CNN Prima News klient

klient

Výpis příspěvků ke štítku „klient“

Havel bral stopaře, Olga pletla svetry. Jak na prezidenta vzpomíná ochranka?

18. prosince 2021 16:52

Na bývalého prezidenta, dramatika a disidenta Václava Havla, který zemřel před 10 lety, vzpomíná mnoho jeho přátel a kolegů. Řadí se k nim i ti, kteří měli na starost ochranu hlavy státu. S osobními strážci Havla se setkával také policista a bývalý ochránce Josef K. Je těžké chránit prezidenta? A jaký byl Václav Havel klient? To a mnoho dalšího se dozvíte v tomto článku.

Splátky za hypotéku se zvednou o tisíce korun. Problém budou mít zejména mladé rodiny

13. listopadu 2021 08:36

Pokud máte hypotéku a v příštích dvanácti měsících vám bude končit fixace, připravte se, že si pořádně připlatíte. Dramatické zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou se už začíná propisovat do ceníku komerčních bank. A výjimkou nejsou hypotéky se sazbou kolem pěti procent. Měsíční splátka se pro lidi, co měli sazby kolem dvou procent, může zvednout i o několik tisíc korun. Když se k tomu přidají vyšší výdaje za energie, domácnost s hypotékou se musí připravit na pořádnou zátěž.

Banky končí, nebo se spojují. Podle odborníků začne přetahovaná o klienty

20. února 2021 12:16

Statisíce Čechů by úderem letošního března měly měnit banku. Bude se tak dít poté, co nizozemská banka ING ve čtvrtek oznámila, že do konce roku ukončí své služby osobního bankovnictví a částečně se stáhne z Česka kvůli nepříznivé situaci. A není jediná, kdo musí řešit neúspěch. Lidé z bankovního sektoru předvídají, že začne přetahovaná o klienty.

Nejen klienty. Ministerstvo chce plošně testovat i pracovníky sociálních služeb

31. října 2020 18:44

Ministerstvo zdravotnictví plánuje zavést plošné testování na COVID-19 také u pracovníků v sociálních službách, uvedl v sobotu mluvčí úřadu Jan Brodský. Vláda podle něj návrh projedná na nejbližším zasedání v pondělí. Ministerstvo v pátek vydalo mimořádné opatření nařizující pravidelné plošné testování klientů domovů pro seniory a dalších lůžkových a pobytových sociálních služeb. Platí od středy 4. listopadu.