reklama

Máme tisíc lůžek s plicní ventilací, data o nemocnicích zveřejníme, slibuje Prymula

Ministr zdravotnictví Roman Prymula začal odpovídat veřejnosti prostřednictvím videa na svém twitterovém účtu. Jako první poslal do světa krátké vyjádření ke kapacitě nemocnic s ohledem na pandemii koronaviru a také odpověď na to, zda a kdy zveřejní data o jednotlivých nemocnicích.

reklama

„Současné počty osob, které vyžadují hospitalizaci, narůstají. My jsme rozšířili kapacitu nemocnic tak, že restrukturalizujeme lůžka. A ta celková čísla jsou samozřejmě pravdivá, to znamená, že my máme 1 000 lůžek, která mají ventilaci, a zhruba 5 500 lůžek, která mohou mít kyslíkovou terapii. Připravujeme se na to, abychom byli schopni poskytnout péči všem pacientům, kteří potřebují,“ sdělil ministr.

Data o kapacitách nemocnic v týdenních intervalech a po jednotlivých krajích

Další otázkou, kterou se rozhodl řešit, byla dostupnost dat o kapacitách jednotlivých nemocnic. Nedozvěděli jsme se ovšem žádná konkrétní čísla, zazněl jen slib, že data budou: „Data o nemocnicích jsou našim doktorům už dostupná, oni v on-line režimu vidí, jaká je kapacita v jednotlivých zdravotnických zařízeních, a dokonce dostávají v těchto chvílích informace, jakým způsobem se bude vyvíjet trend následujících 14 dnů, aby plánovali tuto kapacitu. My chceme ale tato data dát i veřejnosti, a to tak, že je budeme zveřejňovat po krajích v jednotýdenních intervalech,“ slíbil ministr.

Kdy konkrétně se dostanou lidé k první porci týdenních dat ale neuvedl.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

ON-LINE: Vláda ničí životy, zaznělo na demonstraci. Došlo i k několika konfliktům

Živě ON-LINE: Vláda ničí životy, zaznělo na demonstraci. Došlo i k několika konfliktům

  • Aktualizováno

Na pražském náměstí Republiky se sešlo přibližně 200 odpůrců vládních opatření proti šíření koronaviru. Více lidí policisté na místo nepustili a náměstí uzavřeli. Demonstrace probíhala povětšinou v poklidu. Policisté řešili jen několik incidentů a zadrželi jednoho člověka. Akce oficiálně skončila kolem 13:30 zazpíváním státní hymny.

reklama
Prymula: Máme signály, že jsme na dobré cestě. Klíčová budou čtvrteční data
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Hůlka zrušil sváteční procházku na Hrad. Zda vrátí Zemanovi vyznamenání, ale nezmínil
Další články
reklama
reklama