CNN Prima News hypoteční úvěr

hypoteční úvěr

Výpis příspěvků ke štítku „hypoteční úvěr“

Analýza: Ceny nových bytů budou stabilní, starší byty zlevní

Téma: Komerční sdělení
23. ledna 2023 10:30

Hypotéky jsou nyní třikrát dražší, než byly ještě nedávno. A to zásadně zpomalilo prodeje bytů, které jsou na nich závislé. U nových bytů se zastavil růst cen, ale kvůli jejich nedostatku bude tento trh stabilní. Oproti tomu starší byty v Praze zlevní až o 10 %. Vyplývá to z aktuální analýzy Central Group.

Z vlastního bydlení je luxus. Sazby hypoték stouply k nejvyšším hodnotám za 20 let

15. prosince 2022 06:22

Úroková sazba u nově poskytnutých hypoték v ČR v listopadu mírně vzrostla na 5,96 procenta z říjnových 5,86 procenta. Průměrná sazba patří k nejvyšším za 20 let. Banky a stavební spořitelny poskytly hypoteční úvěry za 7,3 miliardy korun, meziměsíčně mírně více. Meziroční propad se prohloubil na 84 procent. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace (ČBA) Hypomonitor. Do něj dodávají data všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.

Další zdražení hypoték? ČNB naznačila, za jakých okolností by musela opět zvýšit sazby

14. listopadu 2022 05:59

Boj s mimořádně vysokou inflací ještě nemusí být zdaleka u konce. Z aktuální Zprávy o měnové politice České národní banky vyplývá, že současná úroveň základních úrokových sazeb ještě nemusí být dostatečně vysoká. Překážkou úspěšného snižování inflace v dalších měsících totiž mohou být příliš vysoká očekávání dalšího růstu cen v Česku. V takovém případě by ČNB musela přistoupit k mnohem drastičtější přesvědčovací politice, že to se zkrocením inflace myslí vážně.

Propad trhu s byty. S koupí ještě počkejte, radí experti a prozradili trik na fixaci hypoték

17. října 2022 10:17

Hypoteční trh zažívá kolaps. Zájem o pořízení nových hypoték totiž spadl o desítky procent. Společně zaznamenal výrazný propad i trh s byty. Zájemců o pořízení vlastního bydlení je totiž v porovnání s loňskem jako šafránu. Podle ekonomů není propadům na realitním trhu konec. Zájemci o vlastní střechu nad hlavou si mají ještě počkat a radu mají i pro ty, které čeká konec hypoteční fixace.

Úrokové sazby hypoték jsou na novém rekordu. Stouply nejvýše od začátku roku 2010

13. října 2022 06:46

Úroková sazba u nově poskytnutých hypoték v září mírně vzrostla na 5,83 procenta ze srpnových 5,73 procenta. Průměrná sazba je tak nejvyšší od začátku roku 2010. Banky a stavební spořitelny poskytly hypoteční úvěry za 7,2 miliardy korun, což je proti srpnu pokles o 30 procent. Meziroční propad zrychlil na 82 procent. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace (ČBA) Hypomonitor. Do něj dodávají data všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.