reklama

Chlapec po pádu z 19. patra všechny překvapil a už chodí. Zázrak, shodují se lékaři

Zázrak. Tak mluví lékaři o případu 15letého chlapce, který vypadl v Praze z 19. patra panelového domu. Navzdory předpokladům by měl bez problémů chodit, stejně tak bude zřejmě moci bez potíží hýbat rukama. CNN Prima NEWS to řekl vedoucí lékař Kliniky dětské chirurgie a traumatologie Fakultní Thomayerovy nemocnice Martin Prchlík, na jehož oddělení mladík leží. Lékaři už chlapce přemístili na standardní pokoj.

reklama

Mladík, který vypadl z 19. patra výškové budovy, překvapil nejen tím, že přežil, ale i mírou svého uzdravení. Lékaři v Thomayerově nemocnici ho proto už mohli přemístit z jednotky intenzivní péče na běžný pokoj.

K tématu

Vedoucí Kliniky dětské chirurgie a traumatologie Martin Prchlík CNN Prima NEWS sdělil, že chlapec se navíc zvládne fyzicky zcela uzdravit. „Hybnost končetin je plná. Rozumovou stránku nemůžeme posoudit. Dle slov maminky se v podstatě chová stejně jako před tím úrazem. Z toho důvodu jsme mohli ukončit intenzivní péči a včera jsme ho předávali na standardní oddělení,“ vysvětlil v pondělí Prchlík.

Mladík přitom utrpěl při pádu z jednoho z nejvyšších paneláků v Česku těžká zranění. „Nejzávažnější bylo poranění mozku a plic. Pravá plíce byla poraněna z 80 procent a levá naprosto zkolabovaná,“ informoval vedoucí dětské kliniky. Kromě toho utrpěl chlapec i zlomeniny žeber a pánve, poranil si také játra a ledvinu.

Chlapce nikdo z budovy nestrčil

Lékaři budou sice ještě testovat funkčnost plic, ale už teď mluví o tom, že mladík bude moci vést kvalitní život. Podle Prchlíka už plíce fungují natolik, že chlapec dýchá bez pomoci přístroje.

Chlapec se před několika týdny zřítil ze zhruba 60metrové výšky, z 19. patra paneláku v Praze. Jeho pád částečně zbrzdil přístřešek, na kterém zůstal ležet. Martin Prchlík fakt, že chlapcův pád zlehčila právě tato stříška, označil za zázrak.

Celý rozhovor s lékařem Martinem Prchlíkem:

Policisté samotný pád stále vyšetřují. Jisté nyní je, že chlapce nikdo z budovy nestrčil. „Kriminialisté vyloučili cizí zavinění,“ sdělila CNN Prima NEWS policejní mluvčí Eva Kropáčová. Na místě přitom neměl co dělat. Uvnitř budovy, z níž spadl, jsou totiž ubytováni převážně policisté a hasiči.

K tématu

Tagy: zranění chlapec zázrak lékaři Thomayerova nemocnice pád zřícení panelový dům zdravotnická záchranná služba Praha

Další hlavní zprávy

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Byznys

ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Živě ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných
Lyžaři, máte smůlu. Vleky stále nejezdí, policie je zastavila i v Telnici
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama