reklama

Lord hledá domov. Je to kříženec toho nejlepšího, co si jen umíte představit

Lord, jméno hodné právě tohoto křížence. Má v sobě krev rhodéského ridgebacka (dříve hlídali hospodářství před lvy a divokými zvířaty) i stafordšírského teriéra. Do útulku Jimlín se dostal v červenci 2019 jako nalezenec. Je to asi 7 let starý, nekastrovaný pes, který váží 31,5 kg a měří v kohoutku 58 cm.

reklama

Je to aktivní pejsek, který miluje procházky a pamlsky. Je velmi učenlivý. V útulku se už naučil povely: sedni, lehni a dej pac. Lord přijde na zavolání a za pamlsky se bude rád učit dalším novým kouskům. Je to úžasný pes, který bude potřebovat spoustu lásky a jistoty. Určitě s ním nový páníček bude muset pokračovat ve výchově a být mu autoritou. Lord ze začátku vycházky na vodítku trochu táhne, je to nejspíše způsobeno tím, že nemá dostatek pohybu, vyžití a musí většinu dne trávit zavřený v kotci. Je ovšem velice čistotný a dodržuje hygienické návyky.

Vhodný pro něho bude domek se zahradou či byt, pokud s ním budete pravidelně chodit ven a věnovat se mu. Celoroční pobyt venku by mu kvůli krátké srsti nedělal dobře. Lord vychází spíše s fenami, psy si dost vybírá. Pobyt v útulku velice těžce nese, a proto hubne a hubne. Chybí mu jeho pán, s kterým by trávil společné chvíle, a užívali si společné.  Bude úžasným parťákem pro rodinu s odrostlejšími dětmi, či zkušené jednotlivce. Lord už strávil v útulku dlouhé chvíle čekáním, zaslouží si ten nejlepší domov.

Podrobné informace o adopci naleznete ZDE.

Tagy:

Hlavní zprávy

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Expert: Žalob ve sportu kvůli covidu může přibývat. U Djokoviče selhali organizátoři

Expert na sportovní právo Jan Šťovíček se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozpovídal o sporu srbského tenisty Novaka Djokoviče s australskou vládou. Světová jednička nakonec nemohla nastoupit na Australian Open a pokusit se tak přidat 21. grandslamové vítězství. Předmětem sporu mezi Djokovičem a australskou vládou je fakt, že sportovec není očkován proti covidu.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

reklama