CNN Prima News mobilní operátoři

mobilní operátoři

Výpis příspěvků ke štítku „mobilní operátoři“

Sledování mobilů? Na Slovensku přijali návrh na zjišťování čísel kvůli karanténě

18. prosince 2021 21:47

Slovenská vláda se v čele s premiérem Eduardem Hegerem rozhodla tvrdě zakročit proti nepoctivcům. Od 1. února vchází v platnost upravený zákon o elektronických komunikacích. Díky němu bude moci Úřad veřejného zdravotnictví žádat mobilní operátory o telefonní čísla lidí, kteří se vrací na Slovensko z epidemicky rizikové země.

Babiš se chlubí, že Čechům zlevnil data. Máme je druhé nejdražší v EU, reaguje opozice

19. září 2021 06:37

Češi mají druhá nejdražší mobilní data v Evropské unii, ta se proto znovu před volbami stávají zásadním politickým tématem. Premiér Andrej Babiš již mnohokrát řekl, že levnější data jsou pro jeho vládu prioritou, v minulosti kvůli nim například odvolal ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou. Aktuálně se chlubí, že se skutečně dosáhlo nižších cen. Opozice však upozorňuje, že data nadále zůstávají nejen mezi nejdražšími v Evropě, ale také na celém světě.

Zatuchlý rybník s operátory. Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

3. srpna 2021 19:48

Příčka, která Čechy nepotěší. Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) naopak tvrdí, že operátoři zlevňují a že průzkumy nepočítají s neomezenými balíčky.

Jak motivovat mladé k očkování? Mají rádi tenisky, tak ať o ně soutěží, navrhuje Babiš

9. července 2021 19:33

S nápadem, že ti, kteří se nenaočkují proti covidu, by měli platit vyšší zdravotní pojištění, přišel biochemik Jan Konvalinka. Budou podle něj totiž potřebovat větší péči lékařů. Premiér Andrej Babiš (ANO) ale v pátek řekl, že chce mladé motivovat k očkování pozitivně. Navrhuje pro ně soutěž o tenisky nebo levnější mobilní data.

O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli

24. června 2021 19:40

Slovenská pobočka mobilního operátora O2 dočasně blokovala přístup na populární streamovací portál Twitch. Důvodem bylo rozhodnutí soudu, který na žádost slovenského Úřadu pro regulaci hazardních her (ÚRHH) zakročil proti jednomu z uživatelů. Protože ale nešlo blokovat konkrétní profil osoby, šla mimo hru celá stránka. Nakonec ÚRHH i O2 přehodnotily situaci a server opět zpřístupnily, uvedl slovenský operátor pro CNN Prima NEWS.

Vycházky jen s SMS povolenkami. Slováci zvažují extrémní opatření proti koronaviru

1. února 2021 17:52

Chcete vyjít z domova? Pošlete nám SMS zprávu, za jakým účelem chcete ven, a my vám odepíšeme, zda můžete. Takto to může zanedlouho vypadat na sousedním Slovensku. Ministr zdravotnictví Marek Krajčí totiž hlásí, že současná opatření proti koronaviru stále nezafungovala, a tudíž přicházejí do hry extrémní varianty jako právě chození ven pouze s SMS povolenkami.