reklama

Muž věřil, že koronavirus je podvod. Pak kvůli němu zemřela jeho manželka

Brian věřil, že koronavirus je hoax. Poté na něj zemřela jeho manželka Erin.
Zdroj: Facebook.com

Taxikář Brian Lee Hitchens z Floridy se svou manželkou Erin věřili, že koronavirus je hoax. Na sociálních sítích četli, že virus byl vyroben v laboratoři, je spojený s 5G sítěmi nebo že má lehký průběh podobný chřipce. Když začátkem května onemocněli, nevyhledali včasnou pomoc a později byli pozitivně testováni na COVID-19. 46letá žena se z nemoci neuzdravila a v srpnu zemřela na srdeční problémy spojené s koronavirem.

reklama

Erin, která byla farářkou na Floridě, trpěla astmatem a poruchou spánku. Její manžel na svém profilu na Facebooku popsal, že ani jeden z manželského páru nedodržoval zdravotní pokyny, protože četli na internetu, že koronavirus je podvod. Brian nadále pracoval jako řidič taxi, aniž by dodržoval bezpečný odstup od zákazníků nebo nosil roušku.

Když v květnu onemocněli, nevyhledali včas zdravotnickou pomoc. Následně byli pozitivně testováni na koronavirus. „Měl jsem poslouchat od začátku. Doufám, že mi manželka odpustí. Je to skutečný virus, který postihuje každého jinak. Nemohu změnit minulost. Můžu žít jen v přítomnosti a dělat lepší rozhodnutí v budoucnu,“ uvedl Brian pro BBC s tím, že manželka mu chybí, ale v současné době je na lepším místě.

Taxikář Brian Lee Hitchens z Floridy se svou manželkou Erin věřili, že koronavirus je hoax.
Taxikář Brian Lee Hitchens z Floridy se svou manželkou Erin věřili, že koronavirus je hoax.

Neměl jsem věřit tomu, co jsem četl na sociálních sítích

Brian ani Erin nebyli přesvědčení, že COVID-19 je reálný. Mysleli si, že virus je podvod spojený s technologií 5G nebo že je to skutečné, ale velmi mírné onemocnění. Takové teorie totiž četli na sociálních sítích. „Mysleli jsme si, že toho vláda využívá, aby odvrátila naši pozornost,“ upozornil Brian.

Poté, co v květnu s manželkou onemocněli, na Facebooku vysvětlil, že neměl věřit tomu, co četl na internetu. „Pokud musíte jít ven, buďte moudří a ne pošetilí, jako jsem byl já. Nestane se vám to, co se stalo mně a mé ženě,“ napsal Brian.

Many people still think that the Coronavirus is a fake crisis which at one time I did too and not that I thought it wasn...

Posted by Brian Lee Hitchens on Tuesday, May 12, 2020

Je potřeba udělat více

Lékaři a odborníci varovali, že je mnoho případů, kdy si lidé nepřímo ubližují fámami, konspiračními teoriemi a chybnými zdravotními informacemi. Podle nich se na sociálních sítích šíří i protivakcinační výzvy.

„Na našich platformách nepovolujeme dezinformace a od dubna do června jsme odstranili více než sedm milionů dezinformací ohledně COVID-19. A to včetně tvrzení týkajících se falešných léků nebo informací, že dodržování rozestupů je neúčinné,“ řekl BBC mluvčí Facebooku. Některé sociální sítě se tak snaží šíření dezinformací o viru minimalizovat, kritici však tvrdí, že je potřeba dělat víc.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek

Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek

„Nemůžeme pokrýt všechno a nepokryli jsme to dokonale, ale pomáháme pouze přežít,“ vzkázal umělcům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Doufal prý, že rok 2021 bude jiný, „ale zdá se, že se z toho jen tak nevyhrabeme.“ Také uvedl, že chystá program COVID kultura 3, který už nezapomene například na umělecké fotografy.

Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století
Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Žáci prvního stupně se do lavic vrátí začátkem února, odhaduje ministr Blatný
Prymula: Česku s novou mutací hrozí čtvrtá vlna. Je na nás, jak bude katastrofická
Další články
reklama
reklama