reklama

Silnice pokryje ledovka, varují meteorologové. Ochladí se, sníh ale nečekejte

Na jihovýchodní straně Českomoravské vrchoviny a na jižní straně Drahanské vrchoviny, Jeseníků a Oderských vrchů hrozí při mrholení a mrznoucích mlhách pravděpodobná tvorba ledovky a námrazy. Výstrahu platnou od pondělního večera do úterního odpoledne vydal Český hydrometeorologický úřad.

reklama

pondělí nás čeká zataženo s nízkou oblačností, zpočátku ojediněle, postupně místy polojasno. Ojediněle může přijít i mrholení či mlhy, které ráno a večer mohou být mrznoucí – zejména na Českomoravské vrchovině, kde se v pondělí večer začne tvořit ledovka a námraza. Nejvyšší teploty 2 až 7 °C, v 1 000 metrech na horách kolem 3 °C.

úterý můžeme očekávat zataženo až oblačno, na Českomoravské vrchovině a na severu Moravy místy, jinde mlhy, mrholení, zpočátku i mrznoucí. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, na Frýdlantsku a místy na severovýchodě kolem 7 °C.

Zataženo s nízkou oblačností

Během celého týdne pak můžeme podle ČHMÚ očekávat srážky většinou slabé, více jich bude hlavně ve středu a o víkendu, kdy se mohou objevit i sněhové vločky. Teploty příliš kolísat nebudou, v noci se budou pohybovat kolem nuly, přes den pak převážně od 2 do 7 °C.

„Na nebi bude zataženo s nízkou inverzní oblačností a teplotami vesměs do čtyř stupňů,“ shrnul meteorolog ČHMÚ Josef Hanzlík počasí na příští dny.

K tématu

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Za takzvaný papalášský večírek v zavřeném teplickém hotelu padají hlavy. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) složil poslanecký mandát a ve funkci skončil i další z účastníků – ředitel libereckých policistů Vladislav Husák. Kdo je papaláš a kdo není, o to se teď hraje? Mají účastníci tajných večírků rezignovat? Je takový trest odpovídající? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové budou poslanec a předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml. a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

Koronavirus

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Poslanci podporují povinné respirátory, ale pouze pokud jich bude dost, budou zdarma nebo pokud vláda zastropuje jejich ceny. Vláda by zároveň měla podle nich podpořit české firmy, které vyrábí kvalitní produkty a nenakupovat nefunkční zboží v Číně. Česko je nejlepší na světě a stát by to měl využít. Povinné nošení respirátorů po vzoru Rakouska nebo Německa navrhl minulý týden premiér Andrej Babiš.

K věci

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské

Narodil se na západě Německa, s velkou vervou se ale hlásí k českým kořenům. Bernd Posselt je u nás známý hlavně jako šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení a kritik Benešových dekretů. Je zastáncem spojené Evropy a navrhuje, aby Německo pomohlo České republice se zvládáním koronavirové pandemie. Jak vnímá současnou situaci v Evropě? A chtěl by se někdy vrátit zpátky do České republiky? Na tyto otázky odpovídal v pořadu K věci Petry Vinterové.

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak si s námi jeden policajt vytřel zadek

Názory

Domácí zpravodajství

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Další články
reklama
reklama