reklama
CNN Prima News Miloslava Vostrá

Miloslava Vostrá

Výpis příspěvků ke štítku „Miloslava Vostrá“

Arenberger má mimořádně hroší kůži. Měl už dávno skončit, vyzývá opozice

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) by měl kvůli nepřesnostem ve svých majetkových přiznáních rezignovat, shodli se v Partii opoziční poslanci. Europoslanec z ODS Alexandr Vondra řekl, že Arenberger má hroší kůži, do funkce šel jen kvůli dotacím pro svou kliniku a ještě několik let zpět by skončil do 24 hodin. S tím souhlasí i poslankyně KSČM Miloslava Vostrá či zástupce SPD Jiří Kobza. Naopak vládní zástupce Robert Králíček (za ANO) se šéfa zdravotnického resortu zastal.

Vondra: Hamáček kecal, jako když tiskne. Těm povídačkám nemůže věřit ani on sám

Těmto cimrmanovským povídačkám nevěřím, nemůže jim věřit ani sám vicepremiér Hamáček, prohlásil v Partii europoslanec a člen ODS Alexandr Vondra. Předsedu ČSSD poté označil za kecala a vyzval ho k rezignaci. Pochyby o tom, zda Hamáčkova cesta do Moskvy měla být zastíracím manévrem, má také poslankyně KSČM Miloslava Vostrá. Poslanec za ANO Robert Králíček naopak vládnímu kolegovi věří.

Komunisté se přidávají k SPD. Nouzový stav vyhlášený v neděli je neústavní, usnesli se

Nedělní vyhlášení nouzového stavu vládou po dohodě s kraji pokládají komunisté za neústavní. Dohodlo se na tom v úterý širší vedení KSČM. Podle poslankyně Miloslavy Vostré se komunisté přidají k iniciativě zařadit rozpravu o na toto téma na schůzi Sněmovny v tomto týdnu. Pokus o vyvolání mimořádné schůze ke zrušení nouzového stavu ohlásila opoziční SPD. Potřebuje 40 poslaneckých podpisů, klub hnutí čítá 19 členů. Podle Vostré by ani s 15 hlasy komunistů nedala SPD potřebný počet dohromady.

Šlechtová chtěla hlasovat proti státnímu rozpočtu. Klub ANO jí v tom ale zabránil

Vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) se nakonec podařilo návrh státního rozpočtu pro příští rok odhlasovat. Musela však kvůli podpoře přistoupit na požadavek KSČM – přesunout částku 10 miliard korun z armádní kapitoly do rozpočtové rezervy. S tím mimo jiné nesouhlasí ministr obrany Lubomír Metnar a jeho předchůdkyně Karla Šlechtová (oba za ANO). Ta avizovala, že by se proti škrtům u armády postavila. Klub hnutí ANO jí však nedovolil hlasovat.

Ferjenčík: U vlády dochází k úplnému rozkladu, každý den mění svá rozhodnutí

Vláda kromě státního rozpočtu řeší také prodloužení nouzového stavu. Ten aktuálně platí do 23. prosince, ale vláda by jej chtěla prodloužit až do 22. ledna. Dojde skutečně na takové řešení? Jaký mají na nouzový stav názor opoziční poslanci? A jak si vláda v této otázce vede? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové byli poslanci Miloslava Vostrá (KSČM), Jan Skopeček (ODS) a Mikuláš Ferjenčík (Piráti). Zástupci vládních stran, tedy ANO a ČSSD, pozvání CNN Prima NEWS odmítli.

Skopeček z ODS: Koalice přestala fungovat, vládu drží u moci jen snaha udržet křesla

V pátek dojde na pokračování schůze poslanců, na jejímž konci by mělo dojít na hlasování o státním rozpočtu na příští rok. Menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD však nemá vyjednanou podporu, neboť na požadavky KSČM, která svými hlasy kabinet běžně podporuje, vláda zatím nepřistoupila. Co komunisté požadují? A jaký je názor ostatních stran? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové byli předsedkyně rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Miloslava Vostrá (KSČM) a místopředsedové výboru Jan Skopeček (ODS) a Mikuláš Ferjenčík (Piráti).

Deset miliard armádě chybět nebude. Přesun peněz je otázkou priorit, říká Vostrá

Ve středu by měli poslanci v prvním čtení projednat návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok. Vláda počítá se schodkem 320 miliard korun. Prvním čtením návrh zřejmě projde. Jaké podmínky bude mít pro podporu rozpočtu KSČM? V pořadu K věci na CNN Prima NEWS odpovídala šéfka rozpočtového výboru poslanecké sněmovny poslankyně Miloslava Vostrá (KSČM).

Kalousek: Vláda sáhla vnoučatům do kočárků a vzala z nich pět tisíc pro důchodce

Vláda prohlásila, že důchodcům v prosinci přidá pět tisíc korun. Je však rouškovné rozpočtově zodpovědné? Odkud vláda vezme peníze? A byly vládní programy na podporu proti pandemii prospěšné? Na tato témata spolu v pořadu 360° Pavlíny Wolfové diskutovali předsedkyně sněmovního rozpočtového výboru Miloslava Vostrá (KSČM) a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

reklama