CNN Prima News masové hroby

masové hroby

Výpis příspěvků ke štítku „masové hroby“

Detaily smrti Čecha na Ukrajině: Rusové ho střelili do břicha, kolem hrobu rozmístili miny

18. května 2022 09:53

Konflikt na Ukrajině má první známou českou oběť. Snaha pomoci lidem uprostřed válečného běsnění se stala osudnou 49letému Tomášovi. Jeho tělo našli ukrajinští policisté v masovém hrobu na kraji obce Makariv i s doklady totožnosti. Podle policejního náčelníka Kyjevské oblasti byl dvakrát střelen do břicha. Rodině se naposledy ozval před více než dvěma měsíci.

OBRAZEM: Vybombardovaná porodnice i masové hroby. Ukrajinský Mariupol čelí zkáze

10. března 2022 10:42

Ukrajinské přístavní město Mariupol čelí tvrdému bombardování i humanitární katastrofě. Místním chybí jídlo, voda, teplo i střecha nad hlavou, na předměstí začaly vznikat masové hroby. Po středečním leteckém útoku na porodnici a dětskou nemocnici podle ukrajinských úřadů zemřeli tři lidé, včetně jednoho dítěte. Nálet dále zranil 17 lidí a způsobil obří škody na nemocničním zařízení.

Na Ďáblickém hřbitově někdo zapálil nacistickému vrahovi K. H. Frankovi svíčku

26. května 2020 21:38

Bývalý říšský ministr pro Protektorát Čechy a Morava Karl Hermann Frank patří k nejtemnějším postavám českých dějin. Své jméno pro historii spojil například se svou rolí ve vyhlazení obce Lidice, která byla srovnána se zemí 10. června 1942 jako odplata za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. I přesto se našel kdosi, kdo nacistickému zločinci na hřbitově v pražských Ďáblicích, kde je Frank anonymně pohřben, zapálil svíčku.

Nigerijští hrobaři se bojí koronavirové krize. Pohřbí dvojnásobek těl než dřív

5. května 2020 16:09

CNN přináší reportáž o současné situaci v nigerijském městě Kano. Tamní hrobaři pozorují výrazně vyšší úmrtnost než obvykle. Teď musí pohřbívat až dvacet těl denně. Pracují proto přesčas a obávají se, že ještě nepřišlo nejhorší. Podle nich se bude situace dál zhoršovat, protože onemocnění COVID-19 se africkým městem rychle šíří. Federální vláda přitom popírá, že by byl zvýšený počet úmrtí způsobený právě novým typem koronaviru.