reklama
CNN Prima News mobilní operátoři

mobilní operátoři

Výpis příspěvků ke štítku „mobilní operátoři“

O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli

Slovenská pobočka mobilního operátora O2 dočasně blokovala přístup na populární streamovací portál Twitch. Důvodem bylo rozhodnutí soudu, který na žádost slovenského Úřadu pro regulaci hazardních her (ÚRHH) zakročil proti jednomu z uživatelů. Protože ale nešlo blokovat konkrétní profil osoby, šla mimo hru celá stránka. Nakonec ÚRHH i O2 přehodnotily situaci a server opět zpřístupnily, uvedl slovenský operátor pro CNN Prima NEWS.

Vycházky jen s SMS povolenkami. Slováci zvažují extrémní opatření proti koronaviru

Chcete vyjít z domova? Pošlete nám SMS zprávu, za jakým účelem chcete ven, a my vám odepíšeme, zda můžete. Takto to může zanedlouho vypadat na sousedním Slovensku. Ministr zdravotnictví Marek Krajčí totiž hlásí, že současná opatření proti koronaviru stále nezafungovala, a tudíž přicházejí do hry extrémní varianty jako právě chození ven pouze s SMS povolenkami.

Operátoři o SMS k očkování netušili. Vše zjistili až po spuštění systému

Operátoři se dozvěděli o požadavku státu na SMS ověření při registraci k očkování proti nemoci COVID-19 až po spuštění systému. Na Twitteru to uvedl výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiří Grund. Zakládajícími členy asociace jsou mobilní operátoři O2, T-Mobile a Vodafone, jejichž vyjádření zjišťujeme. Systém pro registraci lidí starších 80 let na očkování, který byl spuštěn v pátek v 8:00, měl problémy. SMS s PIN kódy pro registraci lidem přicházely se zpožděním.

Chceme předvídatelné prostředí pro stavbu 5G sítí, požadují operátoři po státu

Ministerstvo průmyslu a obchodu uspořádalo neveřejnou on-line tiskovou konferenci o budoucnosti budování mobilních sítí páté generace v Česku. A také o zajištění jejich kybernetické bezpečnosti. Podle ministra Karla Havlíčka (za ANO) je na tom Česká republika skvěle a zahraniční partneři nás prý oceňují. Podle operátorů to ale taková selanka není. Stát prý totiž opatření v oblasti kyberbezpečnosti připravuje v utajení a s nikým se o nich nebaví. Na rozdíl od Českého telekomunikačního úřadu.

Šéf Ericssonu se zastal Huawei. Nesouhlasí s jejím vylučováním z budování 5G sítí

Výkonný ředitel švédské technologické společnosti Ericsson Börje Ekholm se zastal svých čínských konkurentů. Ohradil se proti nedávnému rozhodnutí švédského telekomunikačního regulátora PTS, který de facto z účasti na budování 5G infrastruktury vyloučil společnosti Huawei a ZTE. Za Huawei se nedávno postavil také ředitel německé pobočky operátora Vodafone Hannes Ametsreiter.

reklama