reklama
CNN Prima News Jiří Fröhlich

Jiří Fröhlich

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Fröhlich“

Stát umožňuje dovoz nelegálních respirátorů. Poškozuje české výrobce, tvrdí asociace

13. března 2021 15:57

Česká obchodní inspekce (ČOI) toleruje prodej nelegálních respirátorů s označením KN95 a N95, kterým na rozdíl od respirátorů třídy FFP2 chybí certifikace podle evropské normy. Tvrdí to Asociace nanotechnologického průmyslu ČR. Mluvčí ČOI Jiří Fröhlich v reakci sdělil, že technické normy v českém právním řádu nemají samy o sobě obecnou závaznost a označení KN95 nebo N95 na respirátoru neznamená nic zavrženíhodného.

Firma prodává pochybné léky proti cukrovce. Zneužívá k tomu i státní symbol

5. srpna 2020 22:47

Výrobci doplňku stravy Dialine tvrdí, že pokud si koupíme jejich přípravek, nemusíme už brát další léky proti cukrovce. Před koupí těchto léků ale varuje Česká obchodní inspekce i Státní ústav pro kontrolu léčiv. Dialine k prodeji na internetu dokonce zneužívá státní symbol a prezentuje se jako oficiální stránky ministerstva zdravotnictví.

Česko je plné automatů s respirátory s falšovanou certifikací

5. června 2020 17:42

Respirátory s falšovanou certifikací jsou v automatech po celém Česku. Italská zkušebna, která je měla údajně kontrolovat, nemá oprávnění certifikovat ochranné pomůcky. Respirátory do automatů dodává firma Batist Medical. Patří do trojice společností, které dodaly ochranné pomůcky v době krize Ministerstvu zdravotnictví za nejvíce peněz.

reklama