CNN Prima News kabinet

kabinet

Výpis příspěvků ke štítku „kabinet“

Chybí pokora, vděk i pochopení pro veřejnost. Politolog ostře zkritizoval vládu

16. září 2022 15:39

Opozice i část veřejnosti v poslední době často kritizují vládu mimo jiné i kvůli tomu, jaký způsobem komunikuje s lidmi. Politolog Jan Kubáček právě komunikaci a chování k voličům označil za zásadní selhání kabinetu. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS rovněž zmínil, že by „vláda měla do svého slovníku zahrnout pokoru, vděčnost či pochopení pro veřejnost“.

Nic takového jsem neradil, říká Jurečkův poradce. Experti hodnotí 5 tisíc rodinám s dětmi

28. dubna 2022 13:41

Kabinet Petra Fialy (ODS) ve středu večer představil balíček, kterým chce zejména rodinám s dětmi pomoci zvládat rostoucí ceny energií, bydlení a v neposlední řadě také potravin. Každá domácnost s čistým ročním příjmem nižším než milion korun by měla získat nárok na výplatu jednorázové částky pět tisíc korun na každé nezletilé dítě. Jenže z řad ekonomů zaznívá na adresu vlády drtivá kritika. A dokonce i od těch, kteří Fialovu kabinetu sami radí.

KOMENTÁŘ: Končí vláda ztracených příležitostí. Přesvědčí Fiala, že je lepší alternativou?

18. prosince 2021 08:25

Česko má za sebou osm let. Osm let, kdy se jen vezlo na vlně solidního hospodářského růstu. A s ním i správce státní kasy a později celé země Andrej Babiš. Česká republika však nedokázala dobré časy využít k přípravě na časy horší. A jen těžko nás může přesvědčit utěšování, že jsme ekonomicky předstihli Španělsko či Itálii, není to totiž naše zásluha, natož Babišova kabinetu.

Premiér Fiala a premiér Babiš: Česko zažije dva předsedy vlády. Který bude mocnější?

27. listopadu 2021 19:41

Miloš Zeman by měl v neděli 28. listopadu v 11 hodin jmenovat šéfa ODS Petra Fialu předsedou vlády. Česká republika tak bude mít dva premiéry, a to do doby, než prezident republiky jmenuje i další členy nového kabinetu. Nejde o novou situaci. Souběh dvou předsedů vlád Česko zažilo prakticky po každých volbách do Poslanecké sněmovny.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference po jednání vlády: Kdy budou moct děti na kroužky?

3. května 2021 15:40

Vláda v pondělí jednala o pravidlech pro volnočasové aktivity dětí s ohledem na epidemii i o rozvolňování kultury. Šéf resortu Lubomír Zaorálek (ČSSD) totiž nesouhlasí s tím, že by kultura měla mít přísnější pravidla než ostatní oblasti. Kdy budou moct děti na kroužky a kdy Češi vyrazí do divadla nebo na koncert? Sledujte tiskovou konferenci po jednání vlády, která by měla začít v 16 hodin.