reklama

Máte dva měsíce života, řekli lékaři matce dvou dětí. Boj s rakovinou přesto nevzdává

Británie žije smutným příběhem 28leté matky dvou malých dětí. Lauren Oliveové lékaři diagnostikovali rakovinu v pokročilém stadiu. Její poslední šancí na záchranu života je alternativní léčba v Mexiku. I když samoživitelka nastřádala potřebnou částku, nikam nepoletí. Doktoři jí totiž cestu letadlem kvůli riziku krevních sraženin nedoporučili.

reklama

Život se Oliveové začal hroutit na začátku roku 2019, když si na prsu nahmatala bulku o velikosti hrášku. Lékaři tehdy problém chybně připsali angíně, kterou neustále trpěla. Následnou únavu žena vyhodnotila jako důsledek stresu z rozvodu a péče o dvě děti. Jenže potíží začalo přibývat. U Oliveové propuklo vitiligo (neinfekční kožní porucha, kdy se na kůži nemocného začnou objevovat světlé skvrny nepravidelných tvarů, pozn. red.). A pak přišel šok.

V listopadu 2019, kdy už měla bulka na prsu čtyři centimetry, prokázalo vyšetření pokročilé stadium rakoviny. Ortel lékařů byl krutý: Matce dvou dětí zbývají měsíce života. Letos v červnu pak přišla další zdrcující zpráva. Nevyléčitelná forma rakoviny se rychle rozšířila i do jejích kostí a napadla také játra, pánev a míchu. Lékaři Oliveové sdělili, aby své děti připravila na to, že jí zbývají poslední dva měsíce života.

Rodina i přátelé se ale odmítli s tímto osudem smířit a dokázali dát dohromady 50 tisíc liber (1,5 milionu korun) na léčbu alternativní terapií, která by ženě teoreticky mohla zachránit život. Problém ale je, že onkologická klinika, která léčbu nabízí, se nachází v Mexiku a britští lékaři Oliveové nedoporučili letět, protože cestu letadlem by v tomto zdravotním stavu nemusela přežít.

„Udělám vše, abych dostala další šanci. Musím tu být pro své děti. Teď mi řekli, že nemůžu letět kvůli riziku krevních sraženin,“ řekla zoufalá matka 7leté Penny a 4letého Arthura pro Daily Mail. „Jsem úplně zničená. Ta neuvěřitelná podpora a finanční dary od cizích lidí, abych měla peníze na léčbu, která nakonec nebude. Ale to rozhodně nemohu přijmout,“ pokračovala.

Naděje pomalu zhasíná

Jedinou nadějí Lauren tak je najít alternativní léčbu někde blíže. „Prosím všechny, kteří to čtou a vědí o nějakém takovém místě, kontaktujte mě. Dochází mi čas a nechci svým dětem říct, že už tu s nimi maminka nebude. Cítím, že umírám, ale musím přežít pro své děti. Jsem zoufalá, zachraňte mi prosím život.“

Šance, že Lauren Oliveová najde místo, kde by se mohla vyléčit, je ale malá. Britské úřady už dříve oznámily, že veškeré možnosti léčby dostupné v ostrovní zemi už byly vyčerpány. Alternativní léčbu, kterou nabízí onkologická klinika v mexické Tijuaně, totiž britský zdravotnický systém neumožňuje.

Tagy:
Vondroušová to dokázala. Z Tokia neodjede s prázdnou, zahraje si finále s Bencicovou
OH 2021

Vondroušová to dokázala. Z Tokia neodjede s prázdnou, zahraje si finále s Bencicovou

Nepatřila mezi nasazené hráčky a fanoušci jí před olympiádou ze všech českých tenistek věřili snad nejméně. Teď Markétu Vondroušovou dělí jediná výhra od zisku zlaté medaile. V semifinále si 22letá rodačka ze Sokolova poradila se světovou šestkou z Ukrajiny Elinou Svitolinovou ve dvou setech 6:3 a 6:1 a nyní ji čeká poslední překážka v podobě Švýcarky Belindy Bencicové.

Camilla na obřadu a šokující porušení tradice. Co jste nevěděli o svatbě Charlese a Diany?

Královské svatby jsou vždy sledovanou událostí, nicméně obřad prince Charlese s Dianou Spencerovou 29. července 1981 je i po čtyřiceti letech stále tématem diskuzí. Jako u každé svatby nešlo vše podle představ. Atmosféru také narušovala přítomnost dlouholeté milenky. Jak se s Charles s Dianou poznali? A co všechno se během obřadu stalo? Na tyto a další otázky CNN Prima NEWS odpovídali odborníci napříč spektrem.

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

Živě
ON-LINE: Česko má jisté další medaile. USA našly po odstoupení Bilesové novou hvězdu

Jiří Lipták a David Kostelecký předvedli ve finále střelby na trap fantastické výkony. Prvně jmenovaný je olympijským šampionem, Kostelecký má stříbro. Čtvrté místo ve finále dvojskifu získali veslaři Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek. Tenistky Markéta Vondroušová a Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou se probojovaly do finále. Kanoistka Tereza Fišerová ve finále po sérii chyb skončila šestá. Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner dokázali ve svém prvním utkání po nákaze koronavirem prvně jmenovaného zvítězit.

Sledujte 360° s Robertem Šlachtou: Kdo z politiků ho štve a jak to má se ženami?

Volební modely připisují hnutí Přísaha šanci na poslanecká křesla. Proč ale nechce jeho předseda a expolicista Robert Šlachta říct, s kým by spolupracoval na úrovni dolní komory či přímo ve vládě? Kteří politici ho v poslední době naštvali? V čem spatřuje své slabiny a jak to má se ženami? To vše poodhalí speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Rozhovor s Robertem Šlachtou můžete sledovat od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo přímo zde v článku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama