reklama

Máme tisíc lůžek s plicní ventilací, data o nemocnicích zveřejníme, slibuje Prymula

Ministr zdravotnictví Roman Prymula začal odpovídat veřejnosti prostřednictvím videa na svém twitterovém účtu. Jako první poslal do světa krátké vyjádření ke kapacitě nemocnic s ohledem na pandemii koronaviru a také odpověď na to, zda a kdy zveřejní data o jednotlivých nemocnicích.

reklama

„Současné počty osob, které vyžadují hospitalizaci, narůstají. My jsme rozšířili kapacitu nemocnic tak, že restrukturalizujeme lůžka. A ta celková čísla jsou samozřejmě pravdivá, to znamená, že my máme 1 000 lůžek, která mají ventilaci, a zhruba 5 500 lůžek, která mohou mít kyslíkovou terapii. Připravujeme se na to, abychom byli schopni poskytnout péči všem pacientům, kteří potřebují,“ sdělil ministr.

Data o kapacitách nemocnic v týdenních intervalech a po jednotlivých krajích

Další otázkou, kterou se rozhodl řešit, byla dostupnost dat o kapacitách jednotlivých nemocnic. Nedozvěděli jsme se ovšem žádná konkrétní čísla, zazněl jen slib, že data budou: „Data o nemocnicích jsou našim doktorům už dostupná, oni v on-line režimu vidí, jaká je kapacita v jednotlivých zdravotnických zařízeních, a dokonce dostávají v těchto chvílích informace, jakým způsobem se bude vyvíjet trend následujících 14 dnů, aby plánovali tuto kapacitu. My chceme ale tato data dát i veřejnosti, a to tak, že je budeme zveřejňovat po krajích v jednotýdenních intervalech,“ slíbil ministr.

Kdy konkrétně se dostanou lidé k první porci týdenních dat ale neuvedl.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská vládní koalice čelí rok od parlamentních voleb největší krizi. Šéf menší koaliční strany Svoboda a solidarita (SaS) a vicepremiér Richard Sulík ve středu vyzval k rekonstrukci vlády, předčasné volby ale odmítl. Vztahy v koalici vyostřila zhoršující se situace v souvislosti se šířením koronaviru a okolnosti nákupu ruské vakcíny Sputnik V proti covidu. Už v úterý nejmenší ze čtyř vládních stran Za lidi varovala, že selhání při řízení pandemie představuje riziko rozpadu koalice.

Moravskoslezský kraj

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Diskusi rozpoutalo video s úterním zákroku policistů v ostravské městské části Poruba. Skupina strážníků se snažila identifikovat dvojici občanů nedodržujících hygienická opatření, poté si přivolala na pomoc státní polici. Ke konci patnáctiminutového záznamu několik policistů tvrdě zpacifikuje ženu s malým dítětem, která neměla nasazenou roušku ani respirátor.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Ženy z celého světa vybraly nejlepší auta roku 2020. Uspěla i Škoda Octavia
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Muž zmlátil seniora v metru kvůli roušce, hledá ho policie
Další články
reklama
reklama