reklama

Silný déšť i tuhé mrazy až -12°C. Začátek února bude jako na houpačce

Od mrazů, přes déšť až po teploty vysoko nad nulou. Česko čeká v neděli a následujícím týdnu extrémně proměnlivé počasí. Zatímco v noci z neděle na pondělí by na některých místech republiky mělo být až -12 °C, ve středu mohou teploměry ukazovat až deset nad nulou. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama

Největší mrazy by měly být ve východních Čechách a na severu Moravy. Výstraha meteorologů platí od nedělní sedmé hodiny večerní do pondělních devíti ráno. K tomu bude foukat slabý vítr, zejména od severovýchodu.

Během pondělí budou teploty lehce nad nulou, srážky by do Česka měly dorazit ve večerních hodinách. Pršet by ale mělo celý následující týden. Spolu s deštěm se začne také razantně oteplovat, ve středu by na některých místech našeho území mohlo být až deset nad nulou. O víkendu se ale opět ochladí. Přidat by se mohlo také husté sněžení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je aktuálně kurz 1,46:1, na výhru se dá sázet v kurzu 2,5:1. Největším favoritem na příštího premiéra je předseda Pirátů Ivan Bartoš (1,9:1) před současným předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO, 2,5:1). Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k vítězství ANO, nejvyšší sázka je 300 000 korun. Mezi dalšími kandidáty jsou i šéf ODS Petr Fiala či bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
Další články
reklama
reklama