Máte dva měsíce života, řekli lékaři matce dvou dětí. Boj s rakovinou přesto nevzdává

Británie žije smutným příběhem 28leté matky dvou malých dětí. Lauren Oliveové lékaři diagnostikovali rakovinu v pokročilém stadiu. Její poslední šancí na záchranu života je alternativní léčba v Mexiku. I když samoživitelka nastřádala potřebnou částku, nikam nepoletí. Doktoři jí totiž cestu letadlem kvůli riziku krevních sraženin nedoporučili.

Život se Oliveové začal hroutit na začátku roku 2019, když si na prsu nahmatala bulku o velikosti hrášku. Lékaři tehdy problém chybně připsali angíně, kterou neustále trpěla. Následnou únavu žena vyhodnotila jako důsledek stresu z rozvodu a péče o dvě děti. Jenže potíží začalo přibývat. U Oliveové propuklo vitiligo (neinfekční kožní porucha, kdy se na kůži nemocného začnou objevovat světlé skvrny nepravidelných tvarů, pozn. red.). A pak přišel šok.

V listopadu 2019, kdy už měla bulka na prsu čtyři centimetry, prokázalo vyšetření pokročilé stadium rakoviny. Ortel lékařů byl krutý: Matce dvou dětí zbývají měsíce života. Letos v červnu pak přišla další zdrcující zpráva. Nevyléčitelná forma rakoviny se rychle rozšířila i do jejích kostí a napadla také játra, pánev a míchu. Lékaři Oliveové sdělili, aby své děti připravila na to, že jí zbývají poslední dva měsíce života.

Rodina i přátelé se ale odmítli s tímto osudem smířit a dokázali dát dohromady 50 tisíc liber (1,5 milionu korun) na léčbu alternativní terapií, která by ženě teoreticky mohla zachránit život. Problém ale je, že onkologická klinika, která léčbu nabízí, se nachází v Mexiku a britští lékaři Oliveové nedoporučili letět, protože cestu letadlem by v tomto zdravotním stavu nemusela přežít.

„Udělám vše, abych dostala další šanci. Musím tu být pro své děti. Teď mi řekli, že nemůžu letět kvůli riziku krevních sraženin,“ řekla zoufalá matka 7leté Penny a 4letého Arthura pro Daily Mail. „Jsem úplně zničená. Ta neuvěřitelná podpora a finanční dary od cizích lidí, abych měla peníze na léčbu, která nakonec nebude. Ale to rozhodně nemohu přijmout,“ pokračovala.

Naděje pomalu zhasíná

Jedinou nadějí Lauren tak je najít alternativní léčbu někde blíže. „Prosím všechny, kteří to čtou a vědí o nějakém takovém místě, kontaktujte mě. Dochází mi čas a nechci svým dětem říct, že už tu s nimi maminka nebude. Cítím, že umírám, ale musím přežít pro své děti. Jsem zoufalá, zachraňte mi prosím život.“

Šance, že Lauren Oliveová najde místo, kde by se mohla vyléčit, je ale malá. Britské úřady už dříve oznámily, že veškeré možnosti léčby dostupné v ostrovní zemi už byly vyčerpány. Alternativní léčbu, kterou nabízí onkologická klinika v mexické Tijuaně, totiž britský zdravotnický systém neumožňuje.

Tagy: