CNN Prima News Michal Klíma

Michal Klíma

Výpis příspěvků ke štítku „Michal Klíma“

Dezinformace na internetu? Jako boj s větrnými mlýny. Nedá se vyhrát, říká odborník

25. ledna 2023 08:13

Boj s dezinformacemi na internetu se nedá vyhrát. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ředitel Institutu H21 Adam Růžička. „Potřebovali bychom mít velkou čínskou firewall a desetitisíce státních úředníků, kteří by ty informace filtrovali,“ přiblížil účinné řešení. Podle vládního zmocněnce pro oblast médií a dezinformací Michala Klímy může v současné situaci nejvíce pomoci vzdělávání lidí, aby sami rozpoznali pravdivý obsah od fake news.

Klíma: Hrozí elitní autoritářství. Úderničtí aktivisté lustrují odborníky, jako je Drulák

7. prosince 2022 05:41

Hrozí v České republice nástup jakéhosi autoritářského systému? Politolog Michal Klíma v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že mít nekonformní názory je v dnešní společnosti problematické. Jako příklad uvedl Petra Druláka, který kvůli svým kontroverzním pohledům na ruskou invazi čelí časté kritice. Klíma ve svém komentáři rovněž pojmenoval tři hlavní proudy, které podle něj v Česku vykazují autoritářské sklony. Patří mezi ně i „pátá ruská kolona“.

Slovensko pod tíhou dezinformací. Zhrozili se i kongresmani USA, apelují na Zuckerberga

23. května 2022 06:20

Dezinformace jsou hojně šířené a v době války na Ukrajině či pandemie koronaviru to platí ještě více. Mocně se objevují například u nás a také na Slovensku. Situace u našich východních sousedů je natolik závažná, že si jí všimli i američtí kongresmani. Ti nyní apelují na internetovou společnost Meta, provozovatele sociální sítě Facebook či Instagram, aby s dezinformacemi na svých platformách na Slovensku něco dělala.

Vládní zmocněnec pro dezinformace? Jen nástroj kabinetu k ovládání médií, kritizuje Vávra

26. března 2022 11:54

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) v souvislosti s hrozbou ruské dezinformační kampaně vytvořil post vládního zmocněnce pro boj s dezinformacemi. Podle zakladatele Společnosti pro obranu svobody projevu a herního vývojáře Daniela Vávry jde o prostředek vlády, jak ovládat média. Dlouhodobý kritik cenzury na internetu to řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Medicínská elita je očerňována medicínskou lůzou. Ukončeme restrikce, vyzývá rektor

31. ledna 2022 22:32

Zástupci medicínské elity jsou očerňování „medicínskou lůzou“ a označeni za dezinformátory, zlobil se rektor Metropolitní univerzity Praha (MUP) Michal Klíma. V pořadu 360° uvedl, že současná opatření, která část obyvatel uvrhla do role lidí druhé kategorie, jsou „největším útokem na demokracii od rozpadu Sovětského svazu“. Na jeho slova reagoval virolog Jiří Černý. „Jsem rád, že pan Klíma – shodně s ruským prezidentem Putinem – bere rozpad SSSR jako katastrofu,“ rýpl si.

Klíma: Vytváříme kult očkování. Zjednodušujete složitý problém, odporoval mu Cikrt

23. listopadu 2021 06:40

Politolog a rektor pražské Metropolitní univerzitní Michal Klíma v pořadu 360° kritizoval rozdělování společnosti. Zejména se mu příčí jednání s neočkovanými. „Část populace je označena za lidi horší kategorie a nemají přístup do veřejného prostoru. Vytváří se kult očkování,“ mínil. Šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt s tím ale zásadně nesouhlasí, podle něj to neodráží realitu a politolog si jen zjednodušuje život.

Pieta není namístě. Za adoraci nacistů může nedostatek vzdělání, míní Klíma

26. května 2020 23:38

Nakladatelství Naše vojsko vyrábí a prodává kalendáře s portréty nacistických vůdců. Předseda Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma na firmu podal trestní oznámení, podle něj porušuje zákon a propaguje hnutí potlačující právo a svobodu člověka. Klíma byl spolu se senátorem Václavem Láskou a předsedou Poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Sledujte živě: Hlavní zprávy na CNN Prima NEWS startují už v 18:55!

26. května 2020 18:05

Překračovat hranice na stanovených místech bude možné bez časového omezení. Nadále ale bude při návratu povinný negativní test na COVID-19. Lékaři Maxíkovi před necelými dvěma týdny aplikovali nejdražší lék na světě, má zastavit odumírání buněk. Předseda Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma podal trestní oznámení na nakladatelství Naše vojsko. Na rok 2021 vydalo totiž kalendář s portréty dvanácti nacistických pohlavárů. Nejen to uvidíte v hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Dnes s Klárou Doležalovou a Karlem Voříškem.

Naše vojsko prodává kalendáře s nacisty, čelí kvůli tomu trestnímu oznámení

25. května 2020 18:11

Předseda Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma podal trestní oznámení kvůli kalendáři s portréty osobností třetí říše pro rok 2021, které vydalo nakladatelství Naše vojsko. Společnost podle něj porušila zákon, který zakazuje propagaci hnutí potlačujícího práva a svobody člověka. Klíma zároveň požádal poslance, aby v zákoně výslovně označili prodej za formu propagace. Napsal to ve vyjádření zaslaném ČTK.