reklama
CNN Prima News Marek Orko Vácha

Marek Orko Vácha

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Orko Vácha“

Odborníci vyzývají k testování očkovaných. I oni jsou přenašeči covidu, zdůrazňují

11. září 2021 07:48

Ve společnosti rezonuje debata, zda testovat na koronavirus i lidi po ukončeném očkování. Někteří odborníci by byli pro, protože i očkovaní jsou podle nich přenašeči nemoci. Někteří politici pak volají po zrovnoprávnění očkovaných a neočkovaných, protože vakcinace je v Česku dobrovolná, ale testy ve většině případů povinné.

Některým virům se daří dobře v demokraciích a špatně v totalitách, prohlásil kněz Vácha

9. září 2021 22:41

Mělo by být očkování proti covidu povinné, nebo jde o omezování osobní svobody? Hosté pořadu Co Čech, to politik! se na tom neshodli. Zatímco kněz a pedagog Marek Orko Vácha proti povinnému očkování není, tak šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt by nutil k očkování jen zdravotníky a sociální pracovníky a epidemiolog Jiří Beran je pro naprostou dobrovolnost u všech.

Psycholog: Sebevrazi jsou oběťmi covidu i vlády. Ohrožení jsou mladí, senioři a ženy

18. března 2021 07:22

Nejohroženějšími sebevraždou jsou nyní adolescenti, senioři a ženy, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN prima NEWS psycholog a psychoterapeut Daniel Štrobl. Podle něj si lidé sahají na život ze třech důvodů. První je strach z koronaviru, druhý sociální izolace a třetí ekonomické důvody. Kněz a přednosta Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Marek Orko Vácha apeloval, ať se lidé s depresí nebojí vyhledat lékaře.

Ekonomiku, nebo život. Hodnotu člověka nelze měřit jen penězi, míní Kovanda s Váchou

30. září 2020 22:22

Státní ústav pro kontrolu léčiv vyčísluje hodnotu lidského života asi na 1,2 milionu korun. Nejvyšší soud mu přiřazuje cenu více než deset milionů. Lze vůbec posuzovat, zda dát přednost záchraně životů nebo předcházení národohospodářských škod? I to bylo téma diskuse ekonoma Lukáše Kovandy a teologa Marka Orko Váchy v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na televizní stanici CNN Prima NEWS.

reklama