reklama

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Byla to hloupá husa, která samozřejmě nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

reklama

Podle publicisty Alexandra Tomského se Meghan od počátku nachází v kolizi s celým britským národem. S tím souhlasí i Koukalová. „Problém začal, když Meghan vstoupila do královské rodiny a zjistila, že nemůže být úplně zticha. Použila svou roli vévodkyně ze Sussexu aby poučovala Brity o globálním oteplování či feminismu. To Britové zkrátka nesnesou,“ říká.

Podle ní Meghan nepochopila roli v královské rodině. „Svou roli brala jako Hollywood, nikoliv jako službu státu. Začala předvádět život v luxusu. Na oslavu narozenin odletěla do Ameriky na náklady britských poplatníků. Bod zlomu také nastal v době, kdy si v jednom z rozhovorů stěžovala na jednu ze svých služebních cest draze oblečena a s ansámblem,“ uvádí Koukalová.

Podle Tomského si zkrátka princ Harry nikdy neměl takovou ženu vzít. „Američanka nemůže pasovat do tisíciletého protokolu. Královská rodina je opravdu zvláštní, je to silný majestát, který proniká do celé společnosti,“ myslí si Tomský. Podle něj navíc Meghan pochází ze špatné rodiny. „Nebyla kultivovaná ani příliš vzdělaná. Nebyla ani zvyklá na takový bulvár, jaký mají ve Velké Británii. Dělali si z ní srandu, ona ji ale neunesla a začala je obviňovat z rasismu,“ doplňuje publicista.

Srovnávat Meghan s Dianou je nesmyslné

Tento týden zveřejnila stanice CBS úryvky rozhovoru prince Harryho a Meghan s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou. Princ Harry v nich uvedl, že „nejvíce se obává toho, že se historie bude opakovat“. Podle Koukalové se však historie rozhodně neopakuje. „Přístup bulváru byl v 90. letech jiný než dnes. Bulvár po smrti Diany prošel sebereflexí. Meghan rozhodně není obětí tisku a bulváru. S Dianou ji není v čem srovnávat,“ upozorňuje zástupkyně šéfredaktora Expres.cz. „Největším úspěchem Meghan je, že si vzala bohatého muže,“ popisuje Koukalová.

I Tomský si myslí, že není na místě srovnávat vévodkyni ze Sussexu s princeznou Dianou. „Je to absolutně nesmyslné. Diana pocházela z vysokého šlechtického rodu a jejím praprastrýcem byl Winston Churchill. Meghan nemohla zapadnout do královské rodiny, je Američanka,“ poukazuje.

Celý rozhovor bude zveřejněn už 7. března. Co v něm přesně zazní a jak zareaguje královská rodina, hosté pořadu 360° Pavlíny Wolfové odhadnout nedokázali. „Myslím si, že nebude královské rodině doporučeno, aby se na pořad dívala. Ale stejně tomu neutečou v médiích,“ říká Koukalová.

Spekulovalo se také o tom, že princ Harry chtěl premiéru rozhovoru odložit kvůli špatnému zdravotnímu stavu prince Phillipa, který už více než týden leží v nemocnici. „Hlavní důvod, proč chtějí, aby o rozhovoru nevěděl princ Phillip je, že se Meghan může otřít o královnu, které však Phillip celý život slouží. Pokud napadnou královnu, mohlo by to jeho zdravotní stav zhoršit,“ podotýká Koukalová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku
Koronavirus

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka
Pořady

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

reklama