CNN Prima News Michel Fleischmann

Michel Fleischmann

Výpis příspěvků ke štítku „Michel Fleischmann“

Emmanuel Macron počítá s návštěvou Česka, slíbil, že dorazí nejpozději v březnu

Francouzský prezident Emmanuel Macron v příštím roce navštíví Prahu. Cesta by se měla uskutečnit nejpozději v březnu. CNN Prima NEWS to oznámila česká hlava státu Petr Pavel během dvoudenní návštěvy Francie. Se svým francouzským protějškem mimo jiné jednal například o podpoře Ukrajiny či jaderné energetice, ve které jsou Česko s Francií spojenci na evropské půdě. Pavel v Paříži mimo jiné odhalil další lavičku Václava Havla.

Nálada se změnila. Francouzští politici už vnímají ČR jako schopnou zemi, tvrdí velvyslanec

Francie nesmírně oceňuje českou pomoc Ukrajině. A české předsednictví v Radě Evropské unie ji přesvědčilo, že jsme schopná a důvěryhodná země. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl český velvyslanec v zemi galského kohouta Michel Fleischmann. Ambasador také popsal, jak Francouzi vnímají spisovatele Milana Kunderu. Vyjádřil se rovněž k drsným protestům, které ve Francii často probíhají. Podle něj patří do tamního politického koloritu, za velký problém ale považuje fakt, že se střetů nově účastní dětské gangy.

Macron ještě letos dorazí do Prahy, v plánu je nová dohoda s ČR, říká velvyslanec Fleischmann

Francouzský prezident Emmanuel Macron by měl ještě letos zamířit na návštěvu České republiky. Redakci CNN Prima NEWS to řekl český velvyslanec ve Francii Michel Fleischmann. Cesta do Prahy by mohla proběhnout v listopadu. Plánovaná návštěva je důkazem výborných vztahů mezi Českem a Francií, které jsou na nejlepší úrovni v historii, zdůraznil velvyslanec. Ministerstvo zahraničí ani francouzské velvyslanectví informaci doposud oficiálně nekomentovaly.

Velvyslanec: Kundera si přál být pohřben v Česku. Přednášel nám ve vinárně, vzpomínal Bočan

Nejen literární svět zasáhla zpráva o úmrtí jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů Milana Kundery, který v úterý zemřel v Paříži ve věku 94 let. V prostorech českého velvyslanectví ve francouzské metropoli bude umístěna kondolenční kniha, uvažuje se také o výstavě literátových kreseb. Ve vysílání Radiožurnálu to uvedl velvyslanec ve Francii Michal Fleischmann. Sdělil také, že podle své manželky Věry Kunderové si známý autor přál být pohřben ve svém rodišti Brně. Na pedagogické působení Kundery na FAMU si ve vysílání CNN Prima NEWS vzpomněl také scénárista Hynek Bočan.