reklama
CNN Prima News kabinet

kabinet

Výpis příspěvků ke štítku „kabinet“

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference po jednání vlády: Kdy budou moct děti na kroužky?

Vláda v pondělí jednala o pravidlech pro volnočasové aktivity dětí s ohledem na epidemii i o rozvolňování kultury. Šéf resortu Lubomír Zaorálek (ČSSD) totiž nesouhlasí s tím, že by kultura měla mít přísnější pravidla než ostatní oblasti. Kdy budou moct děti na kroužky a kdy Češi vyrazí do divadla nebo na koncert? Sledujte tiskovou konferenci po jednání vlády, která by měla začít v 16 hodin.

Diskuse o 10 miliardách pro armádu se odkládá. Ministr obrany se nezúčastní jednání

Aktualizováno

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) se v pondělí ze zdravotních důvodů nepřipojí k jednání vlády. Novinářům to řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Vláda proto neprojednala vrácení deseti miliard do rozpočtu ministerstva obrany. Stane se tak, až bude Metnar na vládě , řekl ministr obchodu Karel Havlíček (za ANO). Peníze armádě poslanci na žádost komunistů odebrali při schvalování státního rozpočtu. Představitelé vlády poté obraně slíbili celou částku vrátit nejpozději do konce ledna. Na pondělí je naplánováno poslední řádné lednové zasedání vlády.

Další tři týdny v tvrdém lockdownu. Vláda povolila jen jesle

Všechna opatření, která v současnosti platí, vláda protáhla spolu s nouzovým stavem do 14. února. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Výjimku dostanou jesle, nově budou moct otevřít. Blatný také řekl, že nový systém tabulky PES má platit od začátku února.

Biden se připravuje na inauguraci. V úterý oznámí první členy svého kabinetu

Nově zvolený prezident Spojených států Joe Biden v úterý oznámí první členy svého budoucího kabinetu. V neděli o tom informoval budoucí personální šéf Bílého domu Ron Klain. Podle agentur Reuters a AP by mohl oznámit mimo jiné jméno příštího ministra financí. Bidenův tým už také přemýšlí o podobě lednové inaugurace a doprovodných akcích, které by kvůli covidové epidemii měly být omezeny.

Tvrdá vládní opatření: Ve hře je zákaz vycházení po 22. hodině

Nová vládní opatření budou zřejmě tvrdá. Ve hře je i zákaz vycházení z domu po 22. hodině. Redakci CNN Prima NEWS to potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje, které se účastní jednání. Vláda nová pravidla definitivně vyhlásí v pondělí večer, přičemž ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) chystá v pondělí v 19:54 televizní vystoupení. Sledovat ho můžete v televizi CNN Prima NEWS nebo na našich stránkách. Opatření mají platit od středy.

reklama