reklama

Loupež kvůli šesti korunám: Muži vytáhli na chlapce nůž, teď jim hrozí až 10 let

Brněnští kriminalisté vyšetřují loupežné přepadení kvůli pouhým šesti korunám. Dva pachatelé obklíčili 16letého chlapce a vyhrožovali mu, že pokud jim nedá peníze, pobodají ho. I když si mladíci přišli jen na pár drobných, které měl hoch u sebe, za loupežené přepadení jim teď hrozí až 10 let za mřížemi.

reklama

Mladíci přepadli chlapce na autobusové zastávce v Brně na Palackého třídě. Zrovna byl na cestě za spolužáky, když ho na chodníku obestoupili dva mladíci. „Jeden si ke mně stoupl ze strany, asi abych mu neutekl. Vytáhli nůž a řekli, že jestli jim nedám peníze, pobodají mě,“ uvedl ve své výpovědi přepadený chlapec.

Smlouvat s dvojicí pachatelů bylo marné. Byli totiž starší, silnější a navíc ozbrojení. Útočníci si ale vybrali špatně, chlapec totiž u sebe v podstatě nic neměl – ani mobil, ani peněženku. Nakonec nahmatal aspoň pár drobných. „Pod pohrůžkou bodnutí nožem vydal pár mincí, které našel po kapsách, celkem šest korun,“ popsal policejní mluvčí Jihomoravského kraje David Chaloupka.

Mladíci měli smůlu také proto, že celou jejich akci natočily kamery umístěné na vedlejším domě. „Při loupeži nehraje velkou roli, jaký prospěch při činu získají. Nyní jim za to hrozí až 10 let za mřížemi,“ doplnil mluvčí.

Nejprve je ale policisté musí dopadnout, a proto se teď obrací s prosbou na veřejnost. Pokud někoho z nich poznáváte, volejte 158, nebo se obraťte na redakci Krimi zpráv.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

Aktualizováno

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

Alžběta II. sepsula světové lídry kvůli klimatu. Dráždí mě, když jen mluví a nic nedělají

Velká Británie bude koncem října hostit klimatický summit OSN COP 26, kde světoví lídři každoročně hledají řešení, jak se vypořádat s globálním oteplováním. Jenže královna Alžběta II. se obává, že politici, jejichž země patří mezi největší znečišťovatele, na summit vůbec nepřijedou. Královna proto lídry sepsula při návštěvě parlamentu ve Walesu.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama