CNN Prima News integrace

integrace

Výpis příspěvků ke štítku „integrace“

Čunek: Ukrajinci mohou být pro náš trh požehnáním. Jsou z chudé země a pracovití

Ukrajinci jsou nám kulturně i nábožensky blízcí a mohou být pro náš pracovní trh požehnáním. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl lidovecký senátor Jiří Čunek. S europoslancem Jiřím Pospíšilem (TOP 09) se shodli, že do Česka by měli být přijímání jen běženci, kteří se u nás dokáží integrovat. Podle Pospíšila si nyní země Visegrádu vylepšily po syrské uprchlické krizi před rokem 2015 v rámci Evropy reputaci.

Společnost Ukrajince přijme. Jak dlouho jejich integrace potrvá, se experti neshodnou

Téma uprchlíků z Ukrajiny nadále rezonuje českou společností. Analytička Lenka Zlámalová, komentátor David Klimeš a marketingový expert Petros Michopulos se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS neshodli na tom, zda migrační krize bude tím, co bude vládu v budoucnosti trápit nejvíc. „Česká společnost s Ukrajinci nebude mít problém,“ podotkla Zlámalová. Michopulos však varoval, že k jejich integraci může dojít až po dvaceti letech.

Uprchlíci v Británii trpí. Nedá se to vydržet, pošlete nás domů, prosí Afghánci úřady

Vláda britského premiéra Borise Johnsona čelí ostré kritice za to, jakým způsobem nakládá s afghánskými uprchlíky. Operace Warm Welcome (vřelé přivítání), která měla za cíl Afghánce co nejlépe integrovat, podle kritiků zůstává daleko za očekáváním. Podle informací deníku The Guardian někteří uprchlíci dokonce žádají úřady, aby je poslaly zpět do sociálně nestabilního a ekonomicky rozvráceného Afghánistánu.

Bydlení, práce, čeština. Evakuované Afghánce s vazbami na Česko čeká integrace

Afghánci, kteří do Česka přicestovali v rámci evakuačních letů, nejspíš v zemi také zůstanou. Mají totiž na Česko vazby. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla ředitelka Sdružení pro integraci a migraci Magda Faltová. Nyní je tu čeká komplexní integrační plán, v rámci kterého si musejí najít ubytování, práci i vzdělání pro děti. V čem systém integrace spočívá?

Neslyšící Češka pomáhá neslyšícím: Je na nás, jak se se svými překážkami vypořádáme

V ČR žije asi 800 tisíc lidí s poruchou sluchu, celosvětově pak bezmála půl miliardy. Patří mezi ně i Eva Michálková, která neslyší od dětství. Místo znakové řeči se naučila odezírání ze rtů. Tato schopnost jí otevřela dveře do světa: Studovala na prestižních univerzitách v USA, pracovala v nadaci bývalého amerického prezidenta Billa Clintona a před časem založila projekt Miraio, kterým chce zlepšit pozici neslyšících ve společnosti.