reklama
CNN Prima News integrace

integrace

Výpis příspěvků ke štítku „integrace“

Uprchlíci v Británii trpí. Nedá se to vydržet, pošlete nás domů, prosí Afghánci úřady

15. října 2021 10:13

Vláda britského premiéra Borise Johnsona čelí ostré kritice za to, jakým způsobem nakládá s afghánskými uprchlíky. Operace Warm Welcome (vřelé přivítání), která měla za cíl Afghánce co nejlépe integrovat, podle kritiků zůstává daleko za očekáváním. Podle informací deníku The Guardian někteří uprchlíci dokonce žádají úřady, aby je poslaly zpět do sociálně nestabilního a ekonomicky rozvráceného Afghánistánu.

Bydlení, práce, čeština. Evakuované Afghánce s vazbami na Česko čeká integrace

31. srpna 2021 06:58

Afghánci, kteří do Česka přicestovali v rámci evakuačních letů, nejspíš v zemi také zůstanou. Mají totiž na Česko vazby. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla ředitelka Sdružení pro integraci a migraci Magda Faltová. Nyní je tu čeká komplexní integrační plán, v rámci kterého si musejí najít ubytování, práci i vzdělání pro děti. V čem systém integrace spočívá?

Třicet let visegrádské čtyřky aneb od zaostalých sovětských satelitů do vyspělé Evropy

15. února 2021 05:46

V únoru 1991 se v maďarském Visegrádu setkali čelní představitelé Československa, Polska a Maďarska, aby podepsali dohodu, jež zformovala skupinu středoevropských zemí uprostřed hroutícího se postsocialistického bloku. Má skupina V4 v kontextu téměř sjednocené Evropy ještě svůj význam? A splnila očekávání, která do ní byla vkládána?

Neslyšící Češka pomáhá neslyšícím: Je na nás, jak se se svými překážkami vypořádáme

23. listopadu 2020 10:22

V ČR žije asi 800 tisíc lidí s poruchou sluchu, celosvětově pak bezmála půl miliardy. Patří mezi ně i Eva Michálková, která neslyší od dětství. Místo znakové řeči se naučila odezírání ze rtů. Tato schopnost jí otevřela dveře do světa: Studovala na prestižních univerzitách v USA, pracovala v nadaci bývalého amerického prezidenta Billa Clintona a před časem založila projekt Miraio, kterým chce zlepšit pozici neslyšících ve společnosti.

reklama