CNN Prima News katolická církev

katolická církev

Výpis příspěvků ke štítku „katolická církev“

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Poláci mi říkají, že je to u nich kvůli zákazu potratů jako ve středověku, říká Hadrava

K Polákům jsme měli odjakživa blízko, poslední dobou se však zdá, jako bychom jim přestávali rozumět. Podrážděně se vymezují proti rozhodnutím Evropské unie, schválili drsný protipotratový zákon, snaží se o omezení nezávislosti médií, kvůli tahanicím o důl Turów se mezi nimi šíří protičeské nálady. Co se to děje se zemí, kterou jsme si navykli vnímat jako bratrskou? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje nejlepší český volejbalista Jan Hadrava, který v Polsku působí už pátým rokem.

Boží dopuštění ve Francii: Kněží sexuálně zneužili přes 200 tisíc dětí, tvrdí komise

Aktualizováno

Představitelé francouzské katolické církve od roku 1950 sexuálně zneužili 216 tisíc dětí, většinou chlapců, uvedla nezávislá vyšetřovací komise. Počet obětí se zvýší na 330 tisíc, pokud se mezi ně započtou i trestné činy laiků, kteří pracovali pro církev, jako jsou učitelé v náboženských školách nebo v charitách. Výsledky dvouletého vyšetřování v pondělí představil předseda komise Jean-Marc Sauvé na tiskové konferenci.

Tři tisíce kněží zneužívaly ve Francii děti. Případů může být více, upozorňuje páter

Tři tisíce kněží a řeholníků zneužívaly ve Francii od roku 1950 děti. Francouzský katolický kněz Jean Philippe Huet v našem vysílání uvedl, že takových případů by mohlo být mnohem víc. Nezávislá komise pověřená vyšetřováním sexuálních zločinů v církvi v úterý vydá 2,5tisícistránkovou zprávu. Vyšetřovatelé přijdou i s konkrétními návrhy na zlepšení situace.

Nespadněme do pasti uspokojení se chlebem, prohlásil papež František na Slovensku

Aktualizováno

Letadlo s papežem Františkem přistálo v neděli odpoledne v Bratislavě. Hlava katolické církve setrvá na návštěvě Slovenska do středy. Do země přiletěl papež z Maďarska, kde ještě v neděli dopoledne sloužil závěrečnou mši Mezinárodního eucharistického kongresu. Během svého prvního projevu na Slovensku zmínil potřebu pomáhat chudým a varoval také před spokojením se se stávajícími jistotami. S papežem se mohou setkat pouze očkovaní, pro lidi bez vakcinace jsou na shromážděních určeny speciální sektory.

Setkání s papežem jen pro očkované? Slováci za ním raději vyrazí do Maďarska

Papež František v září zamíří na Slovensko a setkat se s ním zde budou moci pouze ti, kteří budou plně očkovaní. Vláda premiéra Eduarda Hegera si od návštěvy svatého otce slibovala, že díky němu přesvědčí váhající a silně nábožensky založené Slováky k tomu, aby si nechali aplikovat vakcínu proti koronaviru. Valný zájem o setkání s papežem však mezi Slováky zatím není.

Držte půst a čtyřicet dnů před volbami se modlete, vyzývají biskupové věřící

Čeští a moravští biskupové vyzvali lidi, aby v nadcházejících sněmovních volbách podpořili ty subjekty, které své jednání staví na hodnotách pravdy a svobody. Uvedli to ve svých dvou prohlášeních přijatých na setkání na Velehradě, která v pondělí zveřejnili. Jedno je určené široké veřejnosti a druhé věřícím. Věřící by se měli 40 dnů před volbami modlit a první pátek v měsíci držet půst.