reklama

Mrazivý víkend potrápí řidiče, vydána je dokonce i výstraha. Očekávejte sněžení i náledí

V nadcházejících dnech teploty klesnou i pod bod mrazu, chladný víkend tak může potrápit nejen řidiče. Meteorologové proto vydali pro sobotní dopoledne výstrahu před námrazou. I v průběhu týdne varují před náledím nebo před tvorbou sněhových jazyků.

reklama

Sobota bude zatažená až polojasná, mohou se však vyskytnou mlhy, většinou mrznoucí. „Ojediněle se objeví sněhové přeháňky, na východě území zpočátku sněžení. Přes den předpovídáme oblačno až zataženo, místy, zejména ve východní polovině území se objeví občasné sněžení nebo sněhové přeháňky,“ předpovídají meteorologové.

Nejnižší noční teploty klesnou k 0 až -4 °C, nejvyšší teploty dosáhnou 0 až 4 °C. Pro sobotní dopoledne také platí výstraha, kterou ČHMÚ neustále aktualizuje. Sledovat ji můžete zde. Meteorologové také varují, že v noci, zejména na Moravě a ve Slezsku, se bude lokálně tvořit náledí nebo zmrazky.

neděli bude zataženo až oblačno, na většině území ČHMÚ předpovídá občasné sněžení, a to v lokalitách pod 300 metrů. Na východě bude zpočátku na území pod 600 metrů déšť se sněhem nebo déšť. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 0 až 4 °C, nejnižší noční teploty 0 až -4 °C.

Pondělí bude ještě o něco chladnější. Meteorologové očekávají převážně velkou oblačnost, místy sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. „Nejnižší noční teploty klesnou -1 až -5 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce až -8 °C, lokálně se může vytvořit náledí nebo zmrazky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi -1 až 3 °C,“ uvádí.

úterý bude zataženo až oblačno, místy se objeví sněhové přeháňky, odpoledne od západu bude sněžit, a to v polohách pod 500 metrů, postupně se změní déšť se sněhem nebo déšť. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi -1 až -5 °C, nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Opět si dejte pozor na náledí a zmrazky, od vyšších poloh tvorba sněhových jazyků.

⬇️🌡❄️Teploty spadly na všech místech ČR kromě Ostravska pod bod mrazu. Při protrhané obloze a sněhové pokrývce klesly...

Posted by Český hydrometeorologický ústav on Friday, November 26, 2021
Tagy:

Hlavní zprávy

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let
Kultura

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama