CNN Prima News Masarykova univerzita

Masarykova univerzita

Výpis příspěvků ke štítku „Masarykova univerzita“

Finále sezóny CNN Prima Gaming: Kde se dá v Česku studovat tvorba počítačových her?

5. července 2022 07:44

Vývoj počítačových her se dá studovat i na českých vysokých školách. Předměty a semináře nabízejí veřejné i soukromé instituce, vzdělání si mohou mnozí doplnit i skrze kurzy herního vývoje. Ve finálním díle herního pořadu CNN Prima Gaming se dozvíte, co všechno studium obnáší. Všechny díly první série i jednotlivé reportáže najdete ve webovém archivu na adrese cnnprima.cz. Na další sezónu se můžete těšit v září 2022.

Sexuální obtěžování na Masarykově univerzitě? Docent musel na hodinu skončit

24. května 2022 11:16

Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity letos v únoru na hodinu skončil docent politologie kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování studentky po večírku. Pedagog ve vyjádření pro Deník N „intimní sblížení“ s mladou ženou nepopřel, tvrdí ale, že k němu došlo za oboustranného souhlasu. Rektor univerzity Martin Bareš v obecném stanovisku uvedl, že škola nebude případy obtěžování tolerovat.

Do oběhu míří nová stokoruna. Bankovku zdobí portrét prvorepublikového ministra financí

30. března 2022 16:13

Česká národní banka představila ve středu novou pamětní bankovku. Platidlo o nominální hodnotě sto korun připomíná budování československé měny a nese portrét jedné z nejvýraznějších osobností první republiky, Karla Engliše. Jde teprve o druhou pamětní bankovku, kterou tuzemská centrální banka vydala. Sběratelé se k ní mohou dostat pouze prostřednictvím vybraných smluvních partnerů.

Většina zahraničních vysokoškoláků studium v Česku miluje. Je tu levno, shodují se

23. března 2022 01:02

O české univerzity mají cizinci každý rok velký zájem. Někteří z nich přijíždějí na krátkodobý pobyt v rámci projektu Erasmus. Jiní si troufají získat celý vysokoškolský titul na vlastní pěst. Jen loni vzrostl počet zahraničních odvážlivců o dlouhodobé vzdělávání v tuzemsku o více než osm procent. Českou republiku většinou vybírají kvůli kvalitnímu vzdělání, bezpečnosti a nízkým nákladům na život. Pro mnoho z nich je však strašákem náš jazyk.

Policejním prezidentem se stane Vondrášek. Dosavadní náměstek byl jediný kandidát

1. února 2022 14:29

Novým policejním prezidentem se od dubna stane dosavadní první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Na tiskové konferenci to v úterý oznámil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Od Vondráška očekává mimo jiné to, že dotáhne reformu specializovaných pracovišť policie. Současný policejní prezident Jan Švejdar ve funkci skončí k 31. březnu.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

28. ledna 2022 00:31

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Z šedé teorie do drsné reality. Jak „nudný profesor“ Fiala došel do Strakovy akademie

28. listopadu 2021 06:03
Aktualizováno

Když byl univerzitní profesor a někdejší ministr školství Petr Fiala v lednu 2014 zvolen šéfem ODS, očekávalo se od něj de facto jediné. Že bude jiný než jeho dva předchůdci – Mirek Topolánek a Petr Nečas. To se mu podařilo. Od prvně jmenovaného se zjevně lišil mírnou povahou a od obou faktem, že kolem Fialovy osoby nekroužili lidé z lobbistického podsvětí. Ani mnozí Fialovi příznivci však moc nevěřili, že by se tichý politolog mohl jednou stát premiérem.

Nejstarší bylinné pivo v Evropě se vařilo na Pardubicku. Mělo halucinogenní účinky

14. září 2021 13:44

Možná nejstarší prosné bylinné pivo v Evropě se vařilo na Pardubicku. Ukázal to výzkum tři tisíce let staré bronzové nádoby z Kladiny, nález je z roku 2017. Tým vědců z Univerzity Palackého v Olomouci, Masarykovy univerzity v Brně a Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích identifikoval uvnitř nádoby pozůstatky prosa a hořkých bylin. Tato kombinace přivedla odborníky k úvahám, že naši předkové v nádobě uchovávali hořké bylinné pivo.

Valachová: Děti se do školy těší, maturanti jsou ve stresu a vysokoškoláci mají vztek

30. srpna 2021 12:54

Žáci a studenti se 1. září vracejí do škol, mnoho z nich ale neví, co je čeká. „Zatímco se menší děti na 1. září těší, u středoškoláků a nadcházejících maturantů je hodně stresu. Mnoho středoškoláků využívá psychologickou pomoc. Ozývají se také dost naštvaně vysokoškoláci, že se na ně zapomíná a doposud neví, jak bude jejich akademický rok vypadat,“ řekla poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) během pondělního vysílání CNN Prima NEWS.