Tajemství posledních měsíců Alžběty II. Bojovala s bolestivou nemocí, odhalil princův přítel

Harry a Meghan chráněni násilníkem?

Ačkoliv královna Alžběta II. zemřela v úctyhodných 96 letech, podle nových informací nebylo příčinou smrti pouze stáří. Autor a blízký přítel prince Philipa Gyles Brandreth tvrdí, že panovnice trpěla vzácnou formu rakoviny kostní dřeně, informuje web Mirror. Tvrzení však zpochybňuje lékařská zpráva královské rodiny.

Královna v posledních měsících svého života bojovala s rakovinou, tvrdí nová biografie. Gyles Brandreth, přítel prince Philipa, to tvrdí v připravované knize s názvem Elizabeth: An Intimate Portrait. Na dílo a nové informace upozornil web Mirror.

Oficiální příčinou smrti Jejího Veličenstva bylo podle rodiny „stáří“. Brandreth však tvrdí, že šlo o vzácnou formu rakoviny kostní dřeně. „Slyšel jsem, že královna trpěla rakovinou kostní dřeně – což by vysvětlovalo její únavu, úbytek na váze a problémy s pohyblivostí, o nichž se často mluvilo v posledním roce jejího života,“ sdělil. „Nejčastějším symptomem myelomu (onemocnění kostní dřeně, pozn. red.) je bolest v kostech, zejména v oblasti pánve a beder,“ dodal.

Brandreth zároveň upozornil, že se jedná o nemoc, která často postihuje starší lidi. Pakliže by byla jeho teze pravdivá, lze stále polemizovat nad tím, že prohlášení královské rodiny je „nenapadnutelné“.

V knize autor rovněž tvrdí, že královna trpěla obdobími nedostatku energie, přestože po Philipově smrti v dubnu loňského roku říkala svým pomocníkům, že je odhodlaná zůstat dál v pracovním procesu.

Když se Její Veličenstvo cítilo slabší, vyplňovalo si čas sledováním seriálu BBC Line of Duty, tvrdí životopisec. „Můj manžel by to určitě neschválil,“ řekla prý. Nejen o tom Brandreth píše ve svém zmiňovaném díle.

Tagy: