reklama
CNN Prima News islamismus

islamismus

Výpis příspěvků ke štítku „islamismus“

České evakuační letadlo přistálo v Baku. Američané zastřelili dva ozbrojence

16. srpna 2021 09:12
Aktualizováno

Povstalcům z radikálního hnutí Tálibán se v neděli podařilo obsadit prezidentský palác a tím symbolicky dovršit kontrolu nad zemí. Kábul zachvátila panika. Tisíce lidí se snaží dostat do letadel směřujících pryč ze země. Americké ministerstvo zahraničí v souvislosti s tím oznámilo, že vyslalo do oblasti dalších tisíc vojáků, kteří se mají podílet na ochraně letiště. První Češi a spojenci už jsou v Praze.

Bush: Láme mi to srdce. Za stažení amerických vojáků zaplatí hlavně afghánské ženy

15. července 2021 11:39

Bývalý americký prezident George W. Bush vyjádřil pro německou stanici Deutsche Welle své znepokojení nad stahováním amerických vojáků z Afghánistánu. Podle něj se tím Biden dopouští „chyby,“ jejíž důsledky budou „neuvěřitelně špatné.“ Bush se obává, že nejvíce za stažení aliančních sil zaplatí afghánské ženy, které pod tálibánským režimem utrpí „nevýslovnou újmu“.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, varují před občanskou válkou

10. května 2021 19:31

Francie zažívá v posledních týdnech velmi neklidné období. Přednedávnem totiž skupina vysloužilých armádních generálů dopisem varovala prezidenta Emmanuela Macrona, aby zatočil s islamismem, jinak v zemi hrozí občanská válka. Nyní přišel další dopis, tentokrát od vojáků v aktivní službě. I ti hlavu státu upozorňují, že islamismus je pro Francii nebezpečím, ale zároveň ho obviňují ze „zbabělosti, lhaní a perverze“.

Francouzští generálové varují Macrona: Zatočte s islamisty, nebo hrozí občanská válka

28. dubna 2021 00:26

Francouzi řeší otevřený dopis dvou desítek generálů ve výslužbě a desítek dalších důstojníků adresovaný prezidentovi a vládě. V textu, který jako první minulý týden otiskl pravicový týdeník Valeurs Actuelles, varují mimo jiné před občanskou válkou a islamismem. Dopis zabodoval u krajní pravice, zatímco levice a vláda ho odsoudily, uvedla agentura DPA. Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová označila text za nezodpovědný.

Vrah úřednice se radikalizoval během lockdownu. Premiér mluví o útoku na stát

24. dubna 2021 20:27

Jedná o další útok na naši republiku, na náš stát. Těmito slovy reagoval francouzský premiér Jean Castex na ubodání policejní úřednice, ke kterému došlo v pátek 23. dubna. Útočník tuniského původu měl podle svědků před útokem vykřiknout „Alláhu akbar“. Proč se 36letý muž k činu rozhodl, není jasné, případ se však vyšetřuje v souvislosti s teroristickým činem.

Celá Francie je kvůli islamismu v nebezpečí, napsal učitel. Dostal policejní ochranu

23. února 2021 06:12

Francii loni šokoval případ Samuela Patyho, učitele z pařížského předměstí, který zemřel proto, že žáky nabádal ke svobodě projevu. Nyní se do problémů dostal učitel filozofie Didier Lemaire, také z pařížského předměstí, který se Patyho zastal s tím, že jeho město i celá Francie je kvůli islamismu v nebezpečí. Výsledkem bylo, že dostal policejní ochranu.

Exkluzivně: Hrozí další teroristický útok v Evropě, varuje bývalý šéf německé kontrarozvědky

12. listopadu 2020 20:40

Kdykoliv mohou hrozit další teroristické útoky v Evropě, a to proto, že v posledních letech přišly statisíce, ne-li miliony islamistů, uvedl bývalý šéf německé civilní kontrarozvědky Hans-Georg Maassen v pořadu televize CNN Prima NEWS K věci. Teroristé podle něj mohou být aktivováni k útoku Islámským státem, nebo se radikalizují sami. Zdůraznil, že v Německu je přes dva tisíce potenciálně nebezpečných osob, které by podle něj měly být posílané zpět do svých domovin. Proti tomu, aby zůstávaly v Evropě, by postupoval velice tvrdě.

reklama