Agresivních útoků přibývá. Lidé se chtějí umět bránit, stoupá zájem o bojová umění

Útoků agresivních lidí přibývá, jak ukazují policejní statistiky. Počet násilných ataků, které museli policisté v uplynulé době řešit, výrazně narostl. Současně s tím letos výrazně stoupl zájem o bojová umění. Někteří z nových zájemců o kurzy totiž byli svědkem rvačky, a proto se chtějí učit sebeobranu.

Alkohol, drogy, nebo nízké sebevědomí. Právě tyto faktory často u agresorů předchází spáchání trestného činu. Často si při tom troufají na slabší. V loňském roce museli policisté jen v Plzeňském kraji řešit přes 170 případů úmyslných ublížení na zdraví. „Od počátku letošního roku do konce září zatím evidujeme v policejních statistikách 150 případů,“ uvedla mluvčí policie Plzeňského kraje Ivana Jelínková.

Útoků příbývá a není divu, že se lidé mají potřebu chránit. Vyváznout z nebezpečné situace a umět ubránit sebe i své blízké. To byla motivace pro Martina Lorence, která ho přivedla k bojovému umění. „Vždycky jsem byl hubenej kluk, všichni se mi smáli, ale nevadí mi to, umím se bránit,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Největší zájem mezi bojovými sporty je o kickbox a smíšená bojová umění (MMA). „V Plzni se zvedla kriminalita, je tady spousta cizinců, spousta jiných národností a ten zájem určitě vzrostl,“ informovala jedna z majitelek plzeňského boxerského klubu. Lekce navštěvují děti, studenti i lidé ve středním věku. Nově přibylo i hodně dívek, které se chtějí naučit základní sebeobranu.

„Soudci, učitele, lékaři. To je dost milé překvapení, že i takoví lidé mají zájem naučit se bojové umění a bránit se,“ řekl trenér Jan Kalaš.

Tagy: