CNN Prima News Lenka Zlámalová

Lenka Zlámalová

Výpis příspěvků ke štítku „Lenka Zlámalová“

Mynářová: Nám novináři viseli na bráně. Hrad bych hlídala jako za Zemana, vmetla Witowské

Nechť je „Kolářův Hrad“ alespoň z poloviny střežen jako ten „Mynářův“, napsala na Facebooku novinářka a manželka bývalého kancléře Alexandra Mynářová. Reagovala tím na výroky své kolegyně z oboru Světlany Witowské, která se vymezovala proti spekulacím o střetu zájmů svého partnera a současného prezidentova rádce Petra Koláře. Mynářová Witowskou nepřímo osočila z používání dvojího metru v novinářském přístupu k hradnímu osazenstvu. Witowská na sociálních sítích nereagovala.

Ostrá hádka novinářek. Na Hradě nemá Kolář co dělat, tvrdí Zlámalová. Witowská neudržela nervy

Novinářky Lenka Zlámalová a Světlana Witowská se pohádaly kvůli nejasnostem na Pražském hradě a roli lobbisty Petra Koláře. Zatímco komentátorka Czech News Center volá po bedlivějším sledování aktivit někdejšího interního poradce prezidenta Petra Pavla, moderátorka Aktuálně.cz a Kolářova partnerka vzkázala Zlámalové, „ať přestane šířit bludy“. Následně si novinářky vyměnily několik ostrých slov, ani jedna ze své pozice nicméně neustoupila. Kolář působí od ledna jako externí poradce prezidenta v oblasti bezpečnosti a zahraniční politiky, kontrakt interního poradce si neprodloužil.

Firmy se mají rvát o zákazníka, míní ekonomové. Nastínili kroky vedoucí ke zlevnění potravin

Větší konkurence pomůže snížit cenu potravin, přesto ji dusíme byrokracií, shodli se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS analytička deníku Echo 24 Lenka Zlámalová a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza, podle něhož vláda nepomáhá s podporou vhodné soutěže na trhu. „Není draho, jen se prudce zdražuje,“ pronesla ekonomka s tím, že Česko se řadí mezi země, kde ceny rostly nejrychlejším tempem v celé Evropské unii.

Do roka a do dne neuvidíme žádný růst, tepal Tlustý vládu. Zlámalová hovořila o zrůdnostech

Do roka a do dne neuvidíme v ekonomice žádný růst, jelikož nemá z čeho vzniknout. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to pronesl bývalý ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý. Většinu kroků vlády označil za kontraproduktivní. Současný vývoj podle exministra směřuje k pouze ke zhoršování veřejných financí. Ekonomická analytička Týdeníku Echo sice vítá snižování deficitu, trnem v oku jí ale je zvyšování daní či rušení flexibilních pracovních smluv, které dokonce označila za zrůdnost.

Předčasné důchody pro náročné profese? Ukončeme debatu, seznam nelze vytvořit, míní experti

Zavedením předčasných důchodů pro náročné profese se otevře neuvěřitelný lobbistický souboj. Uvedla to v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS analytička týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Ekonom Pavel Peterka míní, že by nebylo možné seznam náročných profesí vůbec dokončit. Podle něj by se náročnost profesí měla odrážet spíš ve mzdě než v nastavení sociálního systému.

Zlámalová: Za pád mezd si lidé mohou hlavně sami. Jsou v pasti kvůli hypotékám, namítl Samek

Češi si za pád mezd a inflaci mohou z velké části sami. Když je někdo nespokojený se svým platem, má si říct o navýšení nebo jít za lepším, řekla ve vysílání CNN Prima NEWS komentátorka Lenka Zlámalová. S takovým vyjádřením však nesouhlasil místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Vít Samek. V cestě za vyšší mzdou Čechům stojí zahraniční vlastníci firem nebo byznys hypoték, který je přivázal k jednomu místu. Průměrná mzda meziročně vzrostla o 7,7 procenta, vzhledem k inflaci ale reálně klesla o 3,1 procenta.

Naprosto mimózní. Vzpomeňme, proč hořela Paříž, cupovala Zlámalová důchodovou reformu

Vládní plán na systém odchodu do důchodu podle náročnosti profese je „naprosto mimózní“ a „jako z minulého století“, prohlásila v Partii Plus na CNN Prima NEWS komentátorka deníku Echo24 Lenka Zlámalová. Připomněla náklady, které Francie vynaložila, aby se podobného systému za velké nevole svých obyvatel zbavila. Tvorbu katalogu naopak vítají předseda odborového svazu KOVO Roman Ďurčo i ekonomka Danuše Nerudová. V současnosti mohou dříve do důchodu odejít horníci nebo záchranáři.

Prezidentský tým vyvádí šílené kejkle, míní komentátoři. Srovnali ho s minulým vedením Hradu

Současné vedení Pražského hradu se velmi rychle blíží k pověsti, kterou mělo to minulé. Ve vysílání na CNN Prima NEWS to řekl komentátor Petr Kolář. „Prezidentský tým, bez ohledu na to, jestli jsou pod drobnohledem nebo ne, tam vyvádí šílené kejkle,“ řekl. Rovněž komentátorka Lenka Zlámalová ve vysílání poznamenala, že nástup nových lidí na Hrad důvěryhodnost prezidentské kanceláře rozhodně nezvyšuje.