Liverpool dal Benfice znovu tři góly. V semifinále Ligy mistrů je také Manchester City

Pokud to byl v úterý španělský večer, tak ten středeční byl pro změnu pod taktovkou anglických týmů. Do semifinále postoupil jak Liverpool, tak Manchester City. První jmenovaný porazil v součtu 6:4 Benfiku Lisabon. Citizens zase remíza 0:0 stačila na vyřazení Atlética Madrid.

Fotbalisté Manchesteru City postoupili do semifinále Ligy mistrů přes Atlético Madrid. Loňští finalisté po domácí výhře 1:0 ve čtvrtfinálové odvetě ve španělské metropoli remizovali bez branek.

Mezi nejlepší čtyřku elitní soutěže se podle očekávání dostal také další anglický tým Liverpool, který Benfice znovu nastřílel tři góly. Po vítězství 3:1 v Lisabonu „Reds“ v domácí odvetě stačila remíza 3:3. Dva liverpoolské góly dal Roberto Firmino.

Manchester City si o postup do finále zahraje s jiným madridským soupeřem Realem, jenž ve čtvrtfinále vyřadil obhájce trofeje Chelsea. Liverpool v druhém anglicko-španělském semifinále narazí na Villarreal, překvapivého přemožitele Bayernu Mnichov.

Opatrná partie v Madridu s červenou na závěr

Během opatrné první půle s minimem velkých šancí měl na madridském stadionu Wanda Metropolitano nejblíže k vedoucímu gólu záložník City Gündogan, který přízemní střelou zamířil do tyče.

Atlético po přestávce trochu přidalo v ofenzivě a Griezmann z těžké pozice o kousek minul. Komplikace pro hosty přišla po hodině hry, kdy museli krátce po sobě odstoupit kvůli zranění záložník De Bruyne a obránce Walker.

Domácí poté několikrát sahali po gólu, který by jim zajistil prodloužení, ale defenziva City v čele s brankářem Edersonem s vypětím sil odolávala. Těsně před koncem Felipe fauloval Fodena a spustil hromadnou strkanici. Felipe byl ve druhé minutě nastavení po druhé žluté kartě vyloučen.

Přestřelka na Anfieldu

Liverpoolský trenér Klopp udělal v základní sestavě domácího týmu oproti prvnímu vítěznému duelu (1:3) hned sedm změn a na lavičce začaly například ofenzivní hvězdy Salah a Mané. Domácí poslal do vedení ve 21. minutě hlavičkující Konaté. Francouzský obránce otevřel skóre také minulý týden v Lisabonu.

Núňezovo rychlé vyrovnání neplatilo kvůli ofsajdu, ale ve 32. minutě se už Benfica dočkala regulérního gólu. Ramos na hraně ofsajdového postavení přebral míč a zamířil přesně k tyči.

Liverpoolu v 55. minutě vrátil vedení Firmino střelou do odkryté branky po Jotově přihrávce, které předcházelo zaváhání gólmana Vlachodimose. Brazilský útočník hned za deset minut zvýšil na 3:1, druhou asistenci si připsal Tsimikas.

Benfica však druhou porážku 1:3 nepřipustila a duel ještě zdramatizovala góly střídajícího Jaremčuka a Núňeze. Senzační obrat se však na stadionu Anfield nekonal. Liverpool tak zůstává ve hře o historický „quadruple“, tedy čtyři trofeje během jedné sezony.

Real Madrid Roberto Firmino Atlético Madrid Liverpool FC Liga mistrů UEFA Manchester City FC Sport Lisboa e Benfica FC Bayern München Chelsea FC Villarreal CF