reklama
CNN Prima News kabinet

kabinet

Výpis příspěvků ke štítku „kabinet“

Premiér Fiala a premiér Babiš: Česko zažije dva předsedy vlády. Který bude mocnější?

27. listopadu 2021 19:41

Miloš Zeman by měl v neděli 28. listopadu v 11 hodin jmenovat šéfa ODS Petra Fialu předsedou vlády. Česká republika tak bude mít dva premiéry, a to do doby, než prezident republiky jmenuje i další členy nového kabinetu. Nejde o novou situaci. Souběh dvou předsedů vlád Česko zažilo prakticky po každých volbách do Poslanecké sněmovny.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference po jednání vlády: Kdy budou moct děti na kroužky?

3. května 2021 15:40

Vláda v pondělí jednala o pravidlech pro volnočasové aktivity dětí s ohledem na epidemii i o rozvolňování kultury. Šéf resortu Lubomír Zaorálek (ČSSD) totiž nesouhlasí s tím, že by kultura měla mít přísnější pravidla než ostatní oblasti. Kdy budou moct děti na kroužky a kdy Češi vyrazí do divadla nebo na koncert? Sledujte tiskovou konferenci po jednání vlády, která by měla začít v 16 hodin.

Diskuse o 10 miliardách pro armádu se odkládá. Ministr obrany se nezúčastní jednání

25. ledna 2021 14:00
Aktualizováno

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) se v pondělí ze zdravotních důvodů nepřipojí k jednání vlády. Novinářům to řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Vláda proto neprojednala vrácení deseti miliard do rozpočtu ministerstva obrany. Stane se tak, až bude Metnar na vládě , řekl ministr obchodu Karel Havlíček (za ANO). Peníze armádě poslanci na žádost komunistů odebrali při schvalování státního rozpočtu. Představitelé vlády poté obraně slíbili celou částku vrátit nejpozději do konce ledna. Na pondělí je naplánováno poslední řádné lednové zasedání vlády.

Další tři týdny v tvrdém lockdownu. Vláda povolila jen jesle

22. ledna 2021 09:09

Všechna opatření, která v současnosti platí, vláda protáhla spolu s nouzovým stavem do 14. února. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Výjimku dostanou jesle, nově budou moct otevřít. Blatný také řekl, že nový systém tabulky PES má platit od začátku února.

reklama