CNN Prima News kabinet

kabinet

Výpis příspěvků ke štítku „kabinet“

Ze zákulisí ANO: Budeme zase vládnout, raději s ODS než s Piráty. Bartoš bude opět problém

Pětikoalice je pro smích. Nemají se mezi sebou rádi, ale před volbami mohou způsobit problémy, zní ze zákulisí hnutí ANO. Již nyní se opoziční subjekt připravuje na návrat do vlády a pokukuje po partnerech do kabinetu. „ODS bez Petra Fialy je podle mě věc, o které se mluví nejčastěji. Radši ji než Piráty a STAN, ti jsou problematičtí,“ řekl redakci CNN Prima NEWS zdroj z hnutí, který si přeje zůstat v anonymitě. Ve hře jsou i menší strany jako SOCDEM nebo Přísaha, pro ně – stejně jako pro ODS – ale může být problém předseda hnutí Andrej Babiš. A nejsilnější volební oponent? Nejspíše opět Ivan Bartoš (Piráti) či Vít Rakušan (STAN).

Chybí pokora, vděk i pochopení pro veřejnost. Politolog ostře zkritizoval vládu

Opozice i část veřejnosti v poslední době často kritizují vládu mimo jiné i kvůli tomu, jaký způsobem komunikuje s lidmi. Politolog Jan Kubáček právě komunikaci a chování k voličům označil za zásadní selhání kabinetu. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS rovněž zmínil, že by „vláda měla do svého slovníku zahrnout pokoru, vděčnost či pochopení pro veřejnost“.

Nic takového jsem neradil, říká Jurečkův poradce. Experti hodnotí 5 tisíc rodinám s dětmi

Kabinet Petra Fialy (ODS) ve středu večer představil balíček, kterým chce zejména rodinám s dětmi pomoci zvládat rostoucí ceny energií, bydlení a v neposlední řadě také potravin. Každá domácnost s čistým ročním příjmem nižším než milion korun by měla získat nárok na výplatu jednorázové částky pět tisíc korun na každé nezletilé dítě. Jenže z řad ekonomů zaznívá na adresu vlády drtivá kritika. A dokonce i od těch, kteří Fialovu kabinetu sami radí.

KOMENTÁŘ: Končí vláda ztracených příležitostí. Přesvědčí Fiala, že je lepší alternativou?

Česko má za sebou osm let. Osm let, kdy se jen vezlo na vlně solidního hospodářského růstu. A s ním i správce státní kasy a později celé země Andrej Babiš. Česká republika však nedokázala dobré časy využít k přípravě na časy horší. A jen těžko nás může přesvědčit utěšování, že jsme ekonomicky předstihli Španělsko či Itálii, není to totiž naše zásluha, natož Babišova kabinetu.