CNN Prima News Jindřich Vobořil

Jindřich Vobořil

Výpis příspěvků ke štítku „Jindřich Vobořil“

Kam kráčíš, Česko? Stáhněte si magazín CNN Prima NEWS 2024 v hodnotě 199,- Kč nyní zcela ZDARMA

Jak bude vypadat Česká republika v příštích letech a desetiletích? V magazínu CNN Prima NEWS s titulem Kam kráčíš, Česko? na tuto otázku na 154 stranách odpovídají špičkoví politici, vědci, spisovatelé, vizionářský architekt, ale třeba i hvězdná kadeřnice, modelka či slavný kuchař. Časopis také nabízí pohled do zákulisí naší televize a webu či předpovědi expertů ohledně budoucnosti médií.

Protidrogový koordinátor Vobořil končí. Na jeho odchod tlačili lidovci i Babiš

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil se rozhodl odstoupit, skončí ke konci srpna. Dohodl se na tom s premiérem Petrem Fialou (ODS). Dál by měl působit jako poradce pro problematiku závislostí. V tiskové zprávě to v úterý oznámil Úřad vlády. Vobořil prosazoval vyváženou protidrogovou politiku s prevencí, regulací, represí a léčbou. Kvůli svému přístupu se dostával s politiky do sporu, třeba při prosazování regulovaného trhu s konopím či danění tichého vína, ale i po svém komentáři k nálezu kokainu ve Sněmovně. Na jeho odchod tlačili třeba vládní lidovci či předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš.

Zákaz HHC? První ve vězení skončí uživatelé, ne prodejci. Hrozí jim i několik let, říká expert

Vše nasvědčuje tomu, že by měla být látka HHC zakázána, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Tom Philipp (KDU-ČSL). Ti, kteří tuto látku vlastní, by tak podle národního protidrogového experta Jindřicha Vobořila mohli brzy skončit ve vězení, nemusí se přitom jednat pouze o prodejce, ale především o uživatele.

Zakazovat drogy nemá smysl. Substituční léčba je mnohdy účinnější než abstinence, tvrdí expert

Ve striktním zákazu drog a alkoholu nespatřuje národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS) žádný smysl. Za svou praxi totiž prý pochopil, že abstinenční léčba není vhodná pro každého a u některých lidí mnohem lépe funguje substituční léčba: tedy že drogu nahradí nějakou jinou, jež je například méně riziková a lidem umožní chodit do práce či se starat o děti. Lidé, kteří zkusí substituční léčbu, si díky tomu častokrát vybudují nový život a někteří pak i začnou sami od sebe abstinovat, podělil se specialista o úspěšné případy v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Test na drogy? Vaňkové vyjde negativní, musela by je brát každý den, věří odborník

Test na drogy, na jehož výsledky nyní čeká brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) kvůli kauze „bílý prášek“, vyjde negativně, domnívá se národní protidrogový koordinátor a spolustraník Jindřich Vobořil (ODS). Aby dopadl jinak a prokázal přítomnost návykových látek v těle, to by podle něj musela být pod vlivem každý den. Špičky brněnské ODS se po pondělní schůzce Vaňkové zastaly. Aféře, kterou vyvolala záhadná fotografie primátorky a jejího náměstka Roberta Kerndla (ODS), se bude ve středu věnovat také rada města.

ANKETA: Pivo a víno už od 16 let? Stejně se tak děje a korumpujeme systém, říkají Češi

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS) před časem přišel s myšlenkou, že by pivo a víno mohli pít legálně už šestnáctiletí. Na politickém poli se mu však velké podpory nedostalo. Zeptali jsme se proto občanů, co si o takové regulaci myslí. Zatímco jejich názory se různí, v jednom mají jasno – mladí stejně okusí alkohol dříve než v osmnácti letech.