CNN Prima News Jindřich Vobořil

Jindřich Vobořil

Výpis příspěvků ke štítku „Jindřich Vobořil“

Kratom má řadu pozitivních účinků, hájí se distributor. Před „zázrakem“ ale odborníci varují

24. prosince 2022 18:22

Ačkoliv politici napříč spektrem volají po regulaci kratomu, omezit jeho prodej se do konce letošního roku téměř jistě nestihne. Děti i dospívající si tak tuto látku mohou dál volně kupovat na internetu nebo třeba v automatech. Distributor usušených rostlin, které se prodávají jako sběratelský předmět, ale produkt hájí. „Píší nám stovky nadšených uživatelů,“ uvedl na půdě Poslanecké sněmovny. I on je však pro určité omezení.

Každé páté úmrtí mají na svědomí cigarety. Na jejich krabičce zřejmě přibyde nová informace

14. prosince 2022 07:32

Téměř 25 procent Čechů každý den kouří, upozornil na setkání s poslanci a odborníky v Poslanecké sněmovně protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS). Komplikace spojené s kouřením si vyžádají průměrně až 18 tisíc lidských životů ročně. Nově by proto mohlo být na krabičkách uvedeno i číslo Národní linky pro odvykání.

Kratom vyzkoušel každý pátý středoškolák. Vobořil prozradil, jak by mohla vypadat regulace

2. listopadu 2022 06:07

Kratom vyzkoušelo 20 procent středoškoláků, alespoň jednou týdně ho užívá 3,3 procent žáků středních škol, vyplývají z průzkumu společnosti Než zazvoní. Droga není v Česku regulovaná a díky tomu je volně dostupná na internetu, v prodejních automatech a rozváží se podobně jako jídlo. To by se podle protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila (ODS) mělo změnit. Pro CNN Prima NEWS popsal, jak by regulace měla přesně vypadat a co jí stojí v cestě.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference: Vláda řešila covid i situaci na Ukrajině

16. února 2022 16:33

Mimořádné zvýšení starobních důchodů kvůli vysoké inflaci měla na středečním zasedání projednat vláda Petra Fialy (ODS). Ministři mají na programu i návrh kompenzací pro prodejce, kteří nemohli koncem roku kvůli opatřením proti šíření covidu provozovat adventní trhy. Kabinet by se mohl zabývat i koronavirovou epidemií či situací na ukrajinských hranicích s Ruskem. Tisková konference by měla začít po 16:30. Sledujte ji živě v tomto článku.

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

3. srpna 2021 22:22

Po čtyřech a více měsících od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

Jako ve válečném stavu, říká o situaci v Česku Vobořil. Blatnému pozici nezávidí

4. února 2021 22:31

„Nechtěl bych teď být v pozici ministra zdravotnictví ani náhodou, je v pasti,“ řekl v pořadu K Věci televize CNN Prima NEWS ředitel společnosti Podané ruce a bývalý národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Podle něj se současná situace dá přirovnat k válečnému stavu. Vobořil také uvedl, že jsou i jiné možnosti, jak se chránit před šířením koronaviru, než celoplošný lockdown.

Méně kasin a jasná pravidla. V Praze se rýsuje kompromis kolem regulace hazardu

8. září 2020 10:13

Pražská magistrátní koalice opět otestovala svou odolnost. Prubířským kamenem se tentokrát stala novelizace vyhlášky, která v metropoli reguluje hazardní hry. Na pondělním jednání sice rada hlavního města schválila návrh, podle kterého by došlo k plošnému zákazu hracích automatů a videoloterijních terminálů na celém území Prahy, na čtvrtečním zastupitelstvu ale lze ještě očekávat přinejmenším živou diskusi. Před zpřísňováním regulace hazardu ale varují odborníci.