ vyšetřují japonští policisté jako vraždu, druhý incident podle vyšetřovatelů vypadá na rodinnou sebevraždu. Mezi oběťmi jsou i malé děti, nejmladšímu bylo šest let, uvedla japonská zpravodajská agentura Kjódó.
První incident se odehrál v úterý v prefektuře Aiči. Původně měli strážníci jen zkontrolovat podezřelé auto, které někdo zaparkoval na kraji skály poblíž města Inujama. Podle oznámení od náhodného kolemjdoucího se měl vůz „brzy zřítit dolů“.
Vražda mladé ženy v Ostravě: Podezřelý se obvinění vyhnul. Je děsivý, popsal muže svědek
Kriminalisté v Ostravě vyšetřují vraždu mladé ženy. V souvislosti se zločinem zadrželi třicetiletého muže. Uvedla to mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková. Zadrženého ale zatím nevyslechli. Podle dostupných informací má psychické problémy a byl umístěn v léčebně.
Uvnitř auta ale na strážce zákona čekal šok. Pod dekami objevili těla dvou dětí – devítileté dívky a jejího šestiletého bratra. Nedlouho poté policisté našli i tělo 42leté matky dětí v místě bydliště. Po otci nyní pátrají kriminalisté.
V prefektuře Saitama, která se nachází severně od Tokia, se pak o den později přišlo na další velkou tragédii. Policie zamířila do města Kawadžima kvůli tísňovému volání vystrašených lidi, kteří měli strach o své známé. Ti totiž zničehonic přestali komunikovat a nereagovali ani na zvonění u dveří.
Policisté a hasiči se proto rozhodli rozbít okno a vniknout dovnitř dvoupatrového domu. Brzy našli na zemi tři zakrvácená těla bez známek života. Čtvrtý člen rodiny – mladík ve středoškolském věku – byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice. Podle agentury Kjódó jsou mezi oběťmi čtyřicetiletý pár a jejich malá dcera.
Zde vyšetřovatelé pracují s podezřením, že došlo k hromadné rodinné sebevraždě. Rovněž uvedli, že tragédie v Aiči a Saitamě spolu s největší pravděpodobností nijak nesouvisejí. Počet podobných incidentů ale v posledních letech opovážlivě roste. Podle některých expertů stojí za „hromadnými rodinnými sebevraždami“ většinou tíživá finanční situace.