
Za tři dny zabil Postl čtyři lidi. Za každý rok ve vězení se chtěl mstít, obětí byl i policista
Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump během 80minutové tiskové konference, kterou svolal na čtvrteční večer do svého soukromého golfového klubu v New Jersey, obviňoval svou demokratickou soupeřku Kamalu Harrisovou z dopadů ekonomické politiky administrativy prezidenta Joe Bidena. Píší o tom agentury AP a Reuters, podle nichž šlo hlavně o další Trumpův pokus přidusit dynamiku předvolební kampaně současné viceprezidentky po odstoupení Bidena z volebního klání.
Jestliže žena pije alkohol během těhotenství, vystavuje své nenarozené dítě riziku vrozených vad, ale i méně nápadných poškození. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl psychiatr a specialista na léčbu návykových nemocí Karel Nešpor. Za vysokou konzumaci alkoholu u žen podle něj může kombinace reklamních kampaní, které jsou na ně často cílené, a cenová dostupnost alkoholu.
Podle studie výzkumné univerzity Imperial College v Londýně se lidem po prodělání covidu snížilo IQ. Nejvýrazněji pak těm, kteří měli těžký průběh nemoci. Závěry zveřejnily britské weby The Daily Mail a The Guardian.
Když je řeč o nejinteligentnějších zástupcích ptačí říše, pozornost se dlouhodobě upírá především na papoušky a vrány. Výsledky nedávného experimentu však naznačují, že některé další druhy jsou v tomto směru podceňovány. Jako slibní kandidáti se ukázali čimangové falklandští, ptáci z čeledi sokolovití žijící na Falklandských ostrovech, píše deník The New York Times.
Prázdniny jsou definitivně za námi a zbyly z nich jen vzpomínky. Přinášíme vám nicméně tip na výlet, který můžete zrealizovat, kdykoli vás napadne. S kamerou pořadu Prima Česko jsme vyrazili do Olomouce. Prohlédli si tamní orloj, který je oslavou pracující inteligence, i Sloup Nejsvětější Trojice – největší barokní sousoší ve střední Evropě ukrývající kapličku. Naše kroky mířily také na Svatováclavské návrší a nakonec do zoo. Mimochodem, věděli jste, že Olomouc svého času bývala po Praze druhým nejdůležitějším sídlem u nás?
Karel Gott v předvečer nedožitých čtyřiaosmdesátých narozenin promluvil z éteru Českého rozhlasu. Stalo se tak ve čtvrtek při čtení autobiografické knihy Má cesta za štěstím. Za vším stála umělá inteligence.
Lidé, kteří v testech inteligence dosahují nejlepších výsledků, odpovídají na jednoduché otázky rychleji než jejich méně chytří konkurenti. Ale když se problémy stanou náročnějšími, situace se obrátí – alespoň u určitého typu otázek. Když musí chytří lidé čelit takovým těžkým výzvám, dávají si oproti „hloupějším“ více na čas. A funguje to – s mnohem větší pravděpodobností totiž odpoví správně. Výsledky nejnovějšího výzkumu nabourávají některé předpoklady o inteligenci a mohou se stát příčinou změn v IQ testech.
Příslušníci tajemného archaického druhu Homo naledi, který žil před 335 tisíci až 236 tisíci lety, pravděpodobně pohřbívali mrtvé a ryli symboly na stěny jeskyní, informuje americký web CNN s odkazem na výsledky výzkumu týmu paleantropologa Lee Bergera. Nejnovější poznatky o příslušnících druhu Homo naledi, jejichž mozek byl o třetinu menší než lidský, mohou zásadně ovlivnit poznání lidské evoluce. Dříve bylo takovéto chování spojováno až s Homo sapiens a neandrtálci.
Více než mimozemské hrozby bychom se měli bát toho, co si pěstujeme sami. Jako lidé jsme strašní tvorové – co jsme schopni páchat na mnoha místech světa i doma. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl spisovatel Leoš Kyša, známější pod svým pseudonymem František Kotleta. Přiblížil, jak se mění pohled na UFO ve sci-fi literatuře i to, jak by svět ovlivnila umělá inteligence s lidským chováním.
Vědci na základě sedmi kognitivních a tři behaviorálních úkolů sestavili tabulku nejinteligentnějších psů. Z výzkumu vyplývá, že nejchytřejším plemenem se stal belgický ovčák malinois. Šetření se zúčastnila tisícovka psů třinácti plemen.
S každým novým dílem vidíme, že jiná zvířata jsou nám podobnější, než jsme si kdy dříve mysleli. Jsou inteligentní a společenská. Vytváří si mezi sebou silná pouta a dovedou si poradit i v těch nejsložitějších situacích. A co je možná nejdůležitější – ze všech sil se snaží vyhnout bolesti a utrpení.
Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr v pořadu Interview konstatoval, že lidé po nemoci COVID-19 zblbnou. „Můj průzkum ukázal, že ti, co prodělají COVID-19 jsou na tom fyzicky a duševně špatně, zblbnou. Mají i horší inteligenci, schopnost se soustředit,“ podotkl ve vysílání CNN Prima NEWS.