mír

Výpis příspěvků ke štítku „mír“

Sledujte Partii s Bartoškem i Kotenem. Lze s ruským agresorem vyjednat mír?

19. ledna 2023 23:14

Jedním z častých témat prezidentské kampaně je válka na Ukrajině a případné dosažení míru. I o tom v nedělní Partii diskutovali ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a její předchůdce – poslanec Lubomír Metnar (za ANO). Ve druhé části se pak uskuteční tradiční velká debata čtyř politiků z různých parlamentních stran. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Vím, že vyhrajeme. Mírový plán máme připravený, prohlásil Zelenskyj v Bílém domě

21. prosince 2022 23:42

Americký prezident Joe Biden přivítal v Bílém domě vzácnou návštěvu. Do Washingtonu přicestoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ten po společném jednání s Bidenem hned několikrát poděkoval za masivní podporu, kterou Spojené státy Ukrajině dlouhodobě poskytují v boji proti ruskému agresorovi. Zelenskyj dále zmínil své přesvědčení, že Ukrajina nad ruskými okupanty zvítězí. „Mírový plán máme připravený,“ dodala ukrajinská hlava státu.

Ať je šampionem mír. Zelenskyj zveřejnil poselství, které mu FIFA zatrhla odvysílat

18. prosince 2022 16:09

Mezinárodní fotbalová federace FIFA si přidělala další nepřátele tím, že odmítla před nedělním finálovým zápasem mistrovství světa mezi Argentinou a Francií pustit mírové poselství ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Hlava státu zmítaného válkou veřejnosti nabídla, co mělo zaznít na katarském stadionu Lusail.

Válka na Ukrajině neskončí, dokud bude Putin naživu. Západ to neovlivní, míní spisovatel

23. listopadu 2022 05:22

Po devíti měsících od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu je naděje na příměří mezi Kyjevem a Moskvou stále v nedohledu. Jeden z nejvýznamnějších ruských spisovatelů současnosti, Michail Šiškin, je přesvědčen, že zástupci Západu ani Ukrajiny nemůžou mír zajistit sami. Podle něj totiž konflikt bude trvat do té doby, dokud bude naživu ruský prezident Vladimir Putin. Šiškin, který je velkým kritikem kremelské politiky, to řekl v rozhovoru pro švýcarský deník Berner Zeitung.

Chodorkovskij: Jednat s Putinem o míru? Nebuďte směšní. Je to mafián, co nedrží slovo

13. listopadu 2022 08:27

Dokud bude Vladimir Putin sedět v Kremlu, na Ukrajině žádný mír nebude. Myslí si to bývalý šéf těžařské společnosti Jukos a Putinův oponent i politický vězeň Michail Chodorkovskij. V komentáři pro časopis The Economist rovněž důrazně varuje před jakýmkoli naskakováním na Putinovy náznaky o ochotě jednat na Ukrajině o míru. Podle Chodorkovského jde jen o zastírací manévr, pomocí něhož chce vládce Kremlu získat čas a také otestovat sílu či slabost Západu.

Žádný prostor pro jednání s Moskvou teď není, řekl analytik. Co by Rusko muselo udělat?

6. listopadu 2022 18:36

Je čas mluvit o možném příměří v případě ukrajinsko-ruského konfliktu? Na tom se v nedělní Partii neshodli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec Radek Vondráček (ANO). Stejným tématem se pak v Partii PLUS zabývali i bezpečnostní analytik Martin Svárovský a rusista Jiří Just. Svárovský zastává podobný postoj jako Lipavský, tedy že vzhledem k agresivnímu chování Moskvy jsou jednání o příměří de facto nemožná.