reklama

Marlenka je symbolem přátelství. Pracovat musíte srdcem, má jasno majitel firmy

Když v 90. letech přijel z Arménie do České republiky, rozhodně by nikdo nepředpokládal, že se zapíše do historie českého cukrářství. Zakladatel a majitel společnosti Marlenka International Gevorg Avetisjan v pořadu Interview na CNN Prima NEWS prozradil, jaký je recept úspěšného podnikání, jaký zákusek se ujal ve světě a popsal aktuální situaci v jeho rodné zemi.

reklama

Opět se rozhořely boje na ázerbájdžánsko-arménské hranici. Přitom poslední válečný konflikt skončil teprve před rokem. Sám podnikatel v 90. letech před válkou z Arménie utíkal. „Nebylo to pro mě překvapením. Pořád jsem doufal, že k tomu nedojde. Nikdo neví, jak to tam skončí. Situace je nevyzpytatelná. Je to nedokončený konflikt. Nevidíme světlo na konci tunelu. Daleko více mohu pomoci mé zemi z Česka,“ popsal situaci Avetisjan.

Firma Marlenka, která se specializuje na medové zákusky a dorty, dostala jméno podle Avetisjanovy dcery. Stal se z něho úspěšný podnikatel. „Člověk to musí moc chtít, přemýšlet o tom a pracovat srdcem. Když děláte s láskou, výsledek bude dobrý,“ má jasno podnikatel.

Za zákusky vyznamenání

Avetisjan byl letos u příležitosti 28. října vyznamenán za prezentaci českého cukrářství v zahraničí. „Byla to pro mě obrovská čest. Ptal jsem se jich, za co to je. Říkali, že jsem české cukrářství povýšil na světovou úroveň a že vyvážíme do 50 zemí. Byl jsem moc hrdý,“ řekl podnikatel.

Zákusek vznikl podle staroarménské a rodinné receptury. „Je to český výrobek. Vlastně je to symbol česko-arménského přátelství,“ vysvětlil Avetisjan s tím, že chutě ve světě se liší. Recept ale nechávají stejný.

Během rozhovoru také padla otázka, zda pandemie koronaviru měla na Marlenku vliv. „Měl jsem strach, ale prakticky moc neovlivnila. Pociťuji zdražení surovin, energií. Proto i já po Novém roce uvažuji o zdražení do pěti procent,“ uvedl Avetisjan.

Tagy:
konflikt podnikání firma Interview podnikatel koronavirus COVID-19 Arménie Marlenka Gevorg Avetisjan cukrářství zákusky

Hlavní zprávy

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti
Ekonomika

Chudoba rodičů zdvojnásobuje riziko, že hluboko do kapsy budou mít i jejich děti

Finanční situace rodičů má výrazný vliv na životní úroveň jejich dětí. Vyrůstá-li potomek v nuzných poměrech, je u něho až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že na tom s penězi bude na štíru v porovnání s jejich dobře situovanými vrstevníky. Největší rozptyl mezi těmito dvěma skupinami panuje v Bulharsku, nejmenší v Lotyšsku, vyplývá z aktuálních dat Eurostatu. Jak je na tom Česká republika?

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama

Domácí zpravodajství

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama