reklama
CNN Prima News Letní olympijské hry

Letní olympijské hry

Výpis příspěvků ke štítku „Letní olympijské hry“

Češi na olympiádě: Lukáš Krpálek si brousí zuby na další zlato. Tlak si nepřipouštím, říká

27. července 2021 17:00

Velká pozornost českých fanoušků se upírá na jednu z hlavních medailových nadějí Lukáše Krpálka. Ten se pět let po triumfu v Riu de Janeiru v kategorii do 100 kilogramů pokusí zaútočit na cenný kov i v soutěži nad 100 kilogramů. Zde sice vládne od roku 2012 Teddy Riner, zkušený Francouz ale nebyl v posledních týdnech zcela fit.

Olympiáda se do Japonska vrací počtvrté. Na prvních hrách zazářila Věra Čáslavská

23. července 2021 17:26

Tokio, Sapporo, Nagano a letos opět Tokio. V zemi vycházejícího slunce již počtvrté vzplane olympijský plamen. První olympiáda v Japonsku se odehrála v roce 1964 a pro ostrovní císařství představovala zásadní historický milník. Japonci úspěšným uspořádáním letních her ukázali, že i na hlavu poražený národ dokáže znovu vstát z popela. Pro českou gymnastku Věru Čáslavskou znamenalo Tokio také start její zlaté olympijské kariéry.

Obvinění z dopingu ji zprostili, přesto chodkyně Drahotová na olympiádě neodstartuje

20. července 2021 14:34

Chodkyně Anežka Drahotová po omilostnění v dopingové kauze nevyužije šanci startovat na olympijských hrách v Tokiu. Vysvětlila to tím, že po závodní přestávce není v odpovídající formě. „Jsem přesvědčená, že aby start na olympiádě dával smysl pro Česko i pro sportovce samotného, musí být ve skvělé životní formě,“ uvedla Drahotová.

Šéf olympioniků Doktor: Hromada opatření? Nutnost, zamezí se sportovním tragédiím

11. února 2021 18:52

Odložené Letní olympijské hry v Tokiu jsou neustále velmi žhavým tématem. Navzdory nevoli „běžných“ Japonců to vypadá, že se obří sportovní událost i během pandemie uskuteční. Jednotlivé výpravy se za specifické situace musí vypořádat s celou řadou logistických záležitostí. O složité přípravě na nejzvláštnější olympiádu v dějinách mluvil sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Comeback krále. Federer rok nehrál a dělal taxikáře, i ve 40 letech chce triumfovat

3. února 2021 12:15

Poslední zápas odehrál bez pár dní před rokem. Roger Federer se potýkal s problémy se svým pravým kolenem, hned dvakrát musel podstoupit operaci. Letos mu bude čtyřicet, což je věk, ve kterém si už jeho kolegové několik let užívají důchod. On však i po zdravotních trablích nehodlá opouštět scénu. Chce velká vítězství a hrát i na olympiádě, zkrátka nadále bavit lidi tím, co mu jde nejlépe.

Hrozí další odklad olympiády? Izolace před Australian Open jako varování

19. ledna 2021 18:35

Nakažení cestující ve třech letadlech do Melbourne odeslali 72 tenistů do čtrnáctidenní hotelové karantény. Během ní nemohou profesionálové trénovat na kurtu, a tak před prvním grandslamem sezony Australian Open ztrácí leccos z toho, co do sebe během přípravy těžce dostávali. Tenisový major v Austrálii je první velkou mezinárodní akcí roku 2021. Tou vůbec největší mají být odložené olympijské hry v japonském Tokiu, nad kterými stále visí mnoho otazníků. Dění předcházející melbournskému turnaji jich možná ještě pár přidalo.

Francouzi chtěli na olympiádě v Paříži breakdance a mají ho mít. Návrh posvětil MOV

8. prosince 2020 09:06

Počínaje odloženými letními olympijskými hrami v Tokiu si mohou pořadatelé vybrat sporty, které například nejsou celosvětově populární, ale v dané zemi se těší velké oblibě, a tudíž do areálů naženou více fanoušků. Francouzi, organizující olympiádu v roce 2024 v Paříži, ukázali mimo jiné na breakdance. Teď dostali od Mezinárodního olympijského výboru zelenou.

Odložení v hodnotě 294 miliard. Japonci vyčíslili posunutí letních olympijských her

4. prosince 2020 12:04

Že odložení letních olympijských her v Tokiu, které se původně měly konat letos v srpnu, bude pořádně drahou záležitostí, bylo jasné hned. Přesnější výpočet ztrát zveřejnili pořadatelé v pátek. Japonci vyčíslili posunutí sportovního svátku na rok 2021 na 294 miliard jenů, což je v přepočtu 61 miliard korun. O dodatečné náklady se podělí organizační výbor, pořadatelské město a japonská vláda. Organizátoři už v říjnu představili úsporná opatření, kterými chtějí škody minimalizovat.

Kajakář Dostál: Baví mě rozdávat pozitivní energii, nabíjí mě to a posouvá dál

14. srpna 2020 12:19

„Když zruší olympiádu, budu to muset přijmout jako hořkou informaci a trénovat dál,“ uvedl v pořadu CNN Prima NEWS K věci trojnásobný olympijský medailista, čtyřnásobný mistr světa a několikanásobný mistr republiky, kajakář Josef Dostál. Vyhrát olympiádu je podle něj pro sportovce nejvíc. „Když člověk vozí medaile, pomáhá nejen sobě, ale i sportovnímu svazu a mladým nadějným sportovcům,“ dodal.

V Paříži vyroste nový palác naproti Eiffelovy věži. Lidé z okolí podali žalobu

19. července 2020 07:44

Naproti Eiffelovy věže, na Martově poli, vznikne nový palác Grand Palais éphémère (Pomíjivý velký palác, GPE). Ten bude mezi lety 2021 a 2024 plnit funkci historické budovy Grand Palais (Velký palác), který bude tři roky v rekonstrukci kvůli letním olympijským hrám 2024. Lidem z okolí Martova pole se však projekt nelíbí a již loni podali žalobu.

reklama