reklama

Máte dva měsíce života, řekli lékaři matce dvou dětí. Boj s rakovinou přesto nevzdává

Británie žije smutným příběhem 28leté matky dvou malých dětí. Lauren Oliveové lékaři diagnostikovali rakovinu v pokročilém stadiu. Její poslední šancí na záchranu života je alternativní léčba v Mexiku. I když samoživitelka nastřádala potřebnou částku, nikam nepoletí. Doktoři jí totiž cestu letadlem kvůli riziku krevních sraženin nedoporučili.

reklama

Život se Oliveové začal hroutit na začátku roku 2019, když si na prsu nahmatala bulku o velikosti hrášku. Lékaři tehdy problém chybně připsali angíně, kterou neustále trpěla. Následnou únavu žena vyhodnotila jako důsledek stresu z rozvodu a péče o dvě děti. Jenže potíží začalo přibývat. U Oliveové propuklo vitiligo (neinfekční kožní porucha, kdy se na kůži nemocného začnou objevovat světlé skvrny nepravidelných tvarů, pozn. red.). A pak přišel šok.

V listopadu 2019, kdy už měla bulka na prsu čtyři centimetry, prokázalo vyšetření pokročilé stadium rakoviny. Ortel lékařů byl krutý: Matce dvou dětí zbývají měsíce života. Letos v červnu pak přišla další zdrcující zpráva. Nevyléčitelná forma rakoviny se rychle rozšířila i do jejích kostí a napadla také játra, pánev a míchu. Lékaři Oliveové sdělili, aby své děti připravila na to, že jí zbývají poslední dva měsíce života.

Rodina i přátelé se ale odmítli s tímto osudem smířit a dokázali dát dohromady 50 tisíc liber (1,5 milionu korun) na léčbu alternativní terapií, která by ženě teoreticky mohla zachránit život. Problém ale je, že onkologická klinika, která léčbu nabízí, se nachází v Mexiku a britští lékaři Oliveové nedoporučili letět, protože cestu letadlem by v tomto zdravotním stavu nemusela přežít.

„Udělám vše, abych dostala další šanci. Musím tu být pro své děti. Teď mi řekli, že nemůžu letět kvůli riziku krevních sraženin,“ řekla zoufalá matka 7leté Penny a 4letého Arthura pro Daily Mail. „Jsem úplně zničená. Ta neuvěřitelná podpora a finanční dary od cizích lidí, abych měla peníze na léčbu, která nakonec nebude. Ale to rozhodně nemohu přijmout,“ pokračovala.

Naděje pomalu zhasíná

Jedinou nadějí Lauren tak je najít alternativní léčbu někde blíže. „Prosím všechny, kteří to čtou a vědí o nějakém takovém místě, kontaktujte mě. Dochází mi čas a nechci svým dětem říct, že už tu s nimi maminka nebude. Cítím, že umírám, ale musím přežít pro své děti. Jsem zoufalá, zachraňte mi prosím život.“

Šance, že Lauren Oliveová najde místo, kde by se mohla vyléčit, je ale malá. Britské úřady už dříve oznámily, že veškeré možnosti léčby dostupné v ostrovní zemi už byly vyčerpány. Alternativní léčbu, kterou nabízí onkologická klinika v mexické Tijuaně, totiž britský zdravotnický systém neumožňuje.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou
Rusko

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou

Rusko podle vedení americké armády shromáždilo podél hranice s Ukrajinou útvary mnoha různých druhů a „zjevně“ je v jeho možnostech tyto síly použít. Nejvýše postavený americký generál Mark Milley na pátečním brífinku hovořil o přítomnosti pozemních, vzdušných, námořních i jiných formací. Ministr obrany USA Lloyd Austin řekl, že konflikt není nevyhnutelný a že ruský prezident Vladimir Putin má i jiné možnosti než je rozsáhlý útok.

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě
Zahraničí

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě

Mezinárodní tým vedený českým vědcem Josefem Bryjou nalezl a popsal nový druh hlodavce – myš harennskou. Tyto myši žijí jen v horských lesích Etiopské vysočiny. Studii o drobném savci publikoval časopis Organisms Diversity & Evolution, uvedli zástupci Akademie věd ČR (AV). Tým tvoří vědci z Ústavu biologie obratlovců AV, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Severtsovova ústavu Ruské akademie věd.

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů
Koronavirus

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Osmitýdenní holčička zemřela s více než 60 zlomenými kostmi. Rodiče jsou už ve vězení

Velkou Británií otřásá další případ krutého týrání dítěte. Teprve osmitýdenní Aminy-Faye Johnsovou její rodiče dlouhodobě trýznili. Na konci dubna v roce 2019 dívenka přestala dýchat a ani přes snahu lékařů se ji nepodařilo oživit. Po následném rentgenu se zdravotníkům naskytl šokující snímek, holčička měla přes 60 zlomenin. Nyní byli její rodiče odsouzeni k pobytu za mřížemi.

Přibývá opakovaných nákaz covidem. I po prodělání se očkujte třetí dávkou, vybízí Chlíbek

Česko se potýká s rekordním počtem opakovaných nákaz koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví jich za čtvrtek eviduje přes 16 tisíc, což je nejvíc od začátku celé pandemie. Na vině je dle všeho vysoce nakažlivá varianta omikron. Podle odhadů resortu by reinfekcí mělo v následujících dnech přibývat. Podle vakcinologa Romana Chlíbka je nejlepší dosavadní ochranou kombinace očkování posilující dávkou a prodělání nemoci.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Zlínští lékaři provedli unikátní operaci. Pacientce pomůže na nohy nepotřebná kost

Naprosto unikátní operaci ve středu provedli lékaři v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Zákrok podstoupila pacientka, která skončila po autonehodě upoutaná na lůžko s rozdrceným bércem. Lékaři použili zdravou část lýtkové kosti, aby nahradili chybějící kus kosti holenní, která je ve spodní části nohy hlavní. Žena by tak mohla v budoucnu znovu chodit.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

reklama