CNN Prima News Karel Nešpor

Karel Nešpor

Výpis příspěvků ke štítku „Karel Nešpor“

Žena Jelínka z Luneticu promluvila o smrtelné nehodě: Nebyl vidět, skočil nám pod kola

Manželka člena kapely Lunetic Václava Jelínka se vyjádřila k sobotní smrtelné nehodě, při které na dálnici u Mladé Boleslavi zahynul 45letý chodec. Marcela Jelínková při děsivé srážce seděla na sedadle spolujezdce. Muž, který jim vběhl pod kola auta, byl černě oblečený a podle Jelínkové se srážce nedalo zabránit. Svého manžela následně pochválila za hrdinský počin, protože se snažil zraněného přivést zpět k životu. O dechové zkoušce s výsledkem 0,4 promile alkoholu v krvi se ale nezmínila.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Kombinace léků a alkoholu může zabíjet. Na co si dát pozor?

Léky a alkohol jsou podle expertů pro tělo vražednou kombinací. Každý lék má jiné interakce, požití alkoholu tak může u někoho účinek zvýšit a u druhého naopak snížit. Jisté je ale to, že trpí ledviny i játra. Přitom lidí, kteří medikamenty zapíjejí alkoholem, podle lékařů přibývá. Nejen tomu se budou věnovat nedělní Hlavní zprávy, které můžete sledovat od 18:55.

Ekonom Pikora: Benzín zdraží na 40 korun za litr a inflace může vzrůst k šesti procentům

Cena benzínu se vyšplhá až na 40 korun za litr, a to už během několika týdnů. Ve vysílání pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS to prohlásil ekonom Vladimír Pikora. Ten je značně skeptický i k vývoji inflace, která podle něj může vyrůst až na šest procent. Jedním z důvodů je podle něj fakt, že lidé během pandemie ušetřili, a tudíž je v oběhu více peněz.