CNN Prima News Lenka Zlámalová

Lenka Zlámalová

Výpis příspěvků ke štítku „Lenka Zlámalová“

Babiš se inspiruje Zemanem. Snaží se mobilizovat rozčarované voliče, tvrdí komentátoři

21. listopadu 2022 14:46

Andrej Babiš (ANO) se svými výroky v prezidentské kampani snaží cílit na „hluboce rozčarované“ voliče, kteří neplánují přijít k volbám. Tvrdí to politolog Lukáš Jelínek. Aby zopakoval úspěch Miloše Zemana z předchozích voleb, uchyluje se k protisystémové rétorice. Kromě těch, kteří původně nezamýšleli přijít k volebním urnám, musí však smířlivějším tónem oslovit i další části společnosti, vysvětluje politická komentátorka Lenka Zlámalová. Pro jeho případný úspěch ve druhém kole volby by to mohlo být klíčové.

Experti: Babiš je fenomén, lidi rozděluje víc než Zeman. Nerudová se začala projevovat

7. listopadu 2022 12:01

Ačkoliv je Andrej Babiš silným kandidátem, v druhém kole by nemusel uspět, shodli se analytička webu Echo24 Lenka Zlámalová a komentátor MF Dnes Miroslav Korecký. Bývalý premiér totiž polarizuje českou společnost, a to víc než nynější prezident. V druhém kole by tak předsedu hnutí ANO mohli porazit bývalý generál Petr Pavel nebo ekonomka Danuše Nerudová. Což ukazují i poslední průzkumy.

Uspěje Babiš v prezidentské volbě? Nevsadila bych na to ani korunu, říká komentátorka

1. listopadu 2022 14:31

Po dlouhých měsících plných spekulací expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš v neděli definitivně oznámil, že se chce ucházet o post prezidenta. Jak jeho rozhodnutí ovlivní prezidentskou volbu? A má Babiš šanci uspět i v případném druhém kole? I o tom ve vysílání CNN Prima NEWS hovořili političtí komentátoři Lenka Zlámalová a Petr Kolář. Ve svých názorech se ale příliš neshodli.

Zeman a Babiš? Jako srovnávat Bolta s někým, kdo neuběhne padesát metrů, míní komentátorka

14. října 2022 16:47

Andrej Babiš do prezidentské volby nepůjde. Ví, že pro většinu společnosti je nepřijatelný a zesměšnil by se, domnívá se politická komentátorka Lenka Zlámalová. Předseda hnutí ANO podle ní nezvládá televizní debaty ani veřejná vystoupení. O možném úspěchu, jaký ve volbě zaznamenal Miloš Zeman, se proto podle ní nedá přemýšlet.

Komentátoři: Vypadá to, že vláda je neschopná. Oznámit řešení krize v pondělí je pozdě

8. září 2022 11:58

Národní řešení vysokých cen energií vláda představí příští týden. V pořadu Co na to premiér na CNN Prima NEWS to uvedl premiér Petr Fiala (ODS). O energetice bude kabinet jednat na mimořádném zasedání v pondělí. Tentýž den by měli mít jasno i občané. Komentátoři Radko Kubičko a Lenka Zlámalová se však ve vysílání CNN Prima NEWS shodli, že vláda v tomto ohledu zaspala, jelikož měla představit národní řešení energetické krize již dávno.

Zlámalová: Údržba Nord Streamu? Putin si s hysterickými Němci hraje jako kočka s myší

11. července 2022 16:26

V pondělí začala pravidelná roční údržba plynovodu Nord Stream 1, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa. Někteří západní představitelé se obávají, že Moskva tento plynovod, jenž je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU, již znovu neotevře. Podle politické komentátorky Lenky Zlámalové Kreml využívá německé hysterie a hraje si s Berlínem jako kočka s myší.

Experti k Dozimetru: Pospíšil je jako politická kočka, má tisíc životů. Vydržel řadu věcí

8. července 2022 14:40

Kauza Dozimetr se nadále řeší napříč politickým spektrem. Kromě členů hnutí STAN se však přetřásá i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), který měl být údajně ve spojení s obviněným podnikatelem Michalem Redlem. Podle analytičky Lenky Zlámalové a novináře Petra Koláře však Pospíšil přežil již řadu věcí. Zlámalová ho přirovnala k politické kočce.