CNN Prima News hypoteční úvěr

hypoteční úvěr

Výpis příspěvků ke štítku „hypoteční úvěr“

Digitalizace přináší paniku, tvrdí developer. Bartošovo ministerstvo nový stavební zákon hájí

Připravovaný stavební zákon je pod velkou palbou kritiky. A to ze strany samotných developerů, ekonomů či podnikatelů. Obavy z nového zákona zazněly na Summitu stavebního rozvoje, kde se kritiku snažilo rozmělnit ministerstvo pro místní rozvoj. Stavebníci přesto varovali, že chystaná digitalizace může přinést paniku a také kolaps stavebního povolování.

Byt za milion? Sen může být realitou na mnoha místech v Česku. Podívejte se, kde nakupovat

Češi si mohou pořídit bydlení za méně než jeden milion korun. Dříve se přitom jednalo o naprosto nereálnou částku. V současnosti tomu ale nahrávají nižší ceny nemovitostí a také zamrzlý stavební trh. Realitní experti nabádají, že právě nyní je nejvhodnější doba na pořízení levnějších bytů. Trh totiž ožívá a po nemovitostech brzy bude velká poptávka.

Stačilo pět minut a dluhy byly pryč. Díky OnlyFans mám dům, říká hvězda Zoufalých manželek

Sociální síť pro dospělé OnlyFans mě zachránila, tvrdí americká herečka Drea de Matteová, kterou diváci znají například role Angie v Zoufalých manželkách nebo Adriany ze seriálu Rodina Sopránů. Díky výdělkům z prodeje svých odvážných snímků byla schopna zaplatit dluhy, a to za neuvěřitelných pět minut od zveřejnění první fotky. V rozhovoru pro web deníku Daily Mail herečka přiznala, že než si založila účet na OnlyFans, byla finančně zcela na dně a hrozilo, že přijde o střechu nad hlavou.

Česká národní banka snížila úrokovou sazbu. Zdraží to nemovitosti, upozorňuje ekonom

Bankovní rada České národní banky (ČNB) ve čtvrtek snížila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,75 procenta. Informovala o tom mluvčí ČNB Petra Krmelová. Úrokové sazby se změnily poprvé od června 2022, je to první změna, k níž ČNB přistoupila pod vedením guvernéra Aleše Michla. Většina analytiků snížení základní sazby v tomto rozsahu očekávala. Podle ekonoma Lukáše Kovandy to zlevní hypotéky, ale zdraží nemovitosti.

Zlámalová: Za pád mezd si lidé mohou hlavně sami. Jsou v pasti kvůli hypotékám, namítl Samek

Češi si za pád mezd a inflaci mohou z velké části sami. Když je někdo nespokojený se svým platem, má si říct o navýšení nebo jít za lepším, řekla ve vysílání CNN Prima NEWS komentátorka Lenka Zlámalová. S takovým vyjádřením však nesouhlasil místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Vít Samek. V cestě za vyšší mzdou Čechům stojí zahraniční vlastníci firem nebo byznys hypoték, který je přivázal k jednomu místu. Průměrná mzda meziročně vzrostla o 7,7 procenta, vzhledem k inflaci ale reálně klesla o 3,1 procenta.

Sankce za předčasně splacenou hypotéku jako prémie bankám? Vládní návrh kritizoval i Bartoš

Sankce za předčasné splacení hypotéky se od příštího roku stává pomalu realitou. S návrhem ale nesouhlasí ministr pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Podle něj není vhodné v době vysokých úrokových sazeb znejistit klienty bank. Podobně návrh hodnotí opozice která kritizuje, že se může jednat o úlitbu bankám za zavedení windfall tax.

Vlastnit nemovitost je výhodnější než nájem. Ceny bytů přestanou klesat, říká realitní expert

Češi jsou stále přesvědčeni o výhodách vlastnického bydlení. I ekonomicky se nyní vyplatí si byt koupit než žít dlouhodobě v nájmu. Tvrdí to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS realitní expert a spoluzakladatel realitního fondu Dan Vaško. Podle něj je nyní nejvýhodnější doba ke koupi nemovitosti, i když jsou úrokové sazby vysoké. Kdy začnou padat a kdy naopak nemovitosti zdražovat?

Ceny nemovitostí nebývale padají. Koupě se může vyplatit i s drahou hypotékou

Podle ekonoma Lukáše Kovandy ceny nemovitostí v nominálních hodnotách nebývale padají, v těch reálných je však pokles ještě dramatičtější. Poptávka je navíc v současné době nízká, kupující proto může mít oproti prodejci vyjednávací výhodu, doplnil v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS hlavní ekonom BH Securities a poradce premiéra Štěpán Křeček. Koupě se podle něj může při dostatečně nízké ceně nemovitosti vyplatit i s nevýhodnou sazbou hypotéky a jejím následným refinancováním.

Kompas nemovitostního trhu se otáčí, přijde oživení. Makléřka upozornila, na co si dát pozor

Ceny nemovitostí přestávají růst. Podle realitní makléřky Ivany Cikánkové je proto doba vhodná k investici právě teď a tady. Zpomalující inflace navíc může přinést i příznivější úrokové sazby, které oživí chuť kupovat i prodávat. „Příští rok bude ve znamení ústupu cen, bude to regionální otázka,“ pronesla odbornice na danou oblast v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.