Po úterním úmrtí nejstaršího muže světa, Venezuelana Juana Vicenteho Péreze Mora, připadl tento titul stodvanáctiletému Japonci Gisaburovi Sonobemu. Titul mu ale nevydržel příliš dlouho, protože za pouhé dva dny zemřel. Informoval o tom web The Times.
Gisaburo Sonobe z města Tateyama v prefektuře Chiba se narodil 6. listopadu 1911, napsal server The Times. O jeho úmrtí tamější představitelé města a ministerstvo zdravotnictví informovali ve čtvrtek. Příčina úmrtí nejstaršího muže světa, který si tento titul podržel pouhé dva dny, není dosud známá.
ČTĚTE TAKÉ: Macron baví internet. Byla to svatba, připojil se k vtipům o svých snímcích s hlavou Brazílie
Vzhledem k rychlému skonu nestihl být Sonobe zapsán do Guinnessovy knihy rekordů. V listopadu 2022 se Sonobe ve věku 111 let stal nejstarším žijícím mužem Japonska, připomněl web The Japan Times.
Dlouhý Sonobeho život trval více než 41 tisíc dní. Během svého života zažil zásadní historické momenty: smrt císaře Meidžiho v roce 1912, svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki v roce 1945 i pandemii koronaviru.
Japonsko má v přepočtu na obyvatele nejvyšší počet stoletých na světě. Odhadem jich je v zemi se 125 miliony obyvatel více než 90 tisíc. Podle studií přispívá k dlouhověkosti Japonců kvalitní strava, cvičení i duchovní život, uvedl deník Daily Mail.
Gisaburo Sonobe se stal nejstarším mužem světa poté, co v úterý zemřel ve věku 114 let a 311 dní Venezuelan Juan Vicente Pérez Mora, který byl dosavadním držitelem titulu. Venezuelan svůj život zasvětil tvrdé práci na kávových plantážích, dlouhému spánku a víře v Boha.
K TÉMATU: Zemřel nejstarší muž světa. „Strýček Juan“ dřel na plantážích a dožil se 12 prapravnoučat. Takhle oslavil 113. narozeniny