reklama

Prodavač na ulici střílel po muži, který kradl v jeho obchodě. Trest hrozí i jemu

Překvapivý vývoj má případ střelby, která loni v srpnu vyděsila kolemjdoucí v centru Brna. Prodavač tam se zbraní v ruce pronásledoval zloděje a na ulici při tom vystřelil. Pachatele už soud potrestal vězením. Jak se ale redakci CNN Prima NEWS podařilo zjistit, postihu se nejspíš nevyhne ani samotný obchodník.

reklama

Chránil si svoje věci, přesněji několik kusů oblečení za více než 3 000 korun, které mu zloděj na začátku srpna v obchodě ukradl. Proto se obchodník za pachatelem po frekventované ulici v Brně se zbraní v ruce rozběhl, a nakonec se mu ho podařilo dostihnout. Situace se ale vyostřila.

„Chvíli seděl na autě a potom šel proti mně, udělal asi pět kroků a já jsem nevěděl, co udělá dále. Tak jsem zvedl ruku nad hlavu a vystřelil jsem do vzduchu,“ popsal incident už dříve majitel obchodu. „Načež on se lekl, šel zpátky do domu a přinesl ukradené věci, tím jsem si myslel, že je to uzavřeno,“ dodal.

Mezitím ale vystrašení lidé volali na tísňovou linku a oznamovali, že se na ulici střílí. Během chvíle tak na místo dorazilo několik policejních hlídek i zásahová jednotka. Na policejní stanici později skončil jak zloděj, tak prodavač, který od začátku tvrdil, že v té chvíli vůbec nepřemýšlel. Prý udělal jen to, co považoval za nezbytně nutné, aby si ochránil svůj majetek.

Majiteli hrozí pokuta 30 tisíc korun

„Samozřejmě mám rozum a vím, že po nikom nemám střílet, nicméně když došlo k této situaci, tak jsem prostě vystřelil do vzduchu. Jsem z toho sice trošku rozklepaný, ale na druhou stranu myslím, že jsem udělal správnou věc,“ hájil se majitel.

Podle policistů byla reakce prodavače neadekvátní. „Z důvodu, že prodavač střílel a manipuloval se zbraní na místě veřejnosti přístupném, bylo nakonec jeho jednání policisty vyhodnoceno jako přestupkové,“ konstatoval mluvčí policie Jihomoravského kraje Petr Vala.

Celý případ tak dostane na stůl správní komise. Obchodník se závěrem vyšetřování policie nesouhlasí, celou věc ale zatím nechce komentovat. Prý počká, jak dopadne správní řízení, které by se mělo konat v lednu. A zatímco recidivistu tak soud poslal za krádež na rok a půl do vězení, majiteli obchodu teď hrozí nejen propadnutí věci, ale i pokuta 30 tisíc korun.

Tagy:

Hlavní zprávy

Pěstování ředkviček, tři toalety a Babišovy drahoty. Lídři perlili v superdebatě

Lídři osmi nejvýraznějších stran a hnutí se střetli ve speciální předvolební debatě Česko hledá premiéra. Diskuze na CNN Prima NEWS se neobešla bez slovních střetů, osočování z přešlapů a prapodivných analogií. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš mával s obálkou časopisu a vykřikoval, kde že je jeho oponent Ivan Bartoš od Pirátů. Předseda hnutí STAN na oplátku připomněl premiérovi „pěstování ředkviček“, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS) zase korupční skandály z řad ANO. Výběr hlášek z nedělní superdebaty si můžete přečíst níže.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Čeká nás těžká třetí vlna, tvrdí vědec. Popsal pět rizik, které byste neměli podcenit

Uznávaný slovenský vědec Pavel Čekan, který za svou práci během pandemie získal státní vyznamenání od prezidentky Zuzany Čaputové, tvrdí, že odborná diskuse o výhodách očkování je u cíle. Všechny argumenty ve prospěch očkování proti covidu podle něj již zazněly. Na Facebooku se rozhodl ještě naposledy veřejně vyzvednout smysl vakcinace, a to na velmi jednoduchém příkladu. Uvedl několik faktorů, které v případě nákazy neočkovaných rozhodují o úrovni průběhu onemocnění.

Osahával a líbal ženu, musela se schovat v hotelu. Pražští policisté po útočníkovi pátrají

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie dnes zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Sen každého motoristického šílence. Luxusní vila nabízí svůj polygon a garáž plnou strojů

Po celém světě dnes lze nalézt nejrůznější a nejbláznivější zařízení, v nichž lze trávit volný čas. Když má člověk peníze, může si pronajmout úplně všechno, od ledového království přes luxusní jachtu až po podmořské apartmá. Pokud je ale motoristický šílenec, pak rozhodně sáhne po překrásné vile v americkém státě Missouri, která je stavěná až pro 16 hostů a má úplně všechno, co by si zarytý „petrolhead“ mohl jen přát. Třeba i vlastní polygon.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš: Opozice ohrozila životy našich občanů. Kde berete tu drzost? reagoval Rakušan

Ostrý střet vyvolala debata o pandemickém zákoně, který schválila v tomto roce Poslanecká sněmovna. „Opozice udělala všechno, aby nám zazdila prodloužení nouzového stavu. Ohrozila životy našich občanů,“ řekl premiér Andrej Babiš v pořadu Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. „Že máte drzost tohle říct. Máte na podrážce otisk bílého kříže,“ kontroval předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.

reklama