I za potíže se stolicí může bolavá duše, říká Cibulková. Jak pečuje o psychické zdraví?

Herečka Vilma Cibulková podporuje tradiční festival Mezi ploty, který se bude konat už příští víkend. Tématem letošního ročníku je duševní zdraví. Jak o něj pečuje samotná herečka, prozradila ve vysílání pořadu ShowTime.

„V příštím roce se akce Mezi ploty dočká oslavy 30 let. Jsem šťastná, že letošní ročník řeší právě téma psychického zdraví. Pro mnoho lidí je neustále obestřeno pokrytectvím a nedůvěrou. Přitom důvěra je při léčbě naší duše jedna z nejpodstatnějších věcí,“ prozradila herečka ve vysílání pořadu ShowTime.

Podle Cibulkové jde fyzické a psychické zdraví ruku v ruce, a tak bychom o něj měli dbát. „Věci jako nepravidelná stolice – i za těmito neduhy stojí bolavá duše,“ vysvětlila. I proto se věnuje dechovým cvičením, která považuje za stěžejní součást péče o sebe.

„Začínám ráno ledovou sprchou a následně cvičím s dechem. U této praktiky je důležitá hlavně pravidelnost, protože právě ta vám narovná čakry,“ popsala svůj rituál. Naopak cvičení svalů herečku moc nezajímá. „Ke správnému tréninku patří jen podložka a naše tělo. Jsem odpůrcem posiloven,“ dodala.

Do dobrého rozpoložení dokáže Cibulkovou dostat i práce. Když se kvůli covidovým restrikcím nemohla věnovat divadlu, pracovala ve volném čase v dílně a ateliéru na uměleckých projektech. „Na začátku si vždy nakreslím návrh jevištního nábytku. Někdy si s výrobkem nechám pomoci, ale vždy mu dodám závěrečný design,“ vysvětlila.

Tagy: